عمومیمدیریت کسب و کار

راهنمای خرید صندلی برای اداره و کارمندان

صندلی اداری صندلی ای است که به طور ویژه برای کار راحت در جلوی میز کار طراحی شده است و به فرد نشسته اجازه می دهد تا وظایف مختلف خود را انجام دهد. داشتن یک مناسب برای دفتر کار مزایای زیادی دارد. نکته اصلی جلوگیری از خستگی و ناراحتی کارمندان است که می تواند در اثر نشستن طولانی مدت روی یک صندلی ایجاد شود.

A guide to buying chairs for offices and employees

یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک می تواند خطر کمردرد، گردن درد، اسپاسم عضلانی و موارد دیگر را کاهش دهد. همچنین می تواند به جلوگیری از فشار چشم که یکی از خطرات رایج محل کار است کمک کند. یک صندلی اداری مناسب همچنین می تواند مهارت های ارتباطی و بهره وری کلی را بهبود بخشد. مطالعات نشان داده است که کارمندان راحت مولدتر هستند و به ایجاد محیط کاری مثبت تر کمک می کنند. در نهایت، داشتن یک صندلی اداری مناسب و راحت تعداد غیبت هایی را که کارمند مجبور به انجام آن به دلیل ناراحتی فیزیکی است کاهش می دهد.

صندلی های اداری ارگونومیک برای کمک به افراد مبتلا به مشکلات کمر، افرادی که برای مدت طولانی کار می کنند و همچنین زنان باردار طراحی شده اند. با این حال استفاده از صندلی ارگونومیک به محل کار محدود نمی شود، زیرا اکثر خانواده ها دارای تجهیزات کامپیوتری هستند. حتی در خانه یا اگر به ندرت از رایانه خود استفاده می کنید، کارشناسان توصیه می کنند که یک صندلی ارگونومیک داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که بدن شما هنگام نشستن از ثبات و راحتی لازم برخوردار است.

لیست بی پایانی از صندلی های اداری در بازاز وجود دارد که بسته به نیاز محل کار شما ممکن است برایتان مناسب باشد. در ادامه برخی از انواع رایج صندلی های اداری را مورد بحث قرار می دهیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدامیک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. صندلی های ارگونومیک اساساً صندلی های اداری مدرن با طراحی راحت و قابل تنظیم هستند؛ در واقع صندلی های ارگونومیک مجهز به مکانیزم های تنظیم مختلفی هستند که به کاربر این امکان را می دهد تا موقعیت ایده آل خود را به راحتی پیدا کند.

این صندلی های اداری برای استفاده مداوم و زیاد در محل کار بسیار توصیه می شود. صندلی های ارگونومیک به طور خاص برای پیشگیری از گردن درد، کمردرد و وضعیت نامناسب بهینه‌سازی شده‌اند. صندلی‌های ریاست نه تنها از نظر زیبایی شناسی شیک‌تر هستند، بلکه راحت‌تر هستند و بهترین ویژگی‌های سایر صندلی‌های اداری را دارا هستند. این صندلی‌های اداری ظاهری مجلل و روکش‌های بهتر برای راحتی بیشتر دارند.

این ویژگی های اضافی قیمت صندلی مدیریتی را نسبت به سایر انواع صندلی اداری گرانتر می کند. صندلی مدیریتی بیشتر با روکش چرم ساخته می شوند و معمولا توسط مدیران شرکت استفاده می شود. صندلی کار که معمولا با نام صندلی کامپیوتر نیز شناخته می شود، رایج ترین صندلی در گروه صندلی های اداری است. این صندلی ها برای فضاهای کوچک یا محیط های کاری مشترک ایده آل هستند. در اصل صندلی های کاربردی ای هستند که با طیف استانداردی از اجزای صندلی اداری عرضه می شوند و می توانند بدون بازو باشند.

صندلی های کار در طیف گسترده ای از متریال و چارچوب موجود هستند. به طور معمول یک صندلی کار شامل طراحی ارگونومیک و ویژگی های تنظیم اولیه است؛ بنابراین اگر به یک صندلی کم‌هزینه نیاز دارید که به خوبی زیر قرار بگیرد و ظاهر چندان فاخری نداشته باشد، صندلی کار ارزان‌ترین راه‌حل برای شماست. این نوع صندلی‌های اداری به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با میزهای پیش‌نویس یا ایستگاه‌های کاری با ارتفاع بالاتر از حد متوسط که اغلب از شما نیاز به ایستادن عمودی دارند، هماهنگ شوند. معمولا این صندلی ها و چهارپایه های طراح دارای یک حلقه برای حمایت از پای کاربر و تنظیم ارتفاع برای سازگاری بهتر با سطح کار هستند.

صندلی کار برای مطب پزشکان و دندانپزشکان و همچنین برای مطب های فنی و سایر محیط های شلوغ مانند رستوران ها که اغلب لازم است از حالت نشسته به ایستاده حرکت کنید، ایده آل است. برای برخی از افراد قد بلند صندلی های اداری معمولی راحت نیستند. طیف وسیعی از صندلی‌های اداری بزرگ یا صندلی‌های اداری بزرگ برای افراد قد بلند طراحی شده‌اند و می‌توانند وزن بیشتری را نسبت به صندلی‌های اداری استاندارد تحمل کنند. این صندلی‌های اداری از نظر فیزیکی بزرگ‌تر، بلندتر و به دلیل ساخته شدن با مواد قوی‌تر و ضربه‌گیرهای گازی که قادر به پشتیبانی از کاربران با اندازه بزرگ (تا حداکثر وزن 250 کیلوگرم) هستند، متمایز هستند.

همانطور که از نام آن پیداست این صندلی ها برای استفاده در اتاق کنفرانس یا اتاق جلسات طراحی شده اند. جلسات و کنفرانس های تلفنی ممکن است کمی طولانی باشد به همین دلیل بهتر است از صندلی های راحت تری برای اتاق کنفرانس خود استفاده کنید. صندلی های کنفرانس با اینکه شبیه به صندلی های مدیریتی هستند، نیازی به تنظیمات زیادی ندارند.

در یک دفتر کار باید برای بازدیدکنندگان و میهمانان در محل کار صندلی تهیه کرد. پیدا کردن بهترین صندلی مهمان برای دفتر شما می تواند کار دشواری باشد. شما باید موارد زیادی مانند بودجه، طراحی و اندازه را در نظر بگیرید، در حالی که برخی از شرکت ها علاقه زیادی به داشتن صندلی های انتظار با کیفیت خوب دارند تا مشتریانشان تصویر شرکت را منعکس کنند. صندلی های مهمان اغلب در قسمت های پذیرش یا در قسمت پذیرش قرار می گیرند. حتی اگر متحرک، انعطاف پذیر و قابل تنظیم نباشند، این نوع صندلی اداری همچنان یک صندلی راحت را ایجاد می کند. آنها معمولاً از پلاستیک یا چوب ساخته می شوند و در رنگ ها و شکل های مختلفی وجود دارند.

در حالی که برخی از دفاتر کوچک ممکن است فقط به چند صندلی در اتاق انتظار خود نیاز داشته باشند، بسیاری از مشاغل دیگر ارائه صندلی بیشتر به بازدیدکنندگان مفید خواهند بود. همچنین راه‌حل‌های عالی برای نشستن‌های موقت و قابل حمل مانند صندلی‌های روی هم و صندلی‌های تاشو یا بسته‌شونده وجود دارد که عمدتاً برای ضیافت‌ها، جلسات شرکتی یا به طور کلی رویدادها استفاده می‌شود. این صندلی ها ارزان هستند، به راحتی نصب می شوند، جدا می شوند و برای مناسبت های آینده مفید هستند.

ما می‌توانیم انواع دیگری از صندلی‌های اتاق انتظار مانند نشیمن‌گاه تیرچه‌ای را در شرکت داشته باشیم که از یک یا چند صندلی در یک ردیف به یک میله فلزی افقی در زیر صندلی متصل شده‌اند. این صندلی های اجتماع را می توان به عنوان صندلی های پشت سر هم نیز تعریف کرد. مبل های اداری نیز گزینه های جذابی هستند که به دلیل راحتی از محبوبیت برخوردارند. بهتر است متریال و سبک این مبل ها با سبک و دکوراسیون محیط کاری شما هماهنگ باشد.

قبل از خرید صندلی داشتن آگاهی از ابعاد صندلی اداری بسیار مهم است. توجه داشته باشید که اگرچه صندلی زیبا و شیک جذاب به نظر می رسد اما در دراز مدت ارگونومی صندلی بیشترین اهمیت را دارد. هر فردی بدن متفاوتی دارد، عادات نشستن متفاوتی دارد؛ بنابراین صندلی اداری که برای همکار شما کار می کند ممکن است همان راحتی را به شما ارائه نکند. اگرچه باید فضای داخلی اداره خود را در نظر داشته باشید اما در انتخاب صندلی اداری باید موردی را انتخاب کنید که حمایت مناسب کمر و گردن را به شما و کارمندانتان ارائه دهد. اگر از کمردرد رنج می برید می توانید یک صندلی اداری قابل تنظیم داشته باشید که ستون فقرات شما را در موقعیت مناسب قرار می دهد.

 هرآنچه که باید در مورد صندلی اداری بدانید

انتخاب یک صندلی کارمندی مناسب و استاندارد تاثیر بسزایی در افزایش کارایی کارمندان دارد. از طرفی در دکوراسیون اداره و گذاشتن تاثیر مثبت در ذهن مراجعه کنندگان نیز تاثیر زیادی دارد. کارمندان مجبورند ساعت های زیادی را در اداره ها و پشت میزها سپری کنند؛ از این رو مناسب و استاندارد بسیار مهم است و باید به آن دقت بسیار زیادی کرد. صندلی های کارمندی مناسب از خستگی آنها جلوگیری می کنند و به سلامت کارمندان هیچ گونه آسیبی نمی رسانند. انتخاب و نوع چیدمان صندلی های مناسب از هرج و مرج جلوگیری می کنند و به فضای اداره نظم می بخشند. صندلی اداری یکی از زیر مجموعه های است. صندلی اداری با ویژگی ها و خصوصیات مختلفی موجود است.در ادامه با خصوصیت صندلی های کارمندی مناسب بیشتر آشنا می شویم.

خصوصیات صندلی اداری کارمندی مناسب

*صندلی های مناسب دارای جک تنظیم ارتفاع می باشند تا کارمندان بتوانند متناسب با قد خود آن را تنظیم کنند.

*صندلی های مناسب چرخ های روانی دارند که به راحتی روی هر سطحی جابجا شوند.

*صندلی های کارمندی مناسب پشتی شان قابل تنظیم می باشد تا کارمندان بتوانند در هر زاویه ای که می خواهند آن را تنظیم کنند.

*جنس صندلی های مناسب بسیار مهم بوده و باید از جنس با کیفیت باشد و مانع از عرق کردن کارمندان شود.

*صندلی های مناسب مانع از خستگی کارمندان در صورت استفاده طولانی مدت از آنها می شود و به سلامتی آنها ضرر نمی رساند.

*صندلی های مناسب انحنای S شکل دارند تا گودی کمر را به خوبی حفظ کند.

*صندلی های کارمندی مدرن و مناسب فضای کمتری را اشغال می کنند.

*صندلی های مناسب دارای دسته مناسب می باشند که در هنگام خستگی دستشان را روی آن بگذراند.

*صندلی های کارمندی نباید خیلی نرم باشند به صورتی که شخص در آن فرو رود.

*بهترین صندلی های کارمندی دارای پنج پایه هستند و از استحکام بالایی برخوردارند.

*صندلی های کارمندی مناسب دارای زیر سری مناسب هستند.

*در اکثر صندلی های کارمندی از فوم سرد استفاده می کنند که به هنگام بلند شدن از روی آنها به سرعت به حالت قبل برمی گردند.

*لبه ی صندلی ها انحنا تو پری دارند که مانع از خستگی می شوند.

صندلی مدیریتی؛ خاص و چشم نواز

انواع مختلف صندلی‌های مدیریتی ، ظاهری لاکچری و خاص دارند. این نوع از انواع صندلی‌های اداری سایزی بزرگ  و وزنی سنگین  دارند. صندلی مدیریتی از راحت‌ترین صندلی اداری است. در موقع خرید صندلی مدیریتی حتما به وزن صندلی و متریال ساخت شده آن توجه کنید.تفاوت میان صندلی مدیریتی و کارشناسی در پشتی بزرگ  یا وجود پشتیبان گردنی، در این نوع صندلی اداری  است. صندلی‌های مدیریتی  مدل توری، پارچه و نیز  و چرم  دارند. محصولات صندلی مدیریتی دارای  ۳۶ ماه ضمانت و ۱۰ سال خدمات پس از فروش بوده. همچنین شما قابلیت سفارش صندلی مدیریتی موردنظرتان را تا ۵۰ رنگ را دارید.

صندلی اداری برای فضای مدرن یا کلاسیک

آیا اطلاع دارید فضای اداره بر روحیه کارمندان و بهره وری کاری آنها تاثیر مهم و مستقیم دارد؟ پس از این جهت انتخاب درست دکوراسیون اهمیت دارد. صندلی اداری کلاسیک نیز از متریال خاصی استفاده می‌کند، این متریال سبب ایجاد محصولی لوکس و لاکچری میشود. در مقابل صندلی اداری مدرن  سبکی نو و تازه دارد. برای نمونه صندلی مشبک از صندلی‌های اداری مدرن به حساب می‌آید.

اگر فضای اداره شما مساحتی حدودا کمتر از ۱۰۰ متر مربع را دارد، دکوراسیون و نیز صندلی مدرن برازنده تر است. چون فضای باز تری در سبک مدرن داریم. همینطور صندلی‌های کلاسیک با مقایسه به مدرنی به علت متریال ساخت، قیمت بیشتری دارند. البته به علت  طیف سلیقه‌ای مختلف کارمندان بهتر است، تلفیق  صندلی‌های کلاسیک و مدرن و دکوراسیون  را استفاده کنیم.در قسمت راهنمای انتخاب صندلی اداری به موضوعات دیگر می پردازیم.

راهنمای جامع انتخاب صندلی اداری

در مقاله راهنمای انتخاب صندلی اداری، با انواع مختلف صندلی‌های اداری آشنا شدید. نکات خرید هر کدام از  صندلی اداری را نیز بررسی کردیم. در ادامه از تاثیر ارگونومی و تاثیرات دکوراسیون و فضای اداره  روی سلامتی روحی و جسمی  کارمندان آگاهی پیدا کردیم. مطابق قول اول خود در اول مقاله شما را برای خرید و انتخابی استاندارد و ارزان راهنمایی کردیم. در  مقاله راهنمای خرید صندلی اداری  از چه نکاتی لذت بردید؟ و چه نکاتی آموختید؟ لطفا در قسمت دیدگاه آنها را برای ما ارسال کنید. همینطور پیشنهادات و انتقادات خودتان را برای ما  به یادگار بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا