عمومیمدیریت کسب و کار

آیا تعداد نخ های کلاژن ساز همواره مشخص است؟

لیفت نخ چیست؟

این نوع لیفت که برای از بین بردن افتادگی و شل شدن پوست به کار می رود، با نام لیفت پر نیز شناخته می شود. افرادی که پوستی شل و افتاده دارند و به اصطلاح پوست آنها پیر شده است، می توانند از این روش استفاده کنند تا پوست آنها مجدداً کلاژن سازی را آغاز کند.

لیفت با نخ که یک روش کم تهاجمی شناخته می‌شود، کمک زیادی به جوانسازی پوست افراد می کند و آنها می توانند بدون هیچ گونه نگرانی و دشواری، این روش را جایگزین جراحی لیفت صورت کنند. برای استفاده از این روش، متخصصان پوست شما را با استفاده از نخ به بالا می کشند و سپس بعد از اینکه نخ را در جای مناسب و بالا کاملاً محکم کردند، پوست شما کاملاً سفت و جوان خواهد شد. ظاهر پوست نیز بعد از گذشت مدتی خوب می شود و جای هیچ درمانی روی آن نخواهد بود

این روش که از سال 1990 ایجاد شد، تاکنون محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد و به ویژه بانوان پیدا کرده است. برای اینکه بتوانند با استفاده از لیفت نخ افتادگی های صورت را از بین ببرند، متخصصان از بخیه های بسیار ظریفی به صورت دائمی یا موقت استفاده می‌کنند. به بیان دیگر، جراحی که می خواهد این روش را روی فرد ایجاد کند، بخش های آویزان و افتاده پوست را بعد از عقب کشیدن، بخیه می زند تا آثار پیری را در فرد از بین ببرد.

این روش یک گزینه غیر تهاجمی برای لیفت صورت است. در این روش پزشک تعدادی نخ در سطح صورت قرار می‌دهد و سپس با “کشیدن” پوست به سمت بالا و محکم کردن نخ، پوست شما را لیفت می‌کنند. در این روش از نخ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که قابلیت جذب در پوست را دارند. این نخ‌ها قابلیت رویت ندارند و فرایند کلاژن‌سازی طبیعی پوست با اثر جذب شدن نخ در بدن، فعال‌تر می‌شود.

نحوه انجام لیفت نخ:

روش لیفت نخ ممکن است بسته به منطقه ای که هدف قرار داده اید و همچنین نحوه تشخیص پزشک شما متفاوت باشد اما تکنیک اساسی معمولاً یکسان است.

1- وقتی که کامل برای جراحی آماده شدید، الکل و همچنین بی‌حسی موضعی روی پوست شما قرار می‌گیرد.
2-از یک سوزن یا کانول نازک برای قرار دادن نخ ها زیر پوست شما استفاده می‌شود. قرار دادن نخ ها می‌تواند 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.
3-پس از قرار دادن نخ ها، سوزن‌های مخصوص قراردادن نخ، حذف می شوند. ممکن است در زیر پوست احساس فشار یا سفتی کنید.
4-در طی چند دقیقه از بیرون آمدن سوزن ها، نخ‌ها کامل درون پوست قرار می‌گیرند و آماده بالا کشیدن پوست می‌شوند.

ویژگی ‌ها:

2- لیفت ابرو‌ها

3-لیفت گردن و افزایش کلاژن‌سازی

4-رفع افتادگی گونه‌ها

5-زاویه‌سازی صورت

6-جلوگیری از شل شدن پوست

عوارض این روش:

لیفت با نخ در دسته روش‌های کم خطر با کمترین زمان بهبودی در نظر گرفته می‌شود، اما عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد:

 • کبودی
 • تورم
 • خون ریزی
 • درد جزئی در محل تزریق نخ
  15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارضی، از جمله فرورفتگی وجود دارد. در کل عوارض احتمالی جزئی هستند و به راحتی قابل اصلاح هستند.

در صورت وجود موارد زیر حتما به پزشک خود مراجعه کنید:

 • ترشحات سبز، سیا ، قهوه ای یا قرمز در محل عمل خود
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب

مدت زمان انجام لیفت نخ:

این روش را می توان در مدت زمان حدود 45 دقیقه انجام داد، در صورت تمایل می‌توانید پس از آن دوباره به کار خود برگردید.

مناطق مورد نظر جهت انجام کار:

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت انتخاب می‌کنند که “آویزان” شده یا به مرور زمان افتاده به نظر می‌رسد این مناطق شامل موارد زیر است:

 • شقیقه
 • خط ابرو
 • ناحیه زیر چشم
 • پیشانی
 • گونه ها
  از لیفت با نخ همچنین برای بلند کردن و سفت شدن سینه ها، خصوصاً بعد از بارداری و کاهش وزن، استفاده می شود.

اقدامات بعد از لیفت نخ:

ممکن است تورم و کبودی قابل مشاهده باشد، اما در صورت تمایل می‌توانید بلافاصله به کار خود برگردید.

نتایج باید دقیقاً پس از قرار دادن نخ ها مشخص شود، اما ممکن است در روزها و هفته ها پس از عمل متوجه تغییرات شوید، زیرا تورم و کبودی فروکش می‌کند.

نتایج حاصل از لیفت با نخ به معنای دائمی نیست. اثرات موفقیت آمیز معمولاً از 1 تا 3 سال به طول می انجامد. مانند سایر پرکننده های پوستی محلول، مانند بوتاکس، نخ هایی که در این روش استفاده می‌شود در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می‌شوند.

پس از لیفت نخ، می‌توانید برنامه عادی خود را از سر بگیرید. اما پزشک معمولا به شما توصیه می‌کند که صورت خود را به شدت مالش ندهید و از خوابیدن به پهلو در هفته های اولیه پس از عمل خودداری کنید.

معمولا پزشکان به شما توصیه می‌كنند كه طی چند هفته اول پس از عمل، از زدن  کرم‌های روزانه خود صرف نظر كنید و سر خود را به سمت بالا بخوابانید تا از فشار آوردن روی بخیه های خود جلوگیری كنید.

همچنین به شما توصیه می‌شود از انجام سونا و تمرینات با شدت بالا در هفته اول یا بعد از انجام لیفت با نخ خودداری کنید.

باید‌ها و نباید ‌های قبل از لیفت نخ:

باید‌ها:
پزشک خود را در مورد هر دارویی که استفاده می‌کنید قبل از اقدام؛ باخبر کنید.
شب قبل از انجام کار خود سعی کنید آرام باشید و از عوامل استرس زا خودداری کنید.
از هرگونه مواد غذایی در رژیم غذایی خود که باعث التهاب می‌شود، جلوگیری کنید.
شب قبل از انجام کار خود، الکل ننوشید و دخانیات استعمال نکنید.

از داروهای رقیق کننده خون مانند(ایبوپروفن)1 هفته قبل از عمل استفاده نکنید.

تفاوت لیفت نخ با لیفت صورت در چیست؟

لیفت با نخ نتایج قابل توجه لیفت صورت را به شما نمی‌دهد. زیرا عملکرد آن موضعی تر از جراحی است.

لیفت نخ دائمی نیست. با این حال لیفت صورت با اینکه نمی‌تواند روند پیری را به طور کامل متوقف کند، اما نتایج سالها طول می‌کشد. نتایج لیفت با نخ معمولاً حدود 2 سال طول می‌کشد.

برای ماندگاری بیشتر نتایج، ممکن است به پرکننده های پوستی یا سایر روش های درمانی نیاز داشته باشید که بستگی به تشخیص پزشک دارد.

از طرف دیگر خطرات عوارض ناشی از جراحی لیفت صورت بسیار بیشتر است.

لیفت با نخ از لیفت صورت ارزانتر است. بعد از انجام کار می‌توانید دوباره به سر کار برگردید و دوران نقاهت در آن حداقل است.

اگر علائم پیری را در ناحیه فک یا زیر چشم خود مشاهده می‌کنید، لیفت با نخ راهی کم خطر برای رسیدن به روندی دائمی تر است.

روش های لیفت با نخ

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، جراحان برای بخیه زدن پوست افتاده بیمار از بخیه دائمی یا موقت استفاده می کنند که این موضوع بسته به نوع لیفت، متفاوت است. عمل لیفت نخ انواع مختلفی دارد که در اینجا هر یک را به تفصیل توضیح داده ایم.

لیفت صورت با نخ جذبی

یکی از مهمترین انواع لیفت با نخ که بسیاری از افراد آن را ترجیح می دهند، لیفت پوست با نخ جذبی است. نخ های مربوط به این لیفت منحصراً برای این طراحی شده اند که بدن فرد بتواند به صورت کاملاً ایمن آن را جذب کند. بعد از اینکه متخصصان نخ ها را روی پوست فرد بخیه می زنند، باید به مدت 4 تا 6 ماه بماند. بعد از این‌که این مدت از لیفت نخ گذشت، نخ به آرامی به پوست جذب می شوند.

شاید برخی از افراد گمان کنند که بعد از جذب نخ بعد از گذشت 4 تا 6 ماه، کلاژن سازی پوست متوقف می شود و پوست به حالت عادی خود باز می گردد. در حالی که اصلا این گونه نبوده و از آنجا که لیفت با نخ به کلاژن سازی بیشتر پوست کمک می کند، بعد از جذب همچنان باعث جوان سازی پوست شما می شود.

این روش علاوه بر سرعت زیاد، بسیار آسان است و هیچ گونه دردی با خود به همراه ندارد. قبل از اینکه این روش روی شما پیاده شود، پزشک متخصص از بی حسی استفاده می کند و به کمک یک سوزن بسیار نازک، ناحیه تحت درمان را از زیر بخیه می زند. کل این روش نهایتاً بین 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد.

لیفت پوست با نخ غیر جذب

همان طور که از اسم آن مشخص است، این نوع عمل لیفت نخ غیر قابل جذب است و برخلاف مورد قبلی، پوست آن را جذب نمی کند. این نوع نخ ها از جنس طلا یا بقیه فیبر های سنتتیک هستند که اصلاً جذب بدن فرد بیمار نمی شوند. بعد از اینکه پزشک این نخ را به زیر پوست فرد بخیه زد، همواره در آنجا باقی می ماند تا اینکه از بدن جدا شود.

بیشتر از اینکه این روش جنبه زیبایی داشته باشد، اغلب افراد از روش لیفت با نخ برای اهداف درمانی استفاده می کنند. همچنین کسانی که نیازمند لیفت خیلی قوی هستند، باید از این روش استفاده نمایند. نخ های غیر جذبی به جای اینکه کلاژن سازی پوست را تحریک کنند، بیشتر تمرکز خود را بر بالا کشیدن و لیفت پوست می گذارند.

لیفت صورت با نخ ترکیبی

در نهایت، ممکن است گاهی اوقات برخی از متخصصان و جراحان تشخیص دهند که استفاده از نخ ترکیبی، برای فردی مناسب است. همان طور که انتظار می رود، در روش لیفت نخ ترکیبی، نخ های جذبی بعد از مدتی جذب بدن فرد می‌شوند و نخ های غیر جذبی همچنان در بدن و زیر پوست باقی می مانند. بقایای نخ غیر جذبی بسیار ریز و غیر قابل مشاهده هستند؛ اما جذب پوست نشده و همچنان در زیر پوست قرار می گیرند.

البته باید بگوییم که در این روش لیفت با نخ از هر دو نخ های جذبی و غیر جذبی به صورت همزمان استفاده نمی شود. در این روش، غالباً نخ های سیلهوئت اینستالیفت را مورد استفاده قرار می‌دهند که علاوه بر جذب شدن، تکه های ریزی درون خود دارند که پوست توانایی جذب آنها را ندارد و همچنان باید زیر پوست باقی بمانند. اگر هم نگران احساس بد باقی ماندن مواد ریز در زیر پوست خود هستید، باید بگوییم که بعد از اینکه کمی زمان از عمل لیفت نخ شما گذشت، دیگر اصلاً آنها را احساس نمی کنید.

کاربردهای لیفت نخ

دلایل مختلفی وجود دارد که فردی بخواهد از لیفت صورت با نخ استفاده کنند. ممکن است برخی از افراد دچار پیری پوست شده باشند و برخی دیگر برای ایجاد تغییرات، به این روش روی بیاورند. در اینجا برخی از مهمترین دلایلی که افراد از این روش استفاده می کنند را مشاهده می کنید.

اغلب افرادی که از روش لیفت با نخ استفاده می کنند، دچار پیری شده اند و پوست آن ها افتاده شده است. به همین دلیل هم برای اینکه بتوانند پوست خود را دوباره سفت کنند، به پزشک مراجعه می کنند. در این روش، پزشکی هیچ گونه بریدگی روی پوست شما ایجاد نمی کند و همه کارها زیر پوست انجام می شود.

در این روش، جراح پوست فرد را نمی برد و تنها بعد از کشیدن آن، بخش‌های موردنیاز را بخیه می زند. اگر شما هم با مشکل افتادگی پوست مواجه هستید، استفاده از لیفت نخ برای صورت توسط متخصصان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد تا با افتادگی پوست و پیری خداحافظی کنید.

همچنین بسیاری از افراد برای تحریک و افزایش کلاژن سازی پوست از این شیوه کمک می گیرند. هرچه کلاژن سازی پوست قوی تر باشد، باعث می شود که دیرتر دچار پیری شوید. علاوه بر این که کلاژن برای جوانسازی پوست اهمیت بسیار زیادی دارد، می تواند تا حد زیادی باعث استحکام بخش های مختلف پوست و لطیف نگه داشتن آن هم شود. همچنین اگر صورت شما دچار زخم شده است می توانید شرایط پوست خود را با استفاده از روش لیفت با نخ بهبود بخشید.

یکی دیگر از نتایجی که بالا رفتن سن با خود به همراه دارد، این است که پوست شما دیگر قدرت گذشته را ندارد و به همین دلیل هم نمی‌تواند بافت زیرین خود را همچنان سالم نگه دارد. این موضوع باعث می‌شود که به همراه نیروی جاذبه، پوست فرد به پایین کشیده شود. لیفت نخ به فرد کمک می‌کند که فرایند بهبود بافت های مختلف پوست را آغاز کند و در کمترین زمان ممکن، بهترین به نتیجه دست پیدا کند. این روش به شما کمک می کند که پوستی جوان و شاداب داشته باشید. اما رایج ترین کاربردهای لیفت نخ شامل موارد زیر می شوند.

لیفت نخ صورت

همزمان با افزایش سن و افتادگی پوست، چین و چروک هایی در بخش های مختلف پوست به وجود می‌آید که با استفاده از لیفت صورت با نخ می توان آنها را درمان کرد. مهمترین تأثیری که این روش برای پوست شما دارد، این است که با کشیدن آن و تحریک کلاژن سازی، باعث می شود که حالت ارتجاعی آن بازگردد.

همچنین بعد از اینکه متخصص از نخ برای کشیدن و محکم کردن پوست فرد استفاده کرد، چین و چروک ها از بین رفته و پوستی صاف و یکدست تحویل می دهند. به همین دلیل هم برای از بین بردن چروک های صورت از روش لیفت با نخ استفاده می کنند.

تعداد نخ برای لیفت صورت

به طو کلی، اکثر مواقع از نخ های جذبی برای لیفت صورت استفاده می شود که این نخ ها بعد از گذشت مدتی به پوست جذب می شوند. درنتیجه، این موضوع باعث می شود که خاصیت خود را از دست دهند. به همین دللی هم هرچه تعداد نخ های بکار برده شده برای لیفت نخ صورت بیشتر باشد، ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت. تعداد دقیق این نخ ها را پزشک تصمیم می گیرد.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟

هر یک از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که باعث می شوند هر فرد یکی از آن ها را ترجیح دهد. برای مثال، ماندگاری تزریق چربی بیشتر، ولی لیفت نخ عمل خیلی راحت تری در نظر گرفته می شود. به همین دلیل هم افرادی که نمی توانند درد و یا التهاب را تحمل کنند، لیفت گزینه مناسب تری است.

لیفت نخ گونه

یکی دیگر از کاربردهای استفاده از لیفت نخ این است که به فرم دهی گونه های شما کمک زیادی می کند. نه تنها برای از بین بردن چین و چروک، بلکه این روش برای افراد جوان هم کاملاً مناسب است و می توانند چهره خود را به حالت دلخواه و جذابی تغییر دهند. مهم ترین مزیت این کاربرد لیفت نخ این است که هیچ گونه محدودیتی ندارد و تقریباً هرکسی می تواند برای زیبایی از آن استفاده کند.

لیفت نخ خط خنده

با افزایش سن، خطوط موجود در صورت هم بیشتر می شود. یکی از مم ترین دلایل دیگری که باعث بروز این خطوط می شود، خندیدن بیش از حد است. هنگامی که می خندید، خطوطی در دو طرف لب شما به وجود می آیند که با تداوم این شرایط و ناتونانی پوست در کلاژن سازی، بیشتر از قبل نمایان می شود. با استفاده از لیفت نخ می توانید این خطوط خنده را از بین ببرید.

لیفت نخ بینی

لیفت با نخ می تواند تأثیر معجزه آسایی بر جای جای پوست شما داشته باشد. حتی با استفاده از این روش می توانید فرم بینی خود را تا حدی تغییر دهید. علاوه بر تغییر فرم، لیفت نخ می تواند به کوچک کردن آن نیز کمک زیادی کند.

در این روش، متخصص نخ را روی استخوان بینی قرار داده و سپس آن را به سمت بالا می کشد. این کار باعث می شود که بینی فرد سربالا به نظر برسد. همچنین اگر بینی شما پره نسبتاً بزرگی دارد و می خواهید آن را کوچک تر کنید، احتمالاً متخصص از بخیه برای جمع کردن این پره ها استفاده کنند.

لیفت نخ ابرو و چشم

شاید برای شما جالب باشد که بدانید از لیفت با نخ علاوه بر بخش های مختلف پوست، برای زیبایی نیز استفاده می شود. برای مثال، اگر حالت چشم و ابروی خود را دوست ندارید، با استفاده از روش لیفت با نخ می توانید کمی آن را به بالا کشیده و چشم و ابروی خود را خوش حالت تر کنید. این کار می‌تواند تا حد زیادی به سرحال تر و شاداب تر نشان دادن شما کمک کند و همچنین افتادگی چشم و ابرو را کاهش دهد.

لیفت نخ شقیقه

در لیفت نخ شقیقه هم قسمت شقیقه و دم ابروی فرد به سمت بالاتر کشیده می شود که باعث زیباتر شدن چهره می شود. به همین دلیل هم بسیاری از کسانی که می خواهند صورت جذابی داشته باشند، از این روش استفاده می کنند تا زیبایی چشم و ابروی خود را دوچندان کنند.

لیفت نخ غبغب

داشتن غبغب یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از افراد وجود دارد و باعث بد شدن چهره می شود. به همین دلیل هم شما می توانید از روش لیفت نخ برای از بین بردن غبغب استفاده کنید. هنگامی که پزشک تعداد نخ ها برای انجام این کار را تعیین کرد، آن ها را زیر چان و در نواحی مخصوص گردن جای می گذارد و به رفع غبغب کمک زیادی می کند.

لیفت نخ خط اخم

یکی از رایج ترین دلایلی که بسیاری از افراد برای لیفت نخ به پزشک مراجعه می کنند، از بین بردن خط اخم است که به دلیل اخم کردن بیش از اندازه به وجود آمده است. در این روش، پزشک متخصص تعدادی برش بسیار کوچک در جای جای خط اخم صورت شما ایجاد می کند و بعد نخ ها را از این راه وارد پوست می کند. این روش تأثیر زیادی برای از بین بردن خطوط نسبتاً کم دارد و بدون هیچ گونه درد و عوارضی، چهره ای زیبا به شما می دهد.

انواع نخ لیفت

انواع متفاوتی از نخ ها وجود دارند که می توان از همه آن ها برای لیفت نخ صورت استفاده کرد. در اینجا برخی از مهم ترین و محبوب ترین نخ ها را آورده ایم تا بدانید برای لیف بخش های مختلف صورت از چه نخ هایی استفاده می شود.

 • نخ کاگ: روی این نخ ها خارهایی تعبیه شد اند که باعث می شوند چسبندگی بهتری داشته باشند و درنتیجه، ماندگاری این نخ ها بیشتر است.
 • نخ PDO: این نوع نخ ها هیچ گونه عوارض جانبی ندارند و از مونو فیلامنت سنتیک ساخته شده اند. این نخ ها توسط پوست جذب می شوند.
 • نخ سیلوئت: نخ ای سیلوئت کاملاً بهداشتی و استریل شده هستند و برای رفع شل شدن پوست صورت و گردن از آن استفاده می شود.
 • نخ Tightening Thread: از این نخ برای تحریک کلاژن سازی پوست استفاده می شود و تأثیر فوق العاده ای برای جوان سازی پوست دارند.
 • نخ امبدینگ: این نوع نخ ها از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند و برای لیفت نخ می توانند گزینه مناسبی باشند.

کاندید مناسب برای لیفت نخ

لیفت صورت با استفاده از نخ برای کسانی مناسب است که می خواهند چین و چروک پوست خود را از بین ببرند. این در حالی است که برخی از افراد برای اهداف زیبایی و جذاب تر شدن پوست هم از این روش استفاده می کنند. اگر می خواهید از روش لیفت با نخ برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک و افتادگی آن استفاده کنید، باید بگوییم که بهترین سن برای انجام این کار بین 30 تا 50 سال است.

اگرچه افراد سالمند هم می توانند از این روش به جای روش‌های پرهزینه استفاده کنند، اما باید بدانید که لیفت نخ برای افرادی که افتادگی پوست آنها بیش از حد است و پیری شدید دارند، شاید نتواند چندان رضایت بخش باشد. این روش برای این افراد غالباً دوام بسیار کمتری نسبت به بقیه افراد دارد. در این گونه افراد، تقریباً 60 درصد اثر درمانی بعد از گذشت 4 ماه از بین می رود. مهم ترین و بهترین کاندید مناسب برای لیفت نخ شامل افرادی می شوند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • سلامت کامل جسمانی و نداشتن بیماری پیش زمینه ای (درصورت بیماری، با پزشک مشورت کنید).
 • سن بین 30 تا 50 سال (نهایتاً تا 60 سال)
 • داشتن صورت استخوانی برای رسیدن به نتیحه بهتری
 • افتادگی پوست به دلیل کاهش وزن شدید و یا افزایش سن
 • چین و چرک در گوشه های دهان و کناره های بینی
 • وجود غبعب به دلیل تجمع چربی
 • عدم مصرف دخانیات

لیفت نخ چقدر ماندگاری دارد؟

هنگامی که عمل لیفت نخ را با روش های تهاجمی تری مانند جراحی های لیفت مقایسه می کنیم، متوجه می شویم که این روش کم تهاجمی ماندگاری کمتری هم دارد. در حالی که جراحی لیفت یک عمل نسبتاً دشوار و پر هزینه است، به مدت 5 تا 10 سال هم ماندگاری دارد. این در حالی است که اثرات لیفت صورت با نخ نهایتاً تا یک و یا دو سال روی پوست می ماند و بعد از گذشت این زمان، باید مجدداً برای لیفت صورت اقدام کنید.

یکی از دلایلی که این روش ماندگاری دائمی ندارد، این است که کلاژن های موجود در پوست دائماً تخریب شده و مجدداً ساخته می شوند. لیفت با نخ باعث می شود که کلاژن سازی در پوست شما ادامه داشته باشد و بعد از ساخت این کلاژن‌ها، توانایی ماندگاری در پوست به مدت دو سال را خواهند داشت که بعد از تخریب آنها در این مدت زمان، باید مجددا برای لیفت نخ اقدام نمایید. البته باید بدانید که عوامل زیادی در میزان ماندگاری لیفت نخ اثرگذار هستند که سن یکی از مهم ترین آن هاست.

علاوه بر سن، عوامل دیگری نیز در روش لیفت با نخ تأثیرگذار هستند که بهتر است قبل از انجام این روش از هر یک از آنها مطلع شوید. برای مثال، عواملی مانند سبک زندگی، فعالیت های معمولی روزمره و شغل شما نیز تأثیر زیادی در این مسئله دارند. این بدان معنی است که اگر در طول روز کارهای سنگین انجام می دهید، احتمال دارد اثرات لیفت با نخ کمی برای شما زودتر از بقیه افراد از بین برود.

مزایای لیفت با نخ

تاکنون متوجه شدید که افراد برای موارد بسیار زیادی از روش لیفت با نخ استفاده می‌کنند و این شیوه می‌تواند تا حد زیادی پاسخگوی نیازهای درمانی و زیبایی شما باشد. علاوه بر این موارد، لیفت صورت مزایای دیگری نیز دارد که آن را به یکی از بهترین روش ها برای زیبایی تبدیل کرده است. در اینجا برخی از مهمترین مزایای این روش را مشاهده می کنید.

 • طبیعی بودن ظاهر بعد از لیفت

احتمالاً شما هم بسیاری از افراد را دیده اید که بعد از انجام عمل جراحی لیفت صورت یا حتی عمل بینی، تغییرات بسیار زیادی داشته اند و از حالت طبیعی خود خارج شده اند. این در حالی است ک روش لیفت با نخ به شما این امکان را می دهد که در عین زیباتر شدن، کاملاً طبیعی به نظر برسید.

دلیل این موضوع این است که نخ پوست شما را تنها چند میلی متر جابجا می کند که در عین تأثیرگذار بودن، اصلاً به چشم نمی‌آید. به همین دلیل هم اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید علاوه بر زیباتر شدن و جوانسازی پوست خود، همچنان طبیعی به نظر برسید، لیفت نخ می تواند بهترین گزینه باشد.

یکی دیگر از دلایل بسیار مهمی که باعث شده خیلی از افراد لیفتینگ صورت با استفاده از نخ را نسبت به سایر عمل های جراحی ارجحیت بدارند، این است که روش مذکور دوره نقاهت بسیار کمی دارند و سریعاً بعد از انجام آن می‌توانید به کارهای روزمره و معمولی خود بپردازید.

هنگامی که شما برای روش لیفت با نخ به پزشک مراجعه می کنید، نیاز به بیهوشی هم نخواهید داشت و پزشک تنها از بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند. به همین دلیل هم نیازی نیست زمان زیادی برای ریکاوری بعد از عمل بگذارید و به راحتی می توانید به سراغ کارهای دیگر بروید.

تنها چیزی که ممکن است بعد از انجام این روش مشاهده کنید، تورم و التهاب خفیف در ناحیه مورد نظر است که بعد از گذشت چند ساعت، به حالت اولیه باز می گردد. درصورت نیاز، برای رفع آن می توانید از مسکن استفاده کنید. با مشورت با پزشک، فقط می توانید بین 5 تا 7 روز بعد از عمل لیفت نخ استراحت کنید.

 • مشهود نبودن اثری از درمان

بعد از اینکه 5 تا 7 روز از لیفت صورت شما با نخ گذشت، تقریباً هر نشانه ای که مربوط به عمل یا کشیدن صورت باشد، از بین خواهد رفت. پیش از این نیز گفتیم که پوست بعد از کشیده شدن، از زیر بخیه زده می شود و هیچ بخیه ای روی سطح پوست قابل رویت نیست. اگر نخ جذبی باشد، بعد از مدتی کاملاً جذب پوست می شود و در صورت غیر جذبی بودن نخ هم تنها تکه های بسیار ریزی زیر پوست وجود دارند که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند.

به قطع می توان گفت که روش لیفت با نخ یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین روش ها برای جوانسازی پوست است که با انجام آن، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. پیش از این نیز گفتیم که برای انجام این عمل، نیازی به بی هوشی و یا جراحی نخواهید داشت. همچنین هیچ گونه خونریزی در این عمل وجود ندارد و از تمام جوانب کاملاً امن خواهد بود.

ممکن است بسیاری از افرادی که به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت یا فشار خون بالا مبتلا هستند، پزشک به آنها اجازه جراحی لیفت صورت را ندهد. این در حالی است که همه می توانند به راحتی از روش لیفت نخ استفاده کنند و با هیچ گونه نگرانی، زیبایی را به پوست خود بازگردانند. البته توجه داشته باشید که این افراد بهتر است حتما قبل از استفاده از این عمل با پزشک متخصص مشورت کنند.

در نهایت، یکی دیگر از دلایلی که خیلی از افراد ترجیح می دهند برای کلاژن سازی و جوانسازی پوست خود از روش لیفت نخ استفاده کنند، این است که هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های جراحی لیفت صورت دارد. از این رو، تقریباً هر کسی با هر بودجه ای می تواند این شیوه را به کار بگیرد و از نتیجه آن حیرت زده شود.

عوارض لیفت با نخ

با وجود اینکه استفاده از نخ برای لیفت صورت مزایای بسیار زیادی داشت، باز هم نقص هایی دارد که بهتر است قبل از استفاده از این روش از آن مطلع شوید. اگرچه لیفت نخ عوارض شدیدی نداشته و عوارض آن به تورم و قرمزی چند ساعته محدود می‌شد، اما برخی از افراد یک عیب هم از این روش گرفته‌اند.

استفاده از نخ برای لیفت صورت، تنها چند میلی متر پوست فرد را می کشد. به همین دلیل هم این روش برای کسانی که افتادگی یا پیری بیش از حد در صورت خود دارند، شاید چندان رضایت‌بخش نباشد و یک عیب به حساب بیاید. این افراد برای از بین بردن افتادگی و چروک صورت خود، باید از روش دیگری به جای لیفت نخ استفاده کنند که برای انتخاب آن، متخصص می تواند کمک زیادی به آنها کند.

آمادگی قبل از لیفت با نخ

اولین کاری که شما برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک صورت خود انجام می دهید، مراجعه به یک پزشک متخصص و حرفه‌ای است. اولین جلسه بعد از اینکه پزشک درباره تمام موضوعات استفاده از روش لیفت با نخ برای شما توضیح داد، وقت آن می رسد که تعداد نخ هایی که باید کار گذاشته شود را انتخاب کند و سپس نقاط مورد نظر را نیز مشخص نمایند. اگر برای صبح برای لیفت صورت خود نوبت دارید، از شب قبل چیزی میل نکنید. البته برای نوشیدن آب هیچ منعی وجود ندارد و اگر پزشک دارویی برای قبل از لیفت برای شما تجویز کرده را هم مصرف کنید.

این عمل بعد از علامت زدن نقاط تحت درمان انجام می شود و بعد از اینکه این بخش ها کاملاً بی حس شدند، فرایند لیفت نخ آغاز می شود. در این روش، پوست را کشیده و سپس با تزریق نخ به لایه چربی زیر پوست، آن را بخیه می زنند تا پوست در همان حالت کشیده بماند.

در مرحله آخر هم پزشک روی نقاط تحت درمان فشار بسیار کمی وارد می کند که باعث می شود آن بخش از پوست فشرده شود. این کار باعث می شود که پوست حالت طبیعی داشته باشد و همان حالت خود را نیز برای مدت ها حفظ کند. انجام کل این کارها نهایتاً 30 تا 45 دقیقه طول می کشد که اصلاً آزاردهنده نیست.

قبل از این که لیفت نخ برای صورت خود را آغاز کنید، باید از چند روز قبل از مصرف دخانیات و سیگار بپرهیزید. مصرف مکمل های غذایی و داروهای ضدالتهابی نیز باید از چند روز قبل قطع شود. علاوه بر این موارد، ممکن است پزشک برای اطمینان یافتن از نداشتن مشکلات زمینه ای، بخواهد از شما آزمایشاتی بگیرد و بیشتر معاینه کند.

مراقبت های بعد از لیفت نخ

بعد از لیفت نخ هم باید به نکات ویژه ای دقت داشته باشید تا عوارضی برای شما به وجود نیاید. توجه به این نکات به شما کمک می کند که نتیحه رضایت بخض تری در مدت زمان کوتاه تری داشته باشید. از مهم ترین مراقبت هایی که بعد از لیفت نخ باید به آن ها توجه کنید، شامل موارد زیر می شوند:

 • استفاده از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت بعد از لیفت برای کاهش تورم و کبودی
 • نداشتن حرکات شدید صورت (مانند گریه یا خنده شدید) تا 2 هفته بعد از لیفت
 • عدم مصرف دخانیات و الکل تا مدت تعیین شده توسط پزشک
 • نتراشیدن ریش و سبیل آقایان تا 2 هفته
 • ماساژ ندادن صورت تا دو ماه بعد از لیفت صورت با نخ

دوره نقاهت لیفت با نخ چه قدر است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که به عنوان مزیت مهمی برای روش لیفت نخ در نظر گرفته می شود، این است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. زیرا در این روش، پزشک فقط از داروی بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند و هیچ گونه درد و یا خونریزی وجود ندارد. به همین دلیل هم چندساعت بعد از لیفت صورت با نخ و حتی دقیقاً بعد از اتمام کار، می توانید به سراغ کارهای روزمره خود بروید.

البته این در حالی است که مشکلی نداشته باشید و کاملاً طبیعی است که برخی از افراد در محل لیفت نخ دچار تورم و قرمزی شوند. اگر پوست خیلی حساسی داشته باشید، کل دوره نقاهت لیفت صورت با نخ به یک هفته به طول می انجامد و بعد از آن می تواند به کارهای معمولی خود رسیدگی کنید.

بهترین دکتر لیفت نخ در تهران

همان طور که تاکنون متوجه شدید، لیفت نخ می تواند تأثیر زیادی در تغییر دادن چهره شما داشته باشد. به همین دلیل هم اصلاً نباید آن را دست کم بگیرید. اگرچه این روش هیچ گونه عوارض جدی ندارد، امام این تا زمانی است که شما از یک پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. اگر فرد غیرمتخصصی این کار را انجام دهد، ممکن است باعث بروز عوارض جبران ناپذیری در پوست شما شود. همچنین افرادی که مجوز ندارند، از نخ های قاچاقی استفاده می کنند که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

از این رو، اهمیت زیادی دارد که یک پزشک قابل اعتماد برای انجام این کار مهم پیدا کنید. زیرا کارهای زیبایی اثر زیادی در چهره دارند و نباید آن ها را به هرکسی سپرد. کلینیک ایرانیان یکی از بهترین مراکز معتبر برای لیفت صورت با نخ است که از بهترین و باکیفیت ترین نخ ها برای لیفت نخ استفاده می کنند. این کلینیک به همراه داشتن پزشکان معتبر و باتجربه، نتیحه رضایت بخشی از عمل لیفت صورت برای شما به ارمغان می آورند.

انواع روش های لیفت با نخ چیست؟

انواع روش های لیفت با نخ به شما کمک می کنند که بتوانید در کمترین زمان ممکن، بخش زیادی از چین و چروک های پوست خود را از بین ببرید. از اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که افتادگی و یا شل شدن پوست شما را اذیت می کند، می توانید از روش استفاده از لیفت صورت با نخ برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست خود استفاده کنید. امروزه افراد بسیار زیادی به دنبال این هستند که با روش های لیفت با نخ بتوانند زیبایی را به پوست خود بازگردانند. با استفاده از این روش ها، آنها می توانند کمک زیادی به از بین رفتن چین و چروک و افتادگی پوست خود داشته باشند.

هنگامی که از روش لیفت با نخ استفاده می کنید، باید بدانید که هیچ گونه نخ ها قابل مشاهده نیستند و تمام آنها در زیر پوست قرار دارند. این نخ ها تاثیر بسیار زیادی در کلاژن سازی پوست دارند که تا مدت ها باقی می مانند و همچنین پوست شما را جوان نگه می دارند.

بهترین روش های لیفت با نخ

روش های لیفت با نخ های تا حد بسیار زیادی به نوع نخ استفاده شده بستگی دارند. در فرایند لیفت صورت، نخ را به صورت داربست در زیر پوست قرار می دهند تا بعد از کشیده شدن پوست صورت، به فرایند کلاژن سازی کمک کند.

انواع نخ برای لیفت صورت با نخ

برای اینکه روش های لیفت با نخ را بشناسید، در ابتدا باید بدانید که برای هر روش از نخ های ویژه استفاده می شود. در اینجا برخی از مهم ترین و محبوب ترین نخ ها برای لیفت صورت را معرفی می کنیم که ممکن است بعضی از آنها گوش شما آشنا باشند.

لیفت با نخ pdo

یکی از رایج ترین نسخه هایی که به تازگی در کشور ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرد، نخ pdo است که در کشور کره جنوبی تولید شده است. از نظر بهداشتی، این نخ تأیید شده سازمان دارویی اتحادیه اروپا و همچنین کشور تولید کننده آن، یعنی کره جنوبی است و می توانید از این نظر کاملاً مطمئن باشید.
موادی که در تولید این نخ استفاده می شوند، توسط پوست جذب خواهند شد که به همین دلیل هم یکی از بهترین روش های لیفت با نخ به شمار می آید. زیرا بعد از اینکه پزشک متخصص این نخ را در صورت شما قرار داد، بعد از مدت زمان معینی بین 6 تا 8 ماه به پوست جذب می شود. بعد از جذب نخ توسط پوست همچنان در آینده کلاژن‌سازی همچنان ادامه خواهد داشت. این روش تأثیر بسیار زیادی در افزایش قابلیت ارتجاعی پوست دارد.

یکی دیگر از روش های لیفت با نخ که از نظر کیفیت و جنس شباهت زیادی به نسخه قبلی دارد، نخ های کاگ هستند. با این حال، یکی از تفاوت های این نخ با مورد قبلی این است که به دلیل داشتن خارهایی درون تشکیل مواد تشکیل دهنده خود، قابلیت چسبندگی بهتری درون پوست دارد.
زیرا این ویژگی باعث می شود که نخ کاملاً در پوست فرو رود. هرچه نخ بهتر به پوست بچسبد، می تواند برای مدت زمان طولانی تر و بهتری آن را در بالا نگه دارد و در نتیجه، لیفت صورت با موفقیت بیشتری انجام می شود. البته باید بدانید که این نوع نخ نسبت به سایر روش های لیفت با نخ کمی گران تر است و اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید می توانید آن را انتخاب کنید.

لیفت با نخ سیلوئت

استفاده از نخ سیلوئت، به شما این امکان را می دهد که به صورت غیر جراحی صورتی لیفت شده و جوانی داشته باشید. به این روش، استفاده از نخ یک بخیه ای یا عروسکی می گویند. مهمترین مزیت استفاده از این نخ این است که علاوه بر بازسازی پوست، تأثیر زیادی در زیبایی چهره شما نیز دارد. به همین دلیل هم آن را یکی از بهترین روش های لیفت با نخ می شناسند که طرفداران بسیار زیادی دارد.

این نسخه های تکی بخشی از رشته نسخه‌های pdo هستند که بسیار نرم بوده و هیچگونه خاری در آن ها وجود ندارد. به همین دلیل هم اگر به دنبال یک روش کم تهاجمی برای لیفت صورت خود هستید، استفاده از نخ سیلوئت می تواند بهترین گزینه باشد. برای اینکه استفاده از این نرخ نرم بهترین تأثیر را برای پوست شما به ارمغان بیاورد، سوزن را چندین بار وارد پوست می کنند. این می توانند تأثیر خیلی خوبی برای از بین بردن خطوط پیشانی و لیفت صورت داشته باشند. به همین دلیل هم آن را یکی از بهترین روش های لیفت با نخ به شمار می آورند.

لیفت با نخ پیچ دار

اگر علاوه بر از بین بردن چین و چروک و رفع افتادگی پوست، می خواهید حجم بیشتری به صورت خود بدهید، استفاده از نخ های پیچ دار می تواند گزینه مناسبی باشد. این نخ ها وارد نواحی فرورفته می شوند و باعث می شوند که تمام بخش های صورت ظاهر خیلی خوبی داشته باشند. سپس برای استفاده از این مورد که یکی از روش های لیفت با نخ به شمار می رود، دو نخ را به یکدیگر می بافند.

نخ خاردار یا محکم

در این روش، پزشک در ابتدا علامت هایی روی صورت شما قرار می دهد و سپس با استفاده از یک سوزن کوچک، نقاط ریزی روی بخش های علامت گذاری شده ایجاد می کند. سپس نخ های خاردار را وارد همان بخش ها در قسمت چربی زیر پوست قرار می دهد. استفاده از این نخ ها را نیز می توان یکی از روش های لیفت با نخ برشمرد که بسیاری از افراد آن را ترجیح می دهند.

این نخ به چربی پوست متصل می شود و سپس بعد از گذشت کمی زمان، باعث لیفت شدن صورت می شود. هنگامی که در ابتدا نخ را زیر پوست صورت قرار می دهند، این نخ تقریباً بین 5 تا 8 سانتی متر است که سپس بسته به خطوط صورت، اضافی نخ را می برند.

لیفت با نخ نرم یا معلق

یکی دیگر از روش های لیفت با نخ این است که از نخ های نرمی استفاده می کنند و این نخ را با استفاده از سوزن وارد پوست می کنند. مهمترین دلیلی که این نوع نخ ها را نخ معلق می دانند، این است که برای نگه داشتن لیفت نیازی نیست آن را به پوست متصل کنند.

بهترین مرکز لیفت با نخ صورت با ایرانیان کلینیک

لیفت با نخ یکی از بهترین روش هایی است که شما می توانید برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست صورت خود از آن استفاده کنید. شناختن روش های لیفت با نخ به شما این امکان را می دهد که بهترین گزینه را برای درمان خود انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که درباره این مسئله بهتر است با پزشک نیز مشورت نمایید. ایرانیان کلینیک یکی از بهترین مراکزی است که با بهترین و باکیفیت ترین نخ ها، صورت شما را به بهترین شکل لیفت می کنند و هیچ گونه عوارضی ندارد.

لیفت نخ چقدر ماندگاری دارد؟

افتادگی پوست صورت اجتناب‌ناپذیر است. راه‌های زیادی هستند تا روند این افتادگی را به تعویق بیندازند یا کنترل کنند. بااین‌وجود هیچ راهی نیست که بتوان به‌ کمک آن به طور دائمی آن‌ را متوقف کرد. بهترین روش، پیشگیری و انجام مراقبت‌های پوستی‌ است. بااین‌حال با بالارفتن سن، به دلیل کندشدن روندهای رشدی – ترمیمی درهرصورت آسیب‌های پوستی رخ می‌دهند.

آسیب‌هایی مانند چروک، افتادگی و شل شدن پوست ازاین‌دست هستند. وقتی پوست به مرحله‌ی افتادگی برسد، تنها راه برطرف‌کردن کامل آن انجام عمل جراحی لیفت صورت و برداشتن قسمتی از پوست است. البته این روش تهاجمی است. برای همین عده‌ی بسیاری عمل لیفت با نخ را ترجیح می‌دهند. رایج ترین سوالی که در مورد لیفت نخ وجود دارد، میزان ماندگاری آن است. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار در ماندگاری لیفت با نخ می پردازیم.

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

جراحی لیفت راهی مطمئن برای رفع افتادگی است؛ اما باتوجه‌به دوران نقاهت و بی‌هوش کامل، توجه عموم مردم به روش‌های غیر جراحی جلب شده است. یکی از این روش‌های غیر جراحی لیفت با نخ است. اخیراً از این روش برای درمان افتادگی پوست و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود. تأثیر این روش در مقایسه با جراحی لیفتِ صورت چشمگیر نیست. بااین‌وجود، دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تر، ریسک کمتر و هزینه‌ی پایین‌تر آن باعث شده طرف‌داران زیادی پیدا کند.

در لیفت صورت متخصص با انجام جراحی و برداشتن و کشیدن پوست اضافه، به جوان‌سازی پوست کمک می‌کرد. در روش لیفت با نخ، جراح با سوزن مخصوص در قسمت‌هایی از پوست که افتادگی بیشتری دارند نخ‌هایی وارد می‌کند. با کشیدن و بلندکردن این نخ‌ها، کار لیفت صورت می‌گیرد.

در روش لیفت با نخ، متخصص تنها چند میلی‌متر از پوست را می‌کشد. به همین خاطر است که تغییر ایجادشده به‌اندازه جراحی لیفت صورت قابل‌مشاهده نیست. این روش بیشتر مناسب کسانی است که روند کلاژن‌سازی در آن‌ها هنوز به طور کامل کند نشده و افتادگی پوست صورتشان خیلی شدید نیست.

ماندگاری لیفت با نخ صورت

لیفت با نخ روش مناسبی برای درمان شما خواهد بود اگر:

 1. افتادگی پوست صورتتان شدید نیست. به دنبال روشی هستید که تغییر فاحشی در اجزای صورتتان ایجاد نکند.
 2. اگر برای مقابله با افتادگی تمایل به انجام‌دادن عمل جراحی ندارید و بیهوشی عمومی شما را می‌ترساند.

به‌خاطر داشته باشید مشاهده‌ی اثر کامل در این روش تا سه ماه می‌تواند طول بکشد. ماندگاری کلی آن حداقل یک سال و حداکثر سه سال است. در نهایت بخشی از اثر لیفت بر اثر پروسه کلاژن‌سازی، دائمی خواهد بود.

ماندگاری لیفت نخ بینی

لیفت بینی روشی است که در آن با استفاده از نخ‌های مخصوص، پوست و بخش نرم بینی را لیفت می‌کنند. در این روش بدون عمل جراحی و در طی مدتی کوتاه، به بینی زاویه، فرم و شکل داده می‌شود. این روش معمولاً یک یا دو سال ماندگاری دارد. اگر هر نه ماه بکار پروسه تمدید و یادآوری تکرار شود، ماندگاری‌اش طولانی‌تر نیز می‌شود. در نهایت نیز به علت کلاژن‌سازی، اثر لیفت واحدی تثبیت خواهد شد.

ماندگاری لیفت نخ ابرو

روش لیفت با نخ به هدف ماندگاری همیشگی انجام نمی‌شود. در لیفت با نخ ابرو، می‌توان انتظار ماندگاری یک تا سه سال را از فرایند جراحی داشت. بااین‌حال باید دانست که نخ‌های لیفت هم بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند، درست مثل ژل‌های طبیعی یا بوتاکس. اگر فرایند ترمیم ادامه پیدا کند، می‌توان این ماندگاری اثر را طولانی‌تر کرد.

تأثیر سن بر ماندگاری لیفت نخ

بهترین سن برای انجام لیفت با نخ از سی تا پنجاه ‌و پنج‌سالگی است. برای سنین بالاتر و یا پوست‌هایی که افتادگی‌ شدید دارند جراحی لیفت صورت و یا ترکیبی از جراحی و لیفت با نخ توصیه می‌شود. هرچند لیفت با نخ برای افرادی که سنشان بالاتر از پنجاه و پنج سال است و توان انجام جراحی به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای یا کهولت سن ندارند نیز مناسب است.

لیفت با نخ هم‌زمان به دو روش با افتادگی صورت مبارزه می‌کند. اول اینکه با واردکردن و کشیدن نخ زیرپوست، بیفتی چند میلی‌متری در خلاف جهت افتادگی صورت اعمال می‌شود. دوم آنکه با واردکردن نخ که برای بدن جسمی خارجی محسوب می‌شود، روند بازسازی و درمان و رشد تحریک می‌شود. تحریک روند بازسازی باعث تحریک ساخت بیشتر کلاژن می‌شود تا پوست بتواند زخم را ترمیم کند.

به بیانی دیگر تا وقتی نخ در صورت وجود دارد بدن مدام پوست را تحریک به ساخت کلاژن بیشتر می‌کند. نخ‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند معمولاً بعد از مدتی جذب پوست می‌شوند؛ یعنی لیفت چند میلی‌متری به حالت طبیعی برمی‌گردد؛ اما ممکن است تأثیر کلاژن‌سازی تاکمی بعدازاین اتفاق هم ادامه پیدا کند.

پس از انجام لیفت با نخ احتمال ایجاد زخم، کبودی شدید و بروز خونریزی بسیار کم است. در مواردی احتمال بروز التهاب، خارش و عفونت خفیف وجود دارد که با خارج‌کردن نخ از صورت برطرف می‌شود. مراقبت پس از انجام این روش هم بسیار رمزهاست. باید تا یک هفته از محکم شستن یا ماساژ دادن صورت خودداری کرد، با ملایمت آب‌رسان و نرم‌کننده را روی پوست پخش کرد و شب‌ها طاق‌باز خوابید.

کدام روش لیفت نخ ماندگاری بیشتری دارد؟

در میان ، بسته به این‌ که از چه نوع نخی در لیفت استفاده می‌شود، نوع لیفت با نخ متفاوت خواهد بود. جنس نخ می‌تواند از نوع جذب‌شونده، فلزی یا ترکیبی باشد. نخ جذب‌شونده‌ای که در لیفت استفاده می‌شود همان نخی است که در جراحی به کار می‌رود. این نخ، POD نام دارد. نخ POD تجزیه‌پذیر است و بعد از مدتی جذب بدن می‌شود. نخ فلزی می‌تواند از جنس نقره، تیتانیوم و غیره باشد. نخ‌های فلزی و ترکیبی ماندگاری بیشتری دارند.

نخی که در لیفت با نخ به کار می‌رود می‌تواند از نوع صاف یا خاردار باشد.  نخ خاردار داری خارها یا مخروط‌های ریزی در امتداد آن است. وجود این خارها باعث می‌شود نخ راحت‌تر به بافت پوست ‌گیر کند. به‌این‌ترتیب وقتی نخ‌ها را می‌کشند، پوست بهتر لیفت می‌شود. نخ صاف برخلاف نوع خاردار، ریزتر و بدون زائده‌های مخروطی است. نخ‌های خاردار تأثیر ماناتری دارند.

مبنای دیگر تقسیم‌بندی لیفت، روش قراردادن نخ در پوست است. نخ لیفت را به‌صورت یک‌طرفه یا دوطرفه در پوست قرار می‌دهند.  شبکه‌ای که با نخ‌ها ساخته می‌شود، در میزان لیفت صورت تأثیر دارد.

گفتنی است که تأثیر کامل لیفت با نخ به‌صورت تدریجی قابل‌مشاهده است. لیفت آنی چند میلی‌متری بلافاصله بعد از دوره‌ی نقاهت یک‌هفته‌ای مشاهده می‌شود. تأثیر ثانویه که به کلاژن‌سازی مربوط است ممکن است بعد از سه ماه قابل‌رؤیت باشد. ماندگاری اثر لیفت با نخ، در افراد مختلف متفاوت است و بسته به نوع نخ، سن فرد، نحوه‌ی کار متخصص و نگهداری و مراقبت‌های پس از کار می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد.

به طور میانگین، ماندگاری لیفت با نخ بعد از طی شدن دوره‌ی نقاهت حدود یکتا سه سال است؛ اما دوره‌ی طلایی و قابل‌مشاهده‌ی تأثیر همان دوازده تا هجده ماه اولیه است. در مقایسه با جراحی لیفت صورت که تأثیر آن حتی تا ده سال هم ممکن است باقی بماند، این روش ماندگاری بسیار کمتری دارد، اما تکرار کردن آن بسیار راحت است و بعد از جذب شدن نخ‌ها و کم‌رنگ‌شدن تأثیرلیفت صورت با نخ یکی از اصلی ترین روش های کم تهاجمی و غیر جراحی برای از بین بردن آثار پیری پوست در نواحی مختلف صورت است. لیفت صورت با نخ دارای دو نتیجه بسیار مهم است: رفع افتادگی و اثرات افزایش سن بر روی پوست و تحریک افزایش تولید کلاژن سازی. اگر شما هم به دنبال یافتن اطلاعات علمی و موثق درباره روش لیفت با نخ هستید، در این مطلب از سایت کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه توضیحات مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد. با ما همراه باشید.

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی زعفرانیه تهران

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یک روش درمانی زیبایی است که در آن از نخ برای افزایش استحکام و کشیدگی پوست استفاده می‌شود. این درمان، کم‌تهاجمی بوده و نخ‌ های استفاده شده قابل جذب هستند. در واقع لیفت با نخ نوعی روش است که در آن از بخیه‌ های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می‌شود که بهترین جایگزین برای درمان‌ های مبتنی‌ بر جراحی محسوب می‌شود.

با این درمان زیبایی، پوست کمی به عقب کشیده شده و در نتیجه صورت لیفت و سفت خواهد شد. نخ‌ های به‌کار رفته در این درمان، علاوه‌ بر ایده‌آل‌ بودن برای لیفت پوست، به روش دیگری با پیری مبارزه می‌کنند. آن‌ ها با تحریک کلاژن و ایجاد پاسخ درمانی، بدن را وادار به هدایت موج‌ های زیادی از کلاژن به مناطق تحت‌ درمان کرده و به این شکل روند طبیعی تولید کلاژن را احیا می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید، کلاژن نقش حیاتی و مؤثری در روند پیری و کاهش و افزایش آن دارد. این درحالی است که کلاژن به حمایت از عوامل رشد که تا حد زیادی بر وضعیت پوست ما تأثیر می‌گذارد نیز کمک می‌کند. همچنین تولید به‌ اندازه کلاژن علاوه‌ بر ترمیم زخم‌ ها، به قوی، حجیم و انعطاف‌ پذیر نگه‌ داشتن پوست نیز می‌پردازد. این در حالی است که یکی از مهم‌ترین مزیت‌ های لیفت صورت با نخ، تحریک تولید طبیعی کلاژن توسط بدن است.

با افزایش سن، بدن ما به‌ تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید می‎کند که این روند، منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست در حدود 70 سالگی می‌شود. حجم و قدرت، عامل بزرگی در ایجاد پوست اضافی و چین‌ و چروک است. با ضعیف‌ تر شدن پوست، دیگر قادر به حمایت کافی از بافت‌ های زیر آن نخواهد بود، به این معنی که جاذبه آن را به سمت پایین می‌کشد و پوست افتاده و کشیده می‌شود.

تزریق کلاژن تازه به پوست صورت در زمانی که نشانه‌ های شلی پوست هنوز خفیف است، می‌تواند به کاهش روند افتادگی (با ضخیم‌ شدن و آبرسانی پوست) و جلوگیری از شدید شدن آن (با تقویت پوست) کمک کند. بیمارانی که لیفت با نخ را به‌ منظور تحریک کلاژن انجام می‌دهند، متوجه بهبود تدریجی رنگ و استحکام پوست خود خواهند شد.

در این روش درمانی زمانی‌ که نخ‌ ها زیر پوست قرار می‌گیرند، پاسخ درمانی بدن به‌ طور مداوم فعال می‌شود، زیرا بدن می‌خواهد نواحی بخیه‌ شده را درمان کند. بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه‌ ریزی شده که وقتی هر جسم خارجی موجود در درم(لایه زیرپوست) را حس می‌کند، به این شکل واکنش نشان دهد. به این صورت علاوه‌ بر کشیدن نقاط افتاده پوست، روند بازسازی طبیعی پوست توسط بدن نیز فعال شده و آثار مفیدی به‌ همراه خواهد داشت.

همچنین می توانید با مراجعه به کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه این کلینیک مورد معاینه و مشاوره قرار گیرید و اگر علاقه دارید فرم و شکل ظاهری صورت خود را تغییر دهید زیر نظر پزشک با تجربه و حرفه ای به انجام این روش بپردازید و از نتایج حاصله لذت ببرید.

مراحل لیفت صورت با نخ

وقتی که ما پیر می‌شویم، کلاژن و الاستین که پروتئین‌ های موجود در پوست ما هستند شروع به تحلیل رفتن و تجزیه شدن می‌کنند. از دست رفتن کلاژن و الاستین پوست منجر به شل و پژمرده شدن پوست و ایجاد خطوط و چروک‌ هایی در ساختار آن می شود. عمل لیفت صورت با نخ با استفاده از نخ‌ لیفت تجزیه‌ پذیر از نظر زیستی، حمایت بیشتری را از پوست به عمل می‌آورد و کشیدگی و استحکام بیشتر آن کمک می‌کند. در نتیجه، پوست شما جوان‌ تر و لطیف‌ تر خواهد شد.

نواحی خاصی در صورت که احتیاج به لیفتینگ دارند مشخص میشوند و سوراخ های بسیار کوچکی روی پوست ایجاد میشود و سوزن و نخ مخصوص لیفتینگ را وارد بافت زیرین پوست میکند. نخ مثل قلاب به بافت پوست گیر میکند و آن را بالا میکشد.

پزشک شما ابتدا یک بی‌حسی موضعی خفیف در محل عمل اعمال می‌کند و سپس نخ‌ لیفت را به وسیله یک سوزن خیلی ریز در زیر پوست جایگذاری می‌کند. وقتی که نخ لیفت در جای خود قرار داده شد، پزشک به آرامی بافت پوست را با دست فشار می‌دهد تا شکل مورد نظر در آن ایجاد شود و نتیجه مطلوب از عمل لیفت صورت به دست آید. نتیجه این عمل، پوستی محکم و جوان است که بدون نیاز به بریدگی و بخیه در پوست حاصل شده است و نیازی هم به استراحت بعد از عمل ندارد.

مزایای لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ در برابر دیگر روش‌ های لیفت، مزایایی دارد که در زیر به آن اشاره به صورت مختصر اشاره می‌کنیم:

▪︎نتایج طبیعی:

از مهمترین فایده‌‌ای که لیفت صورت با نخ دارد، نتایج طبیعی آن است. در اکثر روش‌ های لیفت صورت، پوست ظاهری کشیده می‌شود؛ به صورتی که انحنای طبیعی آن از بین خواهد رفت و حجم نواحی کار شده، کم می‌شود. اما لیفت صورت با نخ به این صورت نیست؛ در این روش مشکلات صورت را با ظرافت‌ هایش برطرف و پوست را زیبا خواهد کرد.

▪︎ریکاوری سریع:

دوره‌ نقاهت لیفت با نخ حداکثر پنج روز است. در ضمن نیاز به مراقبت ویژه‌ای پس از عمل نخواهد داشت. کسی که تجربه لیفت با نخ را انجام داده، به غیر از ورزش و رفتن به محل کار خود، می‌تواند به دیگر کار های روزانه‌ خود به راحتی بپردازد.

▪︎ایمنی بالا:

علاوه بر آن که نمی‌توان دیگر روش‌ های لیفت را برای نواحی حساس صورت به کار برد، لیفت با نخ در بخش‌ های حساسی چون، ابرو و پلک نیز مورد استفاده واقع می‌شود و خطر و عارضه‌ای در طول زمان در پی ندارد.

▪︎بدون آثار جانبی درمان:

آثار و نشانه‌ های لیفت با نخ بین 5 تا 7 روز از بین می‌رود. به علاوه، نخ‌ ها و سوراخ‌ هایی که برای وارد کردن نخ ایجاد می‌شود، نمی‌توان دید؛ چون نخ‌ ها در عمق پوست قرار می‌گیرند و سوراخ‌ های آن بسیار کوچک هستند.

▪︎هزینه مناسب:

هزینه‌ لیفت با نخ بسیار کمتر از هزینه‎‌ جراحی لیفت است، چرا که در جراحی لیفت مواردی چون بی‌هوشی عمومی، اتاق عمل بیمارستانی، تیم کامل جراحی و بستری به کار گرفته می‌شود و همه‌ این عوامل سبب افزایش هزینه‌ برای جراحی لیفت می‌شود؛ در حالی که لیفت با نخ این هزینه ها را ندارد.

شما هم می توانید از مزایای بیشمار لیفت صورت با نخ در کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه ی کلینیک بهره مند شوید همچنین در این کلینیک انواع خدمات زیبایی پوست و مو نیز توسط پزشک متخصص و باتجربه صورت می‌گیرد که می توانید از مزایای این خدمات نیز بهره مند شوید.

عوارض لیفت صورت با نخ

▪︎تغییرات محدود:

لیفت صورت با نخ روش بسیار محدودی است. در لیفت صورت با نخ ساختار مهم و اصلی پوست حفظ خواهد شد و تغییرات پایه‌ای در پوست ایجاد نمی‌شود، بلکه تنها در انحنای سطح صورت تغییراتی ایجاد می‌شود. در عوض در جراحی لیفت، در عضلات، بافت‌ های زیر جلدی و لیگامان‌ ها تغییرات بسیاری ایجاد می‌شود.

▪︎ماندگاری کمتر:

لیفت صورت با نخ در قیاس با جراحی لیفت، از ماندگاری کمتری برخوردار است. به این صورت که در جراحی لیفت، دوامش به ده سال هم می‌رسد. لیفت صورت با نخ نهایت یک تا دو سال ماندگار است. به طور کلی لیفت با نخ موجب تحریک کلاژن‌سازی می‌شود. از آنجایی که کلاژن‌ های پوست به صورت دائمی در حال تخریب و از بین رفتن هستند، کلاژن‌ های جدید تنها تا 2 سال ماندگاری خواهند داشت و به تدریج از بین می‌روند. لیفت با نخ در قیاس با جراحی لیفت، یک درمان موقتی است و پس از حدود دو سال، باید دوباره عمل لیفت را انجام دهید.

▪︎موفقیت نسبی:

لیفت صورت با نخ به شرایط پوستی فرد نیز بسیار بستگی دارد. لیفت صورت با نخ در افرادی که شرایط پوستی مساعد نباشند، خیلی موفق نخواهد بود. بنابراین با پزشک متخصص لازم است که مشورت کنید و از موفقیت این عمل مطمئن شوید. به علاوه احتمال دارد لیفت صورت با نخ به اندازه‌ جراحی پلاستیک، برای لیفت بافت‌ های پوست صورت، خیلی مؤثر نباشد.

▪︎کاربرد محدود:

لیفت با نخ تنها افتادگی پوست را در بخش‌ های مورد نظر شما رفع می‌کند و نمی‌تواند پوست اضافی برخی نواحی صورت را جمع کند.

در مجموع می‌توان گفت، نتایج لیفت با نخ کاملا طبیعی هستند؛ ولی حقیقت این است که این مزیت برای برخی مراجعین عیب به حساب میاید. در این روش صرفا می‌توان با حفظ ساختار اصلی پوست تغییراتی در انحنای سطح صورت ایجاد کنیم. به همین دلیل، این روش جوانسازی را بیشتر به مراجعین جوان توصیه می‌کنیم.

▪︎کبودی خفیف و تورم

▪︎وقوع عفونت

▪︎خونریزی طولانی مدت

▪︎زمان زیاد برای بهبود کامل

▪︎عدم تقارن در صورتی که هرکدام از نخ‌ ها در جای خود حرکت کنند.

▪︎زخم‌ های موقت و قابل ملاحظه

▪︎حساسیت کامل به بی حسی

شما می توانید لیفت صورت با نخ را با خیالی آسوده زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه ی کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه ی کلینیک انجام دهید و از هرگونه عوارض جانبی در امان باشید و بهترین نتیجه را برای خود رقم بزنید.

مراقبت های قبل از لیفت صورت با نخ

پزشکی را انتخاب کنید که به او اعتماد کامل دارید و اطمینان دارید این روش را به طور صحیح و حرفه ای انجام میدهد. با او در مورد مناطقی که می خواهید تغییر کنه و اینکه از چه تکنیک هایی استفاده خواهد کرد صحبت کنید.

باید یک رژیم سالم یک هفته قبل از جراحی طبق تجویز یک متخصص داشته باشین. در ضمن ویتامین C برای کمک به روند بهبود شناخته شده ترین گزینه است.

ممکن است مجبور باشید دارو های خاصی را مصرف کنید یا دارو هایی را مصرف نکنید. دارو های حاوی ایبوپروفن و آسپرین نباید مصرف شوند چون این دست دارو ها می تواند باعث کبودی شود.

بیمار همچنین باید از مصرف سیگار و نیکوتین خودداری کند چون با تأخیر در مراحل بهبودی مواجه می شوند.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

▪︎از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ که بیمار برای کاهش میزان تورم و کبودی باید رعایت کند این است که تا ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده نماید.

▪︎بیمار به مدت ۲ هفته انجام حرکات شدید صورت خود را مانند گریه کردن و خندیدن کاهش دهد.

▪︎تا مدتی که پزشک تعیین کرده است از مصرف الکل و دخانیات خودداری کند چرا که مصرف سيگار و دخانیات باعث تنگ شدن عروق خونی و اختلال در گردش خون می شود.

▪︎آقایانی که لیفت صورت با نخ را انجام داده اند تا دو هفته از تراشیدن ریش و سبیل خود اجتناب کنند.

▪︎تا دو ماه بیمار از ماساژ دادن صورت خود بعد از لیفت با نخ خودداری کند.

سایر مراقبت های بعد از لیفت با نخ :

▪︎بعد از انجام لیفت صورت ممکن است فرد احساس کشش شدید پوست داشته باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود.

▪︎کسانی که از لیفت با نخ برای جوانسازی استفاده کرده اند بهتر است تا دو هفته از انجام فعالیت های سنگین جسمی و ورزشی اجتناب نمایند.

▪︎در صورتی که پزشک برای تان دارویی تجویز کرده است آن را راس ساعت استفاده کنید.

▪︎جهت کاهش میزان تورم و کبودی بعد از لیفتینگ صورت هنگام دراز کشیدن و استراحت کردن دو بالشت زیر سر خود قرار دهید.

▪︎بانوان به مدت ۲۴ ساعت پس از انجام لیفت صورت از لوازم آرایش استفاده نکنند.

انواع نخ در لیفت

در این روش، به وسیله استفاده کردن از نخ‌ های فلزی، داربستی را در زیر پوست برای جوانسازی درست می‌کنیم. ابعاد و مقدار ضخیم بودن این نخ‌ ها به اندازه یک تار مو است. این نخ‌ ها احتمال دارد از فلزات گران قیمت همچون پلاتینیوم، طلا یا فیبر های سنتتیک مثل پلی استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلیمر های صنامی با سایر موارد باشد. لیفت صورت با نخ با سه نوع نخ انجام می‌شود:

▪︎نخ های جذبی

نخ‌ های جذبی پس از گذر مدتی جذب بدن خواهند شد. این نخ‌ ها از جنس مواردی زیست سازگار ساخته شده‌اند. بافت‌ های بدن انسان به آن‌ ها در طول زمان اتصالشان، واکنش نشان نمی‌دهد. سلول‌ های پوست در نزدیکی با داربست تشکیل شده از این نخ‌ ها، تقسیم و مستقر خواهند شد. به همین دلیل حتی بعد از جذب نخ‌ ها اثرات آن ماندگار و قابل مشاهده است.

▪︎نخ های ترکیبی

به علاوه این مخروط‌ ها بسیار ریز و کوچک هستند و از بیرون دیده نمی‌شود. علاوه بر همه این نکات، پس از طی مدتی در زیر پوست آن‌ ها را احساس نخواهید کرد. مشکلی که این نخ‌ ها ممکن است داشته باشد، بعد از جایگذاری به سختی می‌توان آن‌ ها را تکان داد.

▪︎نخ های غیر جذبی

این نوع نخ همان گونه که از اسمش مشخص است، غیر جذبی می‌باشد و بافت بدن امکان جذب آن‌ ها را ندارد و بعد از استفاده از این نخ‌‌ ها باید از بدن جدا شود.

روش های لیفت پوست

▪︎اندولیفت

در روش اندولیفت از تکنولوژی لیزر و فیبر های نوری مخصوص جهت جوانسازی استفاده می‌کنیم. در این روش، فیبر های بسیار نازکی را به زیر پوست فرستاده و نور لیزر را به بافت‌ های زیرین می‌تابانیم. لیزر آسیب‌ های جزئی و کنترل شده ای را در پوست ایجاد کرده و ساختار های عمقی را وادار به کلاژن سازی می‌کند.

اندولیفت قادر است به اندازه لیفت با نخ یا حتی بیشتر مؤثر باشد. دوره ریکاوری لیفت 2 روز و خطرات و عوارض آن کمتر از لیفت با نخ است. کلاژن سازی در این روش مؤثر تر است؛ به همین دلیل ممکن است، ماندگاری آن بیشتر باشد.

▪︎هایفوتراپی

بنابراین اثر هایفوتراپی مانند اثری است که جراحی لیفت بر پوست می‌گذارد. هایفوتراپی در کاندیدای مناسب این روش می‌تواند تأثیرگذار تر از اندو لیفت یا لیفت با نخ باشد.

کاندیدای مناسب لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ برای افراد زیر توصیه می‌شود:

▪︎لیفت صورت با نخ برای اشخاصی که صورتی به حالت استخوانی دارند، بسیار مناسب است، زیرا پوست این اشخاص خاصیت ارتجاعی دارد.

▪︎افرادی با سن 40 تا 60 سال عموما به دنبال لیفت صورت هستند. علاوه‌ بر این‌ ها، افراد 60 تا 80 سال هم اگر بخواهند می‌توانند این روش را انجام دهند..

▪︎افرادی که در کناره بینی و گوشه‌ دهان آن‌ ها دارای چین و چروک است.

▪︎افرادی که ناحیه میانی صورت و لبه‌ی استخوانی در فک پایین آن‌ ها به خاطر داشتن سن بالا یا کاهش وزن، کشیده شده باشد.

▪︎افرادی که خطوط پوستی آن‌ ها دارای عمق است، همانند خطوط پوستی از گوشه‌ های دهان تا چانه.

▪︎افرادی که در صورتشان حجم و چربی‌ هایش به علت‌ هایی هچون کاهش وزن جا به‌ جا شده است.

▪︎افرادی که به دلیل زیاد شدن چربی غبغب دارند.

▪︎افرادی که با افزایش سن یا کم‌ کردن وزن پوست گردنشان دارای چین شده است.

▪︎ضمناً فردی که تقاضای این کار را دارد، باید از نظر جسمانی کاملاً سالم باشد و سابقه‌ی هیچ گونه بیماری‌ های حادی نداشته باشد. این مورد در بخش بعد کامل‌ تر توضیح داده می‌شود.

اگر شما هم جزو کاندیدای مناسب لیفت صورت با نخ به شمار می روید و علاقه دارید از این روش درمانی و زیبایی بهره مند شوید می توانید با مراجعه به کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه این کلینیک به انجام این درمان بپردازید و از نتایج بی شمار این روش درمانی بهره مند شوید. همچنین در این کلینیک انواع خدمات زیبایی پوست و مو نیز توسط پزشک متخصص و باتجربه صورت می‌گیرد که می توانید از مزایای این خدمات نیز بهره‌مند شوید و همواره زیبایی و جوانی خود را حفظ کنید.

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی زعفرانیه تهران – لیفت صورت

کدام روش لیفت صورت مناسب تر است؟

هر سه روش ذکر شده مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند. ما نمی‌توانیم بگوییم کدام روش برای لیفتینگ بهتر است چرا که هر کدام از آن‌ ها وابسته سن، میزان افتادگی پوست، محل لیفت و موارد مشابه دیگر برای گروهی از افراد مؤثرند. زیباجوی عزیز شما می‌توانید جهت آگاهی بیشتر و اطلاع از این که کدام روش مناسب شرایط شما است از مشاوره رایگان متخصصان ما در کلینیک زعفرانیه بهره مند شوید.

موارد منع لیفت و کشیدن صورت با نخ

چنان‌ که در بخش قبل گفته شد، کسی که متقاضی لیفت صورت با نخ است، باید از نظر جسمانی سالم باشد، بنابراین، لیفت با نخ به افراد زیر توصیه نمی‌شود:

▪︎کسانی که بیماری پوستی دارند، مانند: آکنه فعال و یا عفونت‌ های پوستی

▪︎زمینه برآمدگی بعد از التیام زخم

▪︎بیماری‌ های خود ایمن: تصلب پوست، سارکوئیدوز (زگیل یا زخم پوستی) آمیلوئیدوز و غیره.

▪︎دارو های ضد انعقاد: کومارین و پارین (آسپیرین)

▪︎افرادی که اختلالات خونی دارند، مانند: ناهنجاری‌ پلاکت یا هموفیلی

▪︎حاملگی، IVF: زنان باردار باید این جراحی را به پس از دوران شیردهی موکول کنند.

▪︎بدخیمی/شیمی درمانی: افرادی که شیمی‌ درمانی می‌کنند.

▪︎پورفیریا: -هپاتیت B/C/HIV: (اختلالی است که به موجب آن ترکیب پورفیرین بیش از حد در بدن تولید می‌شود. پورفیریا ممکن است پوست یا سیستم عصبی را درگیر کند.)

▪︎افرادی که به مصرف الکل اعتیاد دارند.

▪︎افرادی که دیابت، فشار خون یا کاسترول بالا و کنترل نشده دارند.

▪︎و در آخر، کسانی که به تازگی سیگار را ترک کرده‌اند، بهتر است این جراحی را تا چند ماه به تعویق بیندازند.

کاربرد لیفت صورت با نخ

۱) لیفت و سفت کردن پوست

در این متد، هیچگونه برشی یا برداشتی از روی پوست صورت نمی‌گیرد و نیازی به استفاده از تیغ جراجی نیست. پزشک متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست، پوست صورت را بالا کشیده و سفت می‌کند. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، جراح با استفاده از نخ‌ های بخیه، آن‌ ها را جمع و سفت می‌کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد. پس بدون دردسر های جراحی لیفت، پوستی جوان‌ تر و زیبا تر خواهید داشت.

۲) تحریک کلاژن سازی

جالب است بدانید که نخ‌ های کار شده در زیر پوست به جز این که پوست را سفت و خوش حالت می‌کنند، فرآیند پیری پوست را کرده و با آن مبارزه می‌کنند. این بخیه‌ ها با تحریک پوست، کاری انجام می‌دهند که بدن بتواند در نزدیکی مناطقی که درمان شده، کلاژن تولید کند «فرآیند ترمیمی». تولید کلاژن‌ ها، باعث ایجاد جوانسازی و زیبایی در پوست می‌شود و نقش پر رنگی در جوانسازی پوست شما دارد.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست هر فرد قرار داشته و کاربرد های بسیار زیادی در بدن دارد. این رشته‌ های پروتئینی برای ترمیم زخم‌ ها استفاده می‌شوند و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و قوی و حجیم و باطراوت به نظر برسد. لازم به ذکر است هر چه سن‌ فرد بیشتر باشد، بدن شخص کلاژن‌ های کمتری تولید می‌کند و در نهایت تا ۸۰٪ از ضخامت پوست فرد تا حدود سن ۷۰ سالگی کاهش پیدا می‌کند.

کاهش قدرت و حجم پوست از اصلی‌ ترین دلایل افتادگی و ایجاد چین و چروک‌ های پوستی است. با آسیب و ضعیف شدن پوست، قدرت آن برای حفظ و بالا نگه داشتن بافت‌ های زیرین، کاهش پیدا می‌کند. در زمانی که پوست دچار افتادگی نشده باشد و انعطاف‌پذیری نیز وضعیت مناسبی دارد، تحریک کلاژن سازی در پوست می‌تواند با افزایش قدرت و ضخامت پوست، باعث کاهش سرعت پیری و چین و چروک می‌شود.

تحریک کلاژن سازی در پوست، زمانی که هنوز افتادگی وخیم نشده و انعطاف‌پذیری پوست وضعیت خوبی دارد، می‌تواند با افزایش ضخامت و قدرت پوست باعث کاهش سرعت پیری و  زیباسازی آن شود. متقاضیانی که برای تحریک کلاژن سازی لیفت صورت با نخ انجام می‌دهند به تدریج متوجه بهبود حجم و سفتی پوست خود خواهند شد. تا زمانی که نخ‌ های بخیه در جای خود باشند، فرآیند ترمیمی بدن به طور مداوم فعال است چرا که بدن می‌خواهد بخش‌ های بخیه خورده را ترمیم کرده و نخ‌ های بخیه را از بین ببرد.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگار است؟

ماندگاری لیفت صورت با نخ به چه عواملی بستگی خواهد داشت:

▪︎تعداد نخ‌ های به کار رفته و نحوه‌ قرار دادن آن‌ ها

▪︎شرایط و نوع نگهداری این نخ ها: اگر شخصی پس از لیفت، مراقبت‌ کافی از پوست خود را داشت، ماندگاری و دوام لیفت با نخ بیشتر خواهد شد. مراقبت‌ هایی که متخصصان پیشنهاد می‌کنند، به این شرح است: کمپرس یخ به مدت بیست دقیقه، نوشیدن نوشیدنی‌ ها، پرهیز از فعالیت‌ های سنگین، نشستن صورت تا حد ممکن.

▪︎الاستیسیته‌ پوست فرد مراجعه کننده

▪︎مهارت و تخصص جراح: تغییر در هر مورد از موارد بالا، دوام لیفت با نخ را متفاوت می‌کند؛ به علاوه، ماندگاری لیفت صورت با نخ را در شرایط عادی، حداقل یک سال و حداکثر دو سال تخمین می‌زنند.

ماندگاری و دوام لیفت صورت با نخ در شرایط مختلف کمتر از جراحی لیفت است. زیرا لیفت با نخ، بر تحریک کلاژن‌‌سازی پایدار است. کلاژن‌ هایی که با تحریک نخ ایجاد می‌شوند، برای همیشه زمان طولانی پایدار نیستند و بعد از مدتی از بین می‌روند. همین علت این می‌شوند که دوام و پایداری لیفت با نخ کمتر از دوام جراحی لیفت باشد.

مکانیزم لیفت با نخ

پس از معاینه پزشک به عنوان مرحله اول لیفت با نخ و تأیید صلاحیت شما عزیزان نسبت به استفاده از این فرایند؛ سوراخ‌ های مورد نظر برای عبور نخ از زیر پوست، روی صورت ایجاد می‌شوند. سپس پروسه هدایت پوست و زاویه سازی صورت به زوایای مختلف برای هر یک از اعضای صورت به شکل جداگانه‌ای انجام می‌پذیرد؛ اما تقریبا همگی از یک فرایند مشخص برخوردار هستند.

ابتدا صلاحیت مشتری برای استفاده از لیفت با نخ تأیید می‌شود و سپس نواحی مورد نظر برای لیفت و زاویه سازی توسط مشتری انتخاب خواهند شد. سوراخ‌ های مورد نیاز برای ورود و هدایت نخ لیفت روی صورت ایجاد می‌گردند، نخ لیفت در محل مورد نیاز جای‌گذاری می‌شود و در انتها توسط پزشک یا تکنسین زیبایی به جهت مناسب هدایت می‌شوند تا چروک‌ های موجود در صورت را از بین ببرند. در ادامه با جذب نخ در لایه میانی پوست و ترشح کلاژن و الاستین بیشتر، شادابی و طراوت مجدد به بافت پوست صورت باز می‌گردد.

سن مناسب برای لیفت صورت بانخ

این روش برای آقایون و خانم ها در سنین ۳۰-۵۰ برای رفع چین و چروک های سطح پوست صورت و گردن بسیار مناسبه. همچنین افراد پیر میتونن از این روش به جای جراحی های سنگین استفاده کنند.

همچنین این روش برای کسانی که قبلا جراحی لیفتینگ(متفاوت از روش لیفت با نخ است) انجام دادند و اکنون دچار افتادگی شده اند بسیار مناسب است.

کلیه خانم‌ ها و آقایانی که دچار خطوط، چین و چروک و افتادگی خفیف تا ملایم پوست شده‌اند می‌توانند این عمل لفت صورت را انجام دهند. شما می توانید یک وقت مشاوره با یکی از پزشکان متخصص ما تعیین کنید تا مشخص کند که آیا عمل لیفت با نخ برای شما مناسب است یا خیر.

اثرات و نتایج لیفت صورت با نخ

نخ های مورد استفاده برای این روش جراحی دائمی هستند و جذب نمی شوند. اما روند پیری به طور طبیعی ادامه پیدا می کند البته مدت زمان این روند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. نتایج قابل مقایسه با روش های جراحی معمولی است و انتظار می رود 3 تا 5 سال ماندگاری داشته باشد.

شما می توانید از اثرات و نتایج لیفت صورت با نخ را در کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه این کلینیک بهره مند شوید همچنین در صورتی متناسب و چهره‌‌ای موزون غریزه‌ای مشترک بین تمام انسان‌هاست؛ همه دوست دارند جوان‌تر از سن واقعی‌شان به نظر برسند. با اینحال گاهی عواملی مانند ژنتیک، بیماری‌های مزمن، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه‌ی ناسالم و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید انسان‌ را از تناسب چهره دور می‌کنند و باعث می‌شوند پیرتر از آنچه که هست به نظر برسد.

بعضی وقت‌ها خانم‌های جوانی را می‌بینیم که حجم صورتشان خوب است اما دچار افتادگی پوست شده‌اند. گاهی با افرادی مواجه می‌شویم که بعد از اتمام دوره‌ی تزریق فیلر و بوتاکس هنوز هم به ظاهر دلخواه‌شان نرسیده‌اند. حتی خانم‌هایی هستند که صورت‌شان هیچ نقصی ندارد اما از پیری می‌ترسند و روش‌های موزون سازی را به عنوان راه حلی پیشگیرانه دنبال می‌کنند.

فرقی نمی‌کند شما عضو کدام دسته باشید. لیفت غیر جراحی با استفاده از ساده بهترین راه برای رسیدن به چهره‌ای موزون است. اگر در مورد این روش نوین چیزی نمی‌دانید با ما همراه باشید و با دیدگاه در مورد کلاژن سازی و بهبود قوام پوست با استفاده از نخ‌های کلاژن ساز PDO ساده آشنا شوید.

نخ کلاژن ساز چیست؟

نخ‌ های کلاژن ساز PDO ساده (که نخ‌های مونو هم نامیده می‌شوند) از جنس بهترین نخ‌های جذبی جراحی پلاستیک هستند. این نخ‌ها که ظرف مدت 2 تا 3 هفته کاملا جذب می‌شوند، فیبروبلاست‌های لایه درم را به شدت تحریک می‌کنند تا بافت ترمیمی غنی از کلاژن و الاستین را بسازند.

دکتر لیلا فرد:

در این تکنیک اثری از خود این نخ‌ها باقی نمی‌ماند، اما بافت ترمیمی سفت و محکمی که ساخته‌اند باعث لیفت پوست می‌شود. این روش کاملا بدون درد و با حداقل دوره نقاهت همراه خواهد بود.

لیفت صورت با نخ های کلاژن ساز برای چه کسانی مناسب است؟

در افرادی که با فیلرهای هیالورونیک، گودی‌های صورت را اصلاح کرده‌اند و مخازن هیالورونیک پوست را با پروفایلو (هیالورونیک خالص که ماده اولیه ساخت کلاژن است) پر کرده‌اند، بهترین نتیجه‌ی حاصل از لیفت صورت با نخ‌ را شاهد خواهیم بود.

ماندگاری لیفت با نخ کلاژن ساز چقدر است؟

اثر و لیفت با نخ های کلاژن ساز مونو تا 2 سال ماندگاری است. با اینحال با توجه به اینکه نخ های PDO از جنس نخ‌های بخیه‌ی جذبی هستند پس از 6 تا 8 ماه توسط بدن جذب می‌شوند و بهتر است سالانه یکبار تکرار شوند.

فیلم تزریق نخ کلاژن

عوارض نخ کلاژن ساز چیست؟

لیفت با نخ های کلاژن ساز، همانند دیگر روش‌های موزون سازی از جمله تزریق فیلر و ، یک اقدام علمی است اما به شرطه‌ها و شروطه‌ها:

 • انتخاب مورد مناسب که در زمان معاینه و توسط پزشک شما مشخص می‌شود (بدیهی است اینکار برای همه مناسب نیست)
 • نوع نخ مورد استفاده
 • محل جای‌گذاری آن در صورت
 • تکنیک جای‌گذاری

ضمنا فراموش نکنید که تکنیک‌های موزون سازی هم همانند سایر اقدامات پزشکی، مهم و به لحاظ سلامتی سرنوشت ساز هستند. در صورتیکه هرگونه مشکل قلبی، عروقی، بیماری ریوی، بیماری پوستی، مشکلات سیستم ایمنی و… دارید، پزشک متخصص طب زیبایی خود را در جریان بگذارید.

دکتر لیلا فرد:

جلسه ويزيت و معاينه، قبل از هر گونه اقدام پزشكى، يكى از اركان مهم حفظ سلامتى ما به حساب مى‌آيد. همانگونه كه قبل از هر جراحى يا حتى يك آندوسكوپى و عكسبردارى ساده، پزشكمان را در جريان وضعيت جسمى و سلامتى خودمان قرار می‌دهيم، براى هرگونه اقدام زيبايى (حتى تزريق بوتاكس كه به نظر ساده مى‌آيد) بايد، پزشك‌مان را از بيماری‌ها و شرايط سلامتی‌مان، مطلع كنيم. گاهى وجود يك بيماري، منع مطلق تزريق بوتاكس يا فيلر است و يا براى حفظ سلامتى و رعايت احتياط، نيازمند مجوز از پزشك متخصص بيمارى ديگرى مثل همكار متخصص داخلى، قلب يا روماتولوژى هستيم.

در کاشت نخ‌ های کلاژن ساز دو هدف مهم مورد نظر ما است:

 • کلاژن سازی که به تدریج باعث سفتی و افزایش قوام بافت می‌شود و اثرات آن در طولانی مدت (مثلا 6 تا 12 ماه) مشخص می‌شود. تاثیرات لیفت صورت با نخ در نخ‌ها PDO ساده به خوبی مشهود است.
 • لیفت و بالا کشیدن نواحی مانند شقیقه، گونه، ماریونت و… که برای رسیدن به این هدف می‌توان از نخ‌هایی مانند سیلوئت آمریکا استفاده کرد.

نخ‌ های کلاژن ساز زمانی بهترین نتیجه را ایجاد می‌کنند که کارهای تزریق فیلر و بوتاکس را کامل کرده‌ باشید، صورتتان پر باشد و گودی نداشته باشد و بخواهید برای رفع افتادگی و افزایش قوام پوست کار مکمل عالی را انجام دهید. انتظار نداشته باشید (نخ چه نوع ساده و چه نوع ملا کاگ مثل سیلوئت) خط خنده یا ماریونت را پر کند. جهت استفاده از نخ، مانند و بوتاکس، به نوع نخ، محل جایگذاری و تبحر و مهارت پزشکتان توجه کنید.

دکتر لیلا فرد:

از نخ کلاژن انتظار معجزه نداشته باشید چون روش‌های لیفت در کنار هم موثر هستند و قرار نیست یک دفعه همه مشکلات چهره ما با یک اقدام طبی رفع شود.

آیا تعداد نخ‌ های کلاژن ساز همواره مشخص است؟

محورهای مورد نیاز و تعداد نخ‌ های کلاژن در هر فرد ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد. اما یک الگوی علمی مشخص دارد که توسط پزشک شما بر اساس سن شما، جنس پوست و ضخامت و قوام آن و میزان افتادگی‌ها تعیین می‌شود.

در ویدئو زیر نمونه‌ای از درمان مربوط به یکی از مراجعه کنندگان عزیز دکتر فرد را می‌بینید. در مورد ایشان از 20 عدد نخ PDO ساده در هر طرف صورت استفاده شده است.

توضیحات ویدئو از زبان دکتر لیلا فرد:

برای مراجعه کننده عزیز که تمام کارهای فیلر و بوتاکس‌شون رو کامل کرده بودیم و دو جلسه پروفایلوشون رو هم زده بودیم، برای تکمیل کلاژن‌سازی، بهبود قوام پوست و افزایش محتوای کلاژن از نخ‌های کلاژن‌ساز یا PDO ساده استفاده می‌کنیم.

این نخ‌های کلاژن‌ساز که همون نخ‌های جراحی پلاستیک هستند و ظرف 2 تا 3 هفته جذب می‌شوند، تدریجا فیبروبلاست‌ها رو تحریک به ساخت کلاژن می‌کنند. برای ایشان در چهار محور (محور خط فکی، محور زاویه فکی، محور خط خنده و محور راس گونه) و در هر محور 5 نخ – مجموعا برای هر سمت صورت 20 نخ استفاده شده است.

در این روش درد بسیار ناچیز و قابل تحمل است. اثرات درمان پس از 1 تا 2 هفته شروع و به تدریج مشهودتر خواهد شد.

عوارض لیفت صورت با نخ کلاژن چیست؟

همانطور که گفتیم نخ‌ های کلاژن ساز جایگزین فیلر هیالورونیک، بوتاکس و نیستند اما یک مکمل درمانی عالی محسوب می‌شوند.
اگر این نخ‌ها از جنس مرغوب انتخاب شوند، با تکنیک درست جایگذاری شوند و در انتخاب فرد مناسب دقت کافی انجام گیرد، کاملا بدون عارضه هستند.

قیمت  نخ‌ کلاژن ساز چقدر است؟

از آنجائیکه تعداد نخ‌ های کلاژن ساز و محورهای جایگذاری نخ کلاژن برای هر کس متفاوت است، قیمت این تکنیک یکسان نیست. برای تعیین وقت مشاوره و اطلاع از هزینه‌های مربوط به این تکنیک و سایر تکنیک‌های موزون سازی که توسط دکتر فرد ارائه می‌شوند با واحد پذیرش تماس بگیرید. برای اطلاع از راه‌های تماس

پرسش‌های رایج در مورد نخ های کلاژن ساز مونو

آیا می‌شود از این درمان برای لیفت شقیقه و بالا کشیدن انتهای چشم‌ها استفاده کرد؟

دکتر لیلا فرد:

خیر؛ من از نخ‌های کلاژن ساز PDO استفاده می‌کنم. این نخ‌ها ظرف مدت 1 تا 2 هفته جذب می‌شوند و با تحریک شدید بافت ترمیمی و کلاژن سازی یاعث افزایش قوام پوست می‌شوند. من از نخ‌های بالا کشنده مانند نخ‌هایی که با آنها لیفت شقیقه و چشم گربه‌ای انجام می‌دهند، استفاده نمی‌کنم.

آیا شما نخ سیلوئیت را تائید می‌کنید؟

دکتر لیلا فرد:

بله؛ اگر از همکاران کسی نخ سیلوئیت آمریکا را موجود داشت، برای بالا کشندگی پوست، حتما استفاده بفرمائید. تا جائی که من مطلع هست مدتیست در ایران موجود نیست.

برای افتادگی پایین صورت، فیلر چانه بهتر است یا لیفت با نخ کلاژن ساز؟

دکتر لیلا فرد:

پاسخ این سوال را در متن داده‌ایم: فیلر + نخ، در صورتی که در معاینه دقیق، شما مناسب این اقدامات باشید، کمک کننده هستند.

لیفت با نخ کلاژن چه زمانی توصیه می‌شود؟

دکتر لیلا فرد:

من مدت‌هاست برای مراجعین عزیزی که برنامه تزریق فیلر و بوتاکس آنها را کامل کرده‌ام، به عنوان مکمل درمان و تقویت کلاژن سازی از نخ‌ های کلاژن ساز PDO استفاده می‌کنم.

آیا نخ‌ های کلاژن ساز PDO در جوانسازی گردن کاربرد دارند؟

دکتر لیلا فرد:

بله؛ یک روش مکمل و عالی در کنار میکروبوتاکس، و فیلر هیالورونیک استفاده از نخ کلاژن PDO است که سالانه یکبار توصیه می‌شود.

شما هم می‌توانید سوالات خود را در زمینه کلاژن سازی با نخ PDO  در بخش نظرات همین مطلب یا صفحه اینستاگرام دکتر فرد مطرح کنید

این کلینیک انواع خدمات زیبایی پوست و مو نیز توسط پزشک متخصص باتجربه صورت می‌گیرد که می‌توانید از اثرات و نتایج این خدمات نیز بهره‌مند شوید و همواره زیبایی و جوانی را برای خود به دنبال داشته باشید.

دوره نقاهت پس از انجام عمل لیفت صورت با نخ

توصیه می شود افراد پس از انجام این عمل 7 تا 10 روز از محل کار خود مرخصی بگیرند و استراحت کنند. پس از عمل لیفت صورت با نخ، ناحیه صورت ممکن است به طور قابل توجهی متورم شود و احتمال کبودی نیز وجود دارد. حرکات صورت تا چند روز پس از عمل باید محدود شود و در 3 روز اول به طور مداوم از سر استفاده شود.

تعداد جلسات مورد نیاز لیفت صورت با نخ

گذراندن تنها یک جلسه زاویه سازی صورت با نخ برای لیفت با نخ و جوانسازی بافت پوست کافیست و در صورت اتمام زمان ماندگاری تاثیرات نخ لیفت (به طور میانگین بین ۲ سال و نیم الی ۳ سال)، نیاز به ترمیم و لیفت مجدد پوست صورت وجود خواهد داشت.

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی زعفرانیه تهران – لیفت صورت

قیمت لیفت صورت با نخ

به‌ طور کلی لیفت با نخ در قیاس با جراحی لیفت ارزان‌ تر است؛ چرا که لیفت با نخ نیاز به بستری، بی‌هوشی و تیم جراحی ندارد. لیفت صورت با نخ از روش‌ های کم‌تهاجمی است. روش‌ های کم‌تهاجمی به مراتب ارزان‌ تر هستند، اما ماندگاری آن‌ها کم است و هر چند وقت یکبار باید لیفت را تکرار کرد.

درباره‌ قیمت لیفت با نخ باید گفت، هزینه لیفت صورت با نخ به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل از قبیل:

▪︎سن متقاضی

دوام لیفت تا اندازه‌ زیادی به سن و افتادگی پوست بستگی دارد. برای کسانی که پوستشان پیر شده و افتادگی پوستی حاد دارند، این درمان کوتاه مدت است و انتظار می‌رود که در طول 4 ماه، 60 درصد اثرات لیفت از بین برود و نیاز باشد که لیفت مجدداً انجام شود. بنابراین هزینه‌ های لیفت هم بالا خواهد رفت. بنابراین لیفت با نخ برای افراد جوان‌ تر، کم‌ هزینه‌ تر خواهد بود. برای افراد بالای 50 سال که پوست آن‌ ها قابلیت کلاژن‌سازی قبل را ندارد، جراحی لیفت مناسب‌ تر خواهد بود.

▪︎میزان افتادگی و چین و چروک پوست

در افتادگی‌ های حاد و چین و چروک زیاد، هزینه‌ لیفت با نخ بالا تر خواهد بود.

▪︎دستمزد پزشک

دستمزد پزشک بسته به مهارت و تجربه‌ وی متفاوت است.

▪︎نوع نخ به کار رفته در لیفت

در بخش‌ های قبل درباره‌ انواع نخ‌ ها و میزان دوام آن‌ ها صحبت کردیم. طبیعی است که نخ‌ های با دوام‌ هزینه‌ بیشتر و نخ‌ های کم‌ دوام هزینه‌ کمتر دارند.

▪︎تکنیک‌ لیفت

تکنیک‌ های مختلفی برای لیفت با نخ وجود دارد. یکی از این تکنیک‌ ها روش دوبل است. این تکنیک دوام بیشتر و متعاقباً قیمت بالا تری دارد.

▪︎موضع مورد نظر

بسته به این که کدام ناحیه یا نواحی از صورت باید لیفت شود، قیمت لیفت با نخ می‌تواند متفاوت باشد.

آیا تعداد نخ های کلاژن ساز همواره مشخص است؟

▪︎شرایط شخصی مانند سبک زندگی و شغل فرد

سبک زندگی هر فرد شامل فعالیت‌ های فرد در طول روز، عادات غذایی و کیفیت خواب وی می‌شود. این موارد ممکن است روی روشی که برای لیفت انتخاب می‌شود و در نهایت روی هزینه‌ ها تأثیر بگذارد.

موارد بالا از جمله موارد تاثیرگذار در قیمت لیفت صورت با نخ بود، گفتنی است در مجموع، اگر بخواهید به طور دقیق از قیمت لیفت صورت با نخ مطلع شوید، باید به پزشک متخصص مراجعه و با وی مشورت کنید.

جهت اطلاع پیدا کردن از هزینه‌ های مربوط به کلینیک بین المللی پوست و مو و زیبایی زعفرانیه با مشاوران و کارشناسان حرفه ای این کلینیک تماس بگیرید ، با آنها گفت‌وگو داشته باشید ، از هزینه انجام درمان و هر سوال دیگری که در خصوص این روش درمانی دارید اطلاعات کامل به دست آورید ، مشاوره در این کلینیک به صورت رایگان می باشد همچنین میتوانید با اطلاع پیدا کردن از تخفیفات ویژه این کلینیک از آنها نیز بهره‌مند شوید.

انواع خدمات لیفت با نخ در کلینیک زعفرانیه

▪︎لیفت غبغب: رفع غبغب و زاویه‌دهی به فک و چانه

▪︎لیفت فک و چانه: زاویه دهی به فک و چانه

▪︎لیفت ابرو: از بین بردن چین و چروک‌ های موقت اطراف ابرو، لیفت و جوانسازی پوست

▪︎لیفت بينی: رفع افتادگی بینی، فرم‌دهی زیبا به پیکره بینی

▪︎لیفت پوست: رفع افتادگی پوست با ماندگاری چند ساله و عاری از عوارض

▪︎لیفت شقیقه: از بین بردن چروک‌ های موقتی ناحیه لیفت و نواحی مجاور؛ لیفت و جوانسازی پوست

سوالات متداول شما

۱. بهترین مارک نخ برای انجام لیفت صورت، کدام است؟

۲. لیفت با نخ در کدام قسمت ها قابل استفاده است؟

لیفت با نخ یک روش کم تهاجمی برای اصلاح افتادگی ابرو ها و پلک ها ، پیری بافت های گردن و شکاف های عمیق بین بینی و گوشه های دهان است.  می تواند در حالی که مناطق خاصی از صورت و چانه را بالا می برد باعث افزایش حجم شود. لیفت با نخ گاهی اوقات تا زمان استفاده از لیفت صورت به صورت استاندارد یک روش مقدماتی برای اصلاح افتادگی در نظر گرفته می شود ، یا می توان آن را همراه با لیفت ابرو ، لیفت چانه ، گردن استفاده کرد.

۳. آیا این درمان ایمن است؟

نتیجه گیری

لیفت نخ با جراحی جایگزین مؤثری برای جراحی معمولی است و می تواند نتایج طولانی مدت را به همراه داشته باشد. نخ های مخصوص طراحی شده منحصر به فرد هستند و می توان از آنها برای کشیدن پوست گردن، بالا کشیدن ابرو ها، از بین بردن چین و چروک های پوستی و کشیدن پوست گونه ها استفاده کرد. البته یک مقاله معتبر در زمینه علوم مربوط به لیفت با نخ به این نتیجه رسید که تحقیقات بیشتری برای فهمیدن اثرات بلند مدت این روش لازم است، زیرا تکنولوژی و روش های ارائه و انجام لیفت با نخ همچنان در حال پیشرفت است. آکادمی دکتر فاخته بهترین آموزشگاه پاکسازی پوست در تهران می باشد

 

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا