علمی و پزشکیمدیریت کسب و کار

آشنایی با قرص اسپکتروم نوتراکس

قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای است که برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرد. مولتی ویتامین ها بسته به ترکیبات خاصی که دارند، دارای ویژگی ها و خواص مختلفی نیز می باشند. به همین خاطر، لازم است که افراد بسته به نیاز خودشان از مولتی ویتامین های مناسبی استفاده کنند. قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس یکی از انواع مولتی ویتامین های موجود در بازار است که می توانید به سفارش آنلاین دارو اقدام کنید. که با داشتن ترکیبات متنوع، نقش بسیار موثری در حفظ سلامت بدن ایفا می کند. این قرص حاوی برخی از ویتامین ها و مواد معدنی و عصاره های گیاهی است که در افزایش انرژی و قدرت بدنی موثر می باشند.

Familiarity with Nutrax spectrum tablets

مصرف این مولتی ویتامین برای تامین مواد مغذی و ویتامین های ضروری برای بدن بسیار توصیه می شود. قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس، به عنوان یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای است که با داشتن برخی از ویتامین ها و مواد مغذی، نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از برخی از بیماری ها دارد.

با قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس بیشتر آشنا شویم

معمولا رژیم غذایی ما ایرانیان غنی از ویتامین ها و مواد مغذی نیست. همین موضوع باعث ایجاد یک سری مشکلات و عوارض جانبی در بدن ما می شود. برای رفع این مشکلات لازم است که افراد از مکمل های تغذیه ای مناسب، برای تامین ویتامین ها و مواد مغذی ضروری خودشان استفاده کنند. قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس به عنوان یکی از بهترین قرص هایی است که برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مورد استفاده قرار می گیرد. این قرص حاوی بیش از 24 نوع مواد معدنی و ویتامین ها است و می تواند از بروز برخی از بیماری ها و کمبودها جلوگیری کند.

یکی از ترکیبات منحصر به فرد به کار رفته در قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس، عصاره جینسینگ می باشد. این عصاره برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و خواص بسیار زیادی برای بدن دارد. عصاره جینسینگ می تواند در افزایش انرژی نیز موثر باشد و باعث افزایش قدرت بدنی گردد. مصرف عصاره جینسینگ برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل توصیه می شود. این عصاره گیاهی برای افزایش قدرت حافظه و قدرت یادگیری نیز مناسب است. قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس حاوی انواع ویتامین ها می باشد. این ویتامین ها نقش بسیار مهمی در سلامت عمومی بدن و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف دارند. مصرف این قرص باعث کاهش عوارض بیماری های مختلف شده و در عین حال می تواند شدت برخی از بیماری ها را کاهش دهد. ویتامین های گروه ب، ویتامین دی، ویتامین آ و … از جمله ویتامین هایی هستند که در این قرص به کار رفته اند.

ویتامین های گروه ب عمدتا می توانند باعث تولید گلبول های سفید و گلبول های قرمز گردند. از این رو این ویتامین ها در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از کم خونی موثر می باشند. ویتامین های گروه ب در تکامل سیستم عصبی و رشد نیز موثر می باشد. ویتامین دی از جمله ویتامین های ضروری است که در این قرص مولتی ویتامین به کار رفته است. این ویتامین از بروز بیماری های عفونی جلوگیری کرده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت استحکام استخوان ها می شود.

زینک، مس، آهن، فسفر، کلسیم و … از جمله ترکیباتی هستند که در این محصول به کار رفته اند. هر کدام از این ترکیبات خواص بسیار مهمی دارند. به طور مثال، آهن در افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها موثر بوده و می تواند در رفع کم خونی موثر باشند. زینک به عنوان یک ماده معدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن شناخته می شود که خواص بسیار زیادی برای بدن دارد و در ترمیم زخم ها موثر است.

کلسیم، فسفر و ویتامین دی سه ترکیب تقویت کننده استحکام استخوان ها می باشد که در قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس به کار رفته اند. این سه ترکیب خواص بسیار متنوعی دارند و می توانند باعث بهبود عملکرد بدن گردند. قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس ساخت کشور انگلستان می باشد. این محصول با کیفیت بالا و در بسته بندی های 60 عددی به تولید رسیده است. تمامی خانم ها و آقایان می توانند از این قرص مولتی ویتامین برای بهبود عملکرد ارگان های خودشان استفاده کنند.

ویژگی های قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس

قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس به عنوان یک مکمل تغذیه ای فوق العاده عالی است که با داشتن بیش از 20 نوع ماده معدنی و ویتامین های ضروری، نقش بسیار موثری در سلامت عمومی بدن ایفا می کند. این قرص را می توان به صورت روزانه برای تامین ویتامین های ضروری و برخی از مواد مغذی مورد استفاده قرار داد.

تمایز این قرص نسبت به قرص های دیگر موجود در بازار این است که حاوی عصاره جینسینگ می باشد. عصاره جینسینگ خواص بسیار زیادی برای بدن دارد و می تواند در پیشگیری از پیری مغز موثر باشد. بنابراین، مصرف این مولتی ویتامین حتی به افراد مسن هم برای پیشگیری از آلزایمر توصیه می شود. از جمله خواصی که برای این قرص وجود دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. موثر در کاهش ضعف و خستگی
 2. موثر در کاهش استرس و اضطراب ناشی از انجام فعالیت های روزانه
 3. دارای ویتامین های ضروری و مواد معدنی حیاتی برای بدن
 4. کمک به بهبود عملکردهای اجتماعی
 5. افزایش سلامت ذهنی
 6. کمک به احیای توانایی بعد از بیماری های مختلف
 7. کمک به تقویت سیستم ایمنی به ویژه در ورزشکاران
 8. مناسب برای مصرف گیاه خواران و افراد سیگاری
 9. موثر در کاهش قند خون
 10. موثر در کنترل فشار خون
 11. کمک به تقویت عملکرد جنسی آقایان
 12. موثر در کاهش علائم یائسگی بانوان

نکاتی درباره استفاده از قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس

در صورتی که قصد مصرف قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را دارید، بهتر است در ابتدا به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • تداخلات دارویی: تداخل دارویی خاصی برای مصرف قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس گزارش نشده است. ولی با توجه به ترکیبات خاصی که در این مولتی ویتامین وجود دارند، بهتر است در صورت مصرف هر نوع داروی دیگر و یا مکمل تغذیه ای، با پزشک برای مصرف این قرص مولتی ویتامین مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس برای بازه سنی بزرگسال به تولید رسیده است.
 • منع مصرف: در صورتی که به هر یک از ترکیبات به کار رفته در قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس حساسیت دارید، از مصرف این محصول خودداری کنید.

این محصول می بایست با مشورت پزشک برای افرادی که دارای بیماری های زمینه ای می باشند، مورد استفاده قرار گیرد.

 • مصرف در مادران باردار و شیرده: قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس باید با مشورت پزشک در دوران بارداری و شیردهی مصرف گردد.
 • عوارض جانبی دارو: عارضه جانبی جدی ناشی از مصرف قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس گزارش نشده است. در صورت بروز واکنش های گوارشی شدید و یا واکنش های آلرژیک در اثر مصرف این قرص مولتی ویتامین، از ادامه مصرف آن خودداری کنید.

شیوه مصرف

 • قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس می تواند مطابق با نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرد.
 • در صورت عدم تجویز پزشک، بزرگسالان می توانند روزانه 1 عدد از این قرص را به همراه مقداری آب سر مصرف نمایند.

ترکیبات

در جدول زیر کلیه ترکیبات به کار رفته در قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس را مشاهده می کنید.

نام ترکیب مقدار در 1 قرص
Vitamin A 800 میکروگرم
Vitamin D 2.5 میکروگرم
Vitamin E 20 میلی گرم
Vitamin C (Ascorbic Acid) 40 میلی گرم
Vitamin B1 (Thiamine) 2.3 میلی گرم
Vitamin B2 (Riboflavin) 2 میلی گرم
Vitamin B3 (Niacin) 20 میلی گرم
ویتامین B6 8 میلی گرم
Folic Acid 12.5 میکروگرم
ویتامین B12 2 میکروگرم
Biotin 0.5 میکروگرم
Pantothenic Acid 5 میلی گرم
Calcium 20 میلی گرم
فسفر 15 میلی گرم
Iron 12 میلی گرم
Magnesium 0.5 میلی گرم
روی (زینک) 4 میلی گرم
Iodine 140 میکروگرم
Potassium 0.5 میلی گرم
مس 200 میکروگرم
Molybdenum 50 میکروگرم
Manganese 5 میکروگرم
Choline Bitrate 5 میلی گرم
Inositol 1 میلی گرم
عصاره جینسینگ 30 میلی گرم

نتیجه گیری

قرص مولتی اسپکتروم نوتراکس یک مولتی ویتامین کامل برای تامین ویتامین های ضروری و مواد معدنی حیاتی می باشد. این قرص مولتی ویتامین با عصاره جینسینگ غنی شده است و خواص بیشتری نسبت به مولتی ویتامین های معمولی دارد.

دکمه بازگشت به بالا