عمومیمدیریت کسب و کار

بهترین تسبیح برای رزق و روزی

بعضی از افراد در زندگی شخصی خود با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند که خیلی دوست دارند چشمه های رزق و روزی در زندگیشان جاری شود. مهمترین عامل برای موفقیت تلاش و کار فراوان است اما در کنار آن می توانید از انرژی شگفت انگیز سنگ ها بهره مند شوید . برای افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می توان از سنگ هایی مثل ، ، ، و  استفاده کرد. تمامی این سنگ ها، سنگ های مقدسی هستندکه در اسلام استفاده از آنها توصیه شده است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از سنگ های با ارزش به عنوان  استفاده می کنید با ما همراه باشید… سنگ ها میتوانند اثرات مختلفی داشته باشند که ما در این این مقاله به بررسی خواص آن از نظر افزایش رزق روزی میپردازیم.

  • عقیق
  • عقیق سنگ مورد علاقه حضرت زهرا (س) بوده است. از دیر باز قبایل و ملل کهن جهان، عقیق را سنگ مقدسی می دانستند و از خود دور نمی کردند و بر این اعتقاد بودند که محافظت کننده در برابر حوادث و بلایا می باشد. سنگ عقیق برای افزایش درآمد، رونق کسب و کار و آسان شدن کارها بسیار مفید است.همراه داشتن عقیق فقر را از بین می برد باعث افزایش برکت و فراخی و زیادی رزق و روزی می شود.
  • فیروزه :
  • فیروزه سنگ مورد علاقه حضرت پیامبر (ص) بوده است.فیروزه باعث افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می شود.امام جعفر صادق (علیه السلام):هر که انگشتر فیروزه در دست کند، دستش فقیر نمی شود.
  • یاقوت
  • یکی دیگر از بهترین سنگ های افزایش رزق و روزی، سنگ یاقوت است. همانطور که در ابتدا اشاره شد در کنار سنگ های فیروزه و عقیق، یاقوت هم به عنوان سنگ وسعت رزق و روزی در نظر ائمه اطهار معرفی شده است.امام رضا (ع) از قول جدشان امام صادق (ع) می‌فرماید: «انگشتر یاقوت در دست کنید، همانا یاقوت دست نمودن، فقر را دور می‌کند و از بین می‌برد.»
  • زمرد :

اگر به دنبال آرامش روحی یا افزایش رزق و روزی هستید، می‌توانید انگشتری با نگین مناسب به خود و دیگران هدیه دهید. در این قسمت به نگین با ارزش و گرانبها زمرد می پردازیم. رسول اکرم (ص) فرمودند: دست کردن انگشتر زمرد باعث برطرف شدن فقر می شود.امام رضا(ع) می  فرمایند: دست داشتن انگشتر زمرد فقر را به ثروتمندیسنگ های افزایش رزق و روزی در شرف آنلاین شما هم در زندگی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنید؟ درحالی که افرادی را می‌بینید که روز‌به‌روز چشمه‌های بیشتری از رزق در زندگی‌شان جاری می‌شود. بی‌شک که تلاش عامل اصلی موفقیت‌‌ هاست ولی آیا در کنار آن رازهای نهفته‌ای برای افزایش رزق وجود دارد که شما از آن بی‌خبرید؟!

آیا تمدن‌های مختلف دنیا در طول تاریخ به این رازها اشاره‌ای کرده‌اند؟؟ از همه مهم‌تر نظر پیشوایان مذهبی ما چیست؟ هیچ چیز در این دنیا بی‌تاثیر نیست. بال زدن پروانه‌ای در صحرای سینا، می‌تواند طوفانی را در اقیانوس آرام بیافریند! همه‌ی آن‌چه که در اطراف ما و همراه ماست در حال ساطع کردن انرژی‌های مختلف هستند پس چرا از این انرژی‌ها و خواص در راستای جذب ثروت استفاده نکنیم؟؟!

The best rosary for sustenance

راز شگفت انگیز سنگ‌ها

شاید فکر کنید سنگ‌ها در گذشته فقط از جنبه زیبایی مورد توجه انسان‌ها قرارگرفته‌اند، اما قطعا اینطور نیست! سنگ ها علاوه بر زیبایی دارای خواص حیرت‌انگیزی هستند که گذشتگان به آنان پی برده‌ بوده‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که پادشاهان بلافاصله بعد از رسیدن به پادشاهی تاج‌گذاری می‌کرده‌اند، زیبایی آن نبوده، بلکه هدف اصلی جذب قدرت، ثروت و افزایش رزق و روزی کشور و مردم از طریق سنگ‌های مرصع کاری شده در تاج هایشان بوده است!

تاثیر سنگ‌ها در افزایش رزق

بزرگان تمدن‌های مختلف و از همه مهم‌تر پیشوایان مذهبی ما سخنان زیادی در مورد خاصیت سنگ‌ها در “افزایش رزق و روزی” و “دفع فقر” بیان کرده‌اند چراکه از انرژی و تاثیرات آن‌ها اطلاع داشته‌اند. بدون شک این همسان بودن نظرات نشان از رازی قطعی و مهم در مورد سنگ‌ها دارد.  یکی از مهمترین خواص سنگ‌ها، تاثیر انرژی آن‌ها در افزایش خیر و برکت در زندگی بوده است که در کلام بزرگان بسیار به آن اشاره شده‌است.

امام رضا (ع)

در حدیث صحیح از حضرت علی بن موسی الرضا(ع) روایت گردیده‌است که عقیق فقر و درویشی را برطرف می‌نماید و در دست کردن عقیق، نفاق را زایل می‌کند. (حلیه المتقین، علامه مجلسی، چاپ هفتم،۱۳۹۰، ص۳۱-۳۳)

فنگ شویی چینی و هند باستان

در فنگ شویی چینی، سنگ‌هایی با کریستال لیمویی، مرجان، مروارید یا عقیق سنگ افزایش رزق و روزی شناخته می‌شوند. از عقاید قوی در هند باستان نیز اعتقاد به یاقوت کبود به عنوان نمادی از ثروت بوده‌است.

امام صادق (ع)

امام صادق (ع): کسی که انگشتر فیروزه در دست کند، فقیر نمی‌شود و بی پول نمی‌ماند. (التهذیب: ۳۷/۶ – وسائل الشیعه: ۴۰۳/۱۴)

حضرت محمد (ص)

رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: دست کردن انگشتر زمرد باعث از بین رفتن فقر می‌گردد. (مکارم الاخلاق ص ۸۹)

کتاب سحاب اللئالی

در کتب قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری آمده، شرف الشمس در دفع فقر و بیماری ها و کسب عزت و بزرگی تاثیر دارد.

امام رضا (ع)

امام رضا (علیه السلام) نیز به نقل از امام جعفر صادق (علیه السلام) فرموده اند: انگشتر یاقوت در دست کنید ،همانا یاقوت دست نمودن ،فقر را دور می کند و از بین میبرد.

کتاب مکارم الاخلاق

روایت شده است اگر در اولین جمعه ماه رمضان بر نگین حدید صینی در دو سطر ذکر کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوک یا الله حکاکی شود، برکت و روزی بسیار خواهند یافت. مجموعه: استغفار فقط برای توبه و آمرزش از گناهان نیست بلکه برای رفع تمام مشکلات زندگی است یکی پول و مادیات می خواست، یکی فرزند می خواست، یکی برکت در زندگی، یکی در جستجوی مودت و دوستی و خلاصه هر کسی با نیتی ذکر می گفت …

چند وقتی است که بین جوانان ذکر گفتن زیاد شده است … خیلی از افراد که به ظاهر شاید خیلی به آن ها نمی آید که اهل ذکر باشند تسبیح در دست دارند و ذکر می گویند… یک بار با یکی از آن ها باب صحبت را باز کردم و پرسیدم که اگر فضولی نیست میشه بگید چی دارید میگید؟ گفت: چند وقتی است که به مشکل مادی خورده ایم و از یکی شنیده ام ذکر “یا رزاق” خیلی برای مادیات خوب است… گفتم خوب چرا ذکر “استغفار” را نمی گویید؟ او گفت: اون ذکر که برای توبه و آمرزش خواستن و بخشیده شدن گناه است، من میگم یه ذکری می خوام برای زیاد شدن روزی …

خلاصه چند روزی این تحقیق میدانی ام را ادامه دادم و هر روز از یکی از این خانم های عزیز همین سؤال را می پرسیدم  و آن ها ذکرهایی چون یا رزاق، یا ودود و… برای افزایش روزی، جلب محبت، افزایش برکت، فرزند دار شدن و … می گفتند و  وقتی ذکر استغفار را به آن ها پیشنهاد می دادم آن ها در اکثر یا شاید همه ی موارد این ذکر را برای آمرزش خواهی و توبه می دانستند و کسی اثر دیگری از این ذکر نمی دانست…

با اتفاق افتادن این جریان بر آن شدم تا در این مطلب خلاصه ای از آثار و فوائد این ذکر شیرین را با هم مروری داشته باشیم.

افزایش ثروت، قدرت و برخورداری از برکت الهی
وَیَا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْکُمْ مِدْرَارًا وَیَزِدْکُمْ قُوَّةً إِلَى قُوَّتِکُمْ وَلا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمِینَ(هود، آیه 52)

اجابت دعا
وَإِلَى ثَمُودَ أَخَاهُمْ صَالِحًا قَالَ یَا قَوْمِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَکُمْ مِنْ إِلَهٍ غَیْرُهُ هُوَ أَنْشَأَکُمْ مِنَ الأرْضِ وَاسْتَعْمَرَکُمْ فِیهَا فَاسْتَغْفِرُوهُ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ إِنَّ رَبِّی قَرِیبٌ مُجِیبٌ (هود، آیه 61)

مودت و دوستی
وَاسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ إِنَّ رَبِّی رَحِیمٌ وَدُودٌ (هود، 90) استغفار باعث می شود که برکات زیادی در زندگی هایمان حاصل شود

 بهره دنیایی و مادی با استغفار
«اِستَغفروا ربَّکم اِنَّه کانَ غَفّاراً یرسِلِ السَّماءَ علیکُم مِدراراً ویمدِدکُم بِاَموال وبنین وَیجعَل لَکُم جَنّاتٍ ویجعَل لکم اَنهاراً؛ از پروردگار خود آمرزش بخواهید که او بسیار آمرزنده است؛ تا باران های مفید و پر برکت را از آسمان بر شما پیوسته دارد و شما را با مال بسیار و فرزندان متعدّد یاری رساند و باغ های خرّم و نهرهای جاری به شما عطا فرماید. (نوح، 10- 12)

در بیان امام صادق (علیه السلام) با استناد به آیات 10- 12 نوح می فرمایند: «هنگامی که رسیدنِ روزی ات را همراهِ سختی و کندی دیدی، زیاد استغفار کن، چرا که خداوند عزّوجلّ در کتابش می فرماید: از پروردگارتان، طلبِ مغفرت نمایید که او بسیار آمرزنده است تا از آسمان پیوسته بر شما بباراند و با اموال و فرزندان فراوان یاری تان رساند (یعنی در دنیا) و باغ های خرّم و نهرهای جاری عطایتان فرماید (یعنی در آخرت)» (بحار الانوار، ج78، ص201، روایت29) وقتی در همین یک آیه از قرآن کریم نگاه می کنیم می بنیم که برای اثر استغفار سه بهره ارزشمند در دنیا معرفی شده است: «بارشِ پیوسته باران های مفید (برکت)»، «وسعت و مال فراوان» و «نعمتِ برخورداری از فرزندان».

روایت شده که شخصی خدمتِ امام رضا(علیه السلام) آمد و از «خشکسالی» شکایت کرد. حضرت در بیان راهِ چاره فرمودند: «استغفار کن». شخص دیگری به پیشگاه حضرت آمد و از «فقر و ناداری» شکایت کرد. حضرتش فرمودند: «استغفار کن» فرد سومی به محضرش شرفیاب شد و از حضرت خواست تا دعایی فرماید که خداوند پسری به او عطا فرماید. حضرت، به او فرمودند: «استغفار کن». حاضران باتعجّب پرسیدند: سه نفر با سه خواسته متفاوت، خدمتِ شما آمدند و شما همه را به «استغفار» توصیه فرمودید؟! فرمود: من این توصیه را از خود نگفتم. همانا در این توصیه از کلامِ خداوند الهام گرفتم و آن گاه آیات 10- 12 سوره نوح را تلاوت فرمودند. (مجمع البیان، ذیل تفسیر آیه 12 10 سوره نوح)

رحمت الهی جذب می شود
… لَوْلا تَسْتَغْفِرُونَ اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ (سوره نمل، آیه 46)
چرا از پیشگاه خدا تقاضای آمرزش گناهان خویش نمی كنید تا مشمول رحمت او واقع شوید؟

این آیه به دنبال تقاضای قوم صالح (علیه السلام) برای نزول عذاب الهی بر آنها نازل شده است؛ چون آنها به حضرت صالح(علیه السلام) می گفتند: «تو اگر راست می گویی چرا مجازات الهی دامان ما را نمی گیرد؟» (سوره اعراف،آیه 77) حضرت صالح این چنین پاسخ دادند:«چرا تمام فكر خود را روی فرارسیدن عذاب الهی متمركز می كنید؟ حال آنكه اگر عذاب الهی شما را فراگیرد به حیاتتان خاتمه می دهد و مجالی برای ایمان باقی نخواهد ماند؛بیایید گفتار مرا در بركات و رحمت الهی كه در سایه ایمان به شما می رسد بیازمایید.»

زندگی شیرین می شود
وَأَنِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَیْهِ یُمَتِّعْکُمْ مَتَاعًا حَسَنًا … (سوره هود،آیه 3)
و از پروردگارتان طلب مغفرت كنید و به سوی او بازگردید تا شما را به بهره ای نیكو تا مدتی معین(كه عمر دارید) كامیاب كند…

علامه طباطبایی در ذیل آیه فوق در (تفسیر المیزان جلد10،صفحه 210) می فرماید:بهرە دنیایی وقتی حسن و نیكو می شود كه آدمی در آن حیات به سوی سعادتی كه برایش امكان دارد روانه شود و خدای تعالی او را به سوی آرزوهای انسانی اش كه همان دستیابی به نعمت های دنیوی از قبیل وسعت، امنیت، رفاه، عزت و شرافت است هدایت كند. پس این حیات حسن در مقابل عیش ضنك و تنگی است كه در آیه 124 سورە طه به آن اشاره شده است كه «كسی از یاد من روی برگرداند معیشتی تنگ خواهد داشت.»

کلام آخر
در حقیقت در باطن ذکر استغفار بنا بر آنچه که همه ی مردم می دانند یک نوع توبه و آمرزش خواهی است که ما در قبال گناهانمان از خداوند داریم و همین خضوع و طلب آمرزش باعث می شوند که برکاتی که ذکر شد در زندگی هایمان حاصل شود … بنابر این قدر این ذکر را بیش از پیش بدانیم که با یک تیر چندین نتیجه برایمان خواهد داشت .می توانید با تهیه تسبیح از تسبیح استور برای افزایش رزق و روزی خود ذکر بگویید.

دکمه بازگشت به بالا