عمومیمدیریت کسب و کار

علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ

آنچه در این مطلب می خوانید:

علت خاموش شدن جاروبرقی چیست؟

شاید برای شما نیز شرایطی بوجود آمده باشد که در حین تمیز کردن منزل، جاروبرقی در حین کار کاملا ناگهانی خاموش شود! بدون شک تجربه این شرایط اصلا خوب نیست، مخصوصا اگر عجله داشته باشید. اما چیزی که در این شرایط اهمیت دارد این است که علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در حین کار چیست؟ آیا خاموش شدن ناگهانی آن نشان دهنده سوختگی موتور و قطعات مهم است یا با تعمیر جزئی می توان مشکل را برطرف کرد؟ آیا این مشکل را می توان بدون مهارت در انجام داد یا تخصص لازم دارد؟ با توجه به دلایل متعددی که در رخ دادن این مشکل وجود دارد، لذا نمی توان جواب قطعه و ثابت برای تمام این سوالات ارائه داد. در حالت کلی رایج ترین دلایلی که باعث میشود جاروبرقی در حین کار خاموش شود عبارتند از:

1- روشن بودن طولانی مدت جاروبرقی

روشن بودن طولانی مدت جاروبرقی و استفاده مداوم و بدون وقفه آن، باعث میشود تا به موتور فشار زیادی وارد شود و بدنه و سایر قطعات داخلی آن داغ شوند. برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به دستگاه و قطعات داخلی آن، در صورت داغ شدن بیش از اندازه بدنه ممکن است جاروبرقی در حین کار خاموش شود. به همین علت به صورت استاندارد باید هر 15 دقیقه یک مرتبه جاروبرقی را برای چند دقیقه خاموش کنید تا استراحت کند.

2- خاموش شدن جاروبرقی به علت خرابی ترموستات

همان طور که اشاره شد، در صورت گرم شدن بیش از اندازه بدنه جاروبرقی، به صورت ناگهانی خاموش میشود. ترموستات قطعه ای بسیار مهم و کاربردی در جاروبرقی می باشد که در صورت تشخیص افزایش دمای بدنه و سایر قطعات درون دستگاه به برد اطلاع رسانی نموده و باعث خاموش شدن ناگهانی آن میشوند. در برخی از مواقع ممکن است دمای درون دستگاه بالا نباشد، اما ترموستات به اشتباه تشخیص داده و به همین علت خاموش شدن جاروبرقی در حین کار رخ می دهد. برای رفع این مشکل ابتدا باید ترموستات بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

3- پر بودن کیسه جاروبرقی

پر بودن کیسه جاروبرقی مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد. به عنوان مثال و خاک دادن آن و حتی خاموش شدن ناگهانی دستگاه می تواند به دلیل پر بودن کیسه آن رخ دهد. بعد از پر شدن کیسه جاروبرقی فشار بسیار زیادی به موتور وارد شده و داغ میشود و به همین دلیل دستگاه خاموش خواهد شد. به صورت مرتب باید کیسه را تعویض کنید تا طول عمر جاروبرقی نیز افزایش پیدا کند و با مکش بالا نظافت را انجام دهد و خیالتان بابت خاموش شدن های ناگهانی آن نیز راحت شود.

4- قطع بودن جریان برق

از رایج ترین مواردی که می توان به عنوان علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار در نظر گرفت، قطع شدن برق است. قطع و وصل شدن برق متاسفانه آسیب های زیادی به وسایل الکتریکی وارد می کند، اما در روزهای گرم سال به وفور با این موضوع مواجه میشویم. اگر جاروبرقی ناگهانی خاموش شد، قبل از هر اقدام دیگری ابتدا بررسی کنید که آیا برق ساختمان وصل است؟ فیوز نپریده است؟

5- مسدود شدن لوله جاروبرقی

متاسفانه در بسیاری از مواقع به استانداردها در استفاده از وسایل توجه نمی کنیم و به عنوان مثال ممکن است هر نوع زباله و کثیفی را بخواهیم با جاروبرقی تمیز کنیم. ورود تکه های بزرگ نایلون، کاغذ و پارچه و موارد مشابه باعث انسداد لوله جاروبرقی میشود و هوا براحتی در دستگاه جریان نخواهد داشت. مسدود شدن لوله جاروبرقی برای مدت طولانی فشار زیادی را به موتور وارد نموده و بدنه دستگاه داغ شده و در نهایت خاموش میشود. لوله خرطومی و سایر قسمت ها را به صورت مرتب تمیز کنید تا مسیر عبور زباله ها دچار گرفتگی نشود.

6- کثیف شدن فیلتر جاروبرقی

از دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی، کثیف بودن سطح فیلتر آن است. با گذشت زمان و استفاده از جاروبرقی برای طولانی مدت، سطح فیلتر با گرد و غبار زیادی انباشته شده و مسدود میشود. در حالت استاندارد باید هر شش ماه یک مرتبه فیلتر جاروبرقی تعویض شود تا لایه های گرد و غبار از روی آن پاک شده و هوا به خوبی درون دستگاه جریان داشته باشد.

3- خراب بودن سیم جمع کن جاروبرقی

مانند سایر وسایل الکتریکی، در جاروبرقی نیز ممکن است با مشکل قطع شدن سیم برق آن مواجه شویم. قسمت انتهایی کابل برق جاروبرقی به دلایل مختلف ممکن است از جای خود خارج شده و برق به موتور انتقال پیدا نکند و دستگاه خاموش شود. بدنه جاروبرقی را باز و سیم جمع کن را بررسی کنید تا از وصل یا قطع بودن قسمت انتهایی کابل مطمئن شوید.

8- خرابی برد جاروبرقی

در جاروبرقی های نسل جدید تمام فرمان ها از طریق برد به سایر قطعات داخلی ارسال میشود. به همین دلیل اگر برد دچار اختلال و خرابی شود، سایر بخش ها نیز با مشکل مواجه خواهند شد. لذا می توان خرابی برد را یکی از دلایل مهم خاموش شدن جاروبرقی در حین کار در نظر گرفت که رفع آن نیاز به تخصص دارد.

9- کوچک شدن زغال جاروبرقی

درون جاروبرقی چند قطعه زغال وجود دارد که نقش مهمی در روشن و خاموش شدن موتور و فعالیت آن دارند. در صورت کوچک شدن یا شکستگی هر یک از این تکه زغال ها، عملکرد دستگاه با اختلال مواجه میشود. توجه داشته باشید که در صورت کوچک شدن این زغال ها، ممکن است برق به درستی به موتور انتقال پیدا نکند و جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش شود.

10- خاموش شدن جاروبرقی به علت تنظیمات اشتباه

اگر جاروبرقی دارای تنظیمات تایمر می باشد، به محض خاموش شدن دستگاه بهتر است بررسی کنید که اشتباهی در آن رخ نداده است؟ اشتباه در تنظیمات تایمر باعث میشود جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش شود و براحتی می توان این مشکل را با تنظیم مجدد حل کرد.

11- خراب شدن دکمه خاموش و روشن

با گذشت زمان و طولانی شدن عمر جاروبرقی یا وارد شدن ضربه های سنگین به بدنه آن، ممکن است دکمه های خاموش و روشن آسیب ببینند. لذا اگر جاروبرقی در حین کار خاموش میشود، بررسی کنید که آیا دکمه ها سالم هستند یا خیر؟
علاوه بر موارد فوق، بررسی کنید که آیا پریز برق سالم است؟ کابل برق جاروبرقی اتصالی ندارد؟ نوسانات برق ساختمان ایده آل است؟ سایر قطعات داخلی جاروبرقی سالمند؟

علت خاموش شدن جاروبرقی ال جی

ال جی از برندهای معروف در زمینه تولید لوازم خانگی بوده و جاروبرقی از جمله محصولات آن محسوب میشود. علت خاموش شدن جاروبرقی ال جی ناگهانی و در حین کار می تواند قطع شدن برق ساختمان، مشکل در کابل و سیم جمع کن، خرابی برد و دکمه های روشن خاموش و همچنین پر بودن کیسه آن باشد. در شرایطی که قطعاتی مانند برد دستگاه خراب است و به همین دلیل خاموش میشود، بهترین کار تماس با تیم های می باشد. چون این قطعات بسیار پیچیده بوده و با دانش بالا باید عیب یابی و تعمیر جاروبرقی شوند.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش

جاروبرقی های بوش دارای قابلیت های بسیار زیادی بوده و بر اساس شرایط می توان تنظیمات آن را انجام داد. یکی از رایج ترین علت های خاموش شدن جاروبرقی بوش حین کار، تنظیم اشتباه تایمر آن است. علاوه براین، بررسی کنید که آیا کیسه جاروبرقی پر است یا خیر؟ در صورت خرابی قطعات داخلی دستگاه بهترین کار توسط تعمیرکار متخصص می باشد.

علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ

مانند سایر برندها، علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ می تواند هر یک از موارد زیر باشد:

 • قطع شدن برق ساختمان
 • خرابی سیم جمع کن
 • اتصالی داشتن کابل برق
 • پر بودن کیسه جاروبرقی
 • مسدود بودن فیلتر
 • مسدود بودن لوله های جاروبرقی
 • روشن بودن بیش از اندازه آن
 • خرابی برد

اگر با بررسی موارد بالا موفق مشکل برطرف نشد، کافیست با تعمیرکاران تکنوپشتیبان تماس بگیرید تا را با قطعات اصلی در محل انجام دهند.

علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ

علت خاموش شدن جاروبرقی پاناسونیک

اگر در حین استفاده از جاروبرقی پاناسونیک به طور ناگهانی خاموش شود، در مرحله اول بررسی کنید که آیا برق ساختمان وصل است یا خیر؟ در صورت وصل بودن برق سایر موارد از قبیل پر بودن کیسه جاروبرقی، کثیف بودن فیلتر، گرفتگی لوله و غیره را بررسی کنید. نکته بسیار مهم اینکه، بررسی کنید که آیا جاروبرقی برای مدت طعلت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

از ساده ترین دلایل خاموش شدن جاروبرقی در حین کار، می‌توان به قطعی سیم برق، گرفتگی لوله خرطومی، کثیف بودن فیلترهوا یا پر شدن پاکت جاروبرقی اشاره کرد.

گاهی نیز ممکن است استفاده مداوم از دستگاه و داغ شدن موتور جاروبرقی علت بروز این مشکل باشد. اگر دستگاه شما به صورت ناگهانی خاموش می شود، برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات حتما از یک راهنمایی بگیرید.

در ادامه به بررسی علل احتمالی از کار افتادن ناگهانی جاروبرقی و نحوه رفع این مشکل پرداخته‌ایم.

 1. معیوب شدن ترموستات جاروبرقی

ترموستات جاروبرقی برای کارکرد بدون عیب موتور و سلامت آن در دستگاه وجود دارد. اگر موتور بیش از حد داغ شود ممکن است این قطعه نیم سوز شود یا کاملا بسوزد.

بنابراین ترموستات با غیر فعال کردن مدار و خاموش کردن موتور، جاروبرقی شما را ناگهان خاموش می‌کند. بعد از خنک شدن موتور دستگاه می‌توان مجددا از جاروبرقی استفاده کرد.

در صورتی که ترموستات جاروبرقی معیوب شده باشد نیز باید برای تعویض آن اقدام کنید.

تعمیر تخصصی جارو برقی خود را به کاراباما بسپارید ثبت سفارش 24 ساعته در 7 روز هفته

 1. اتصالی و قطعی سیم برق جاروبرقی

یکی دیگر از علل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی یا روشن نشدن آن، اتصالی کردن یا قطع شدن سیم برق جاروبرقی است.

 • این اتفاق زمانی روی خواهد داد که سیم برق جاروبرقی را تا انتها بیرون آورده و آن را کشیده باشید.
 • بسیاری از افراد اینکار را انجام داده و در این حالت ناگهان دستگاه را جا به جا می کنند.
 • ممکن است اتصال سیم‌های برق درون مدار داخلی دستگاه قطع شده و تامین برق موتور انجام نشود که موجب خاموشی ناگهانی جاروبرقی در حین کار می‌شود.

نکته

بهتر است یکبار سیم جاروبرقی را تا انتها بیرون بکشید و سیم دستگاه را کمی قبل از پایان آن علامت گذاری کنید تا در دفعات آتی بیشتر از آن سیم را نکشید.

 1. مسدود شدن جاروبرقی با زباله

یکی از رایج‌ترین مشکلات هنگام استفاده از جاروبرقی، که می‌تواند علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار نیز باشد، مسدود شدن لوله تلسکوپی، خرطومی، سر برسی یا سر پارویی جاروبرقی است.

 • با گیر کردن آشغال و مو در این قطعات، ابتدا قدرت مکش جارو کاهش یافته و به مرور مسدود می‌شوند، که به علت هوادهی نامناسب می‌تواند سبب فشار به موتور، داغ شدن آن و خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی شود.
 • گاهی این مشکل حتی به نیم سوز شدن موتور جاروبرقی نیز منجر می‌شود.
 1. کثیفی فیلترهای هوا علت خاموش شدن جاروبرقی حین کار

اگر فیلترهای جاروبرقی کثیف باشند یا توسط گرد و خاک مسدود شده باشند، تهویه هوا به خوبی انجام نشده و سبب داغ شدن موتور می‌شود که درنتیجه برای آسیب نرسیدن به موتور، جاروبرقی ناگهان خاموش خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل به صورت زیر عمل کنید:

 • قبل از جارو کشیدن فیلترهای هوا را بررسی کرده و از تمیز بودن آنها مطمئن شوید.
 • برخی از فیلترها قابل شستشو بوده و برخی دیگر که این امکان را ندارند، باید هر چند وقت یکبار تعویض شوند.
 1. پر شدن پاکت جاروبرقی

از دیگر مواردی که سبب خفگی و عدم هوادهی موتور و درنهایت منجر به خاموش شدن جاروبرقی می‌شود، پر شدن کیسه یا پاکت جاروبرقی است.

 1. اگر از جاروبرقی‌های بدون کیسه استفاده نمی‌کنید، باید کیسه دستگاه را چک کرده و آن را خالی کنید.
 2. استفاده از کیسه‌های یک بار مصرف و کیسه‌های نانو برای کارکرد بهتر جاروبرقی شما پیشنهاد می‌شود.
 1. استفاده طولانی مدت از جاروبرقی و داغ شدن موتور

برخی مواقع استفاده از جاروبرقی برای مدت زمان طولانی موجب داغ شدن موتور دستگاه می شود. برای جلوگیری از آسیب به موتور، جاروبرقی شما در حین کار خاموش خواهد شد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است چند دقیقه به جاروبرقی استراحت دهید و مجدد از آن استفاده کنید.

 1. خراب شدن دکمه پاور جاروبرقی

همچنین ممکن است علت خاموش شدن جاروبرقی در حین کار، وجود مشکل در کلید پاور یا روشن/ خاموش دستگاه باشد. اگر دکمه جاروبرقی خراب شده باشد، لازم است برای تعمیر آن اقدام کنید.

علت خاموش شدن جاروبرقی ال جی

ال جی یکی از برندهای مطرح در تولید لوازم خانگی است با ارائه محصولات متنوع با کیفیت توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. جاروبرقی‌های ال جی از کیفیت بالایی برخوردارند اما گاهی ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند.

یکی از این ایرادات، خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ال جی در حین کار است. دلایل از کار افتادن جاروبرقی الجی و نحوه رفع آن در جدول زیر بیان شده است.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ال جی نحوه رفع مشکل
انسداد مسیر لوله خرطومی در صورتی که زباله یا جسمی داخل لوله خرطومی گیر کرده است، آن را تمیز کنید.
خراب شدن سیم جاروبرقی گاهی ممکن است با کشیدن سیم موجب پارگی یا آسیب به آن شوید. اگر سیم جاروبرقی ال جی پاره شده است باید برای تعویض آن اقدام کنید.
پر بودن کیسه جاروبرقی هر چند وقت یکبار کیسه جاروبرقی را بررسی و در صورت پر بودن تخلیه کنید.
وجود مشکل در برق ساختمان از سالم بودن پریز برق و وصل بودن جریان برق ساختمان مطمئن شوید.

برای تعمیر دستگاه خود در صورت نیاز به متخصص، حتما از مراکز معتبر تعمیرات که کیفیتی بالاتر از دارند کمک بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی پاناسونیک

اگر جاروبرقی پاناسونیک شما به صورت ناگهانی خاموش می‌شود، علت آن می تواند موارد زیر باشد:

 • معیوب شدن موتور جاروبرقی پاناسونیک
 • انسداد و گرفتگی لوله تلسکوپی
 • داغ شدن بیش از حد موتور
 • خراب شدن کلید پاور جاروبرقی
 • کثیف بودن فیلترهوای دستگاه

علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ می‌تواند موارد زیر باشد:

داغ شدن بیش از اندازه موتور و فعال شدن ترموستات انسداد و گرفتگی لوله خرطومی
پر بودن کیسه جاروبرقی سامسونگ معیوب شدن یکی از قطعات جاروبرقی (برد، موتور، دکمه پاور)

در صورتی که پس از انجام موارد ذکر شده هنوز مشکل دستگاه‌تان رفع نشده بود، استفاده از خدمات اولین گزینه است. اما به دلیل وجود نداشتن نمایندگی‌های واقعی و رسمی در ایران لازم است به دنبال مرکزی معتبر باشید.

در مواقعی که موفق به عیب یابی آن نشدید پیشنهاد ما: خدمات تخصصی و فوری کاراباما امکان ثبت سفارش در 7 روز هفته (7 صبح تا 12 شب)

کلام پایانی

مواردی که در بالا ذکر شد، از رایج‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی است. اما موارد دیگری نیز وجود دارند که در صورتی که هیچ یک از دلایل بالا در رفع مشکل جاروبرقی شما کارساز نبودند، می توانید آنها را بررسی کنید.

ایراد دوشاخه برق یا پریز برق منزل شما نیز می‌تواند علت بروز این مشکل باشد. باشد. نیم سوز شدن موتور یا سوختن آن از دیگر علل خاموش شدن یکباره یا روشن نشدن جاروبرقی به شمار می آید که در این مواقع راهی بجز تعمیرات جاروبرقی نخواهید داشت.

سوالات متداول

اگر جاروبرقی چند دقیقه پس از روشن کردن، به صورت ناگهانی خاموش می شود، ممکن است موتور دستگاه معیوب شده باشد، سیم جاروبرقی قطع شده بخاموش شدن جاروبرقی حین کار، ممکن است که بنا به علل مختلفی اتفاق بیوفتد، اما به طور کلی، علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ به دو دسته ی اصلی، یعنی گرم شدن موتور و فعال شدن ترموستات ( در اثر انسداد لوله و فیلتر ها و کیسه و یا کارکرد طولانی مدت دستگاه ) و مشکلات الکتریکی داخلی دستگاه ( قطع شدن سیم کشی یا مشکلات برد ) دسته بندی می شود. توجه داشته باشید، که اگر علت خاموش شدن جاروبرقی شما، مشکلات فنی و الکتریکی است، باید دستگاه شما حتما توسط تکنسین متخصص جاروبرقی سامسونگ تعمیر شود. همچنین توصیه می کنیم قبل از هر گونه بررسی دستگاه جهت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی خود، از وصل بودن دستگاه به برق و وصل بودن برق منزل مطمئن شوید. خواندن این مقاله که توسط سامسونگ پشتیبان ارائه شده است می تواند در جهت درک مهم ترین علل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ حین کار به شما کمک کند.

علل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ حین کار

 • گرم شدن بیش از حد موتور و فعال شدن ترموستات
 • گرم شدن موتور در اثر انسداد لوله ی دستگاه
 • گرم شدن موتور در اثر گرفتگی فیلتر ها و کیسه
 • خرابی دکمه سوئیچ
 • قطع شدن سیم کشی دستگاه
 • خرابی موتور جاروبرقی سامسونگ
 • خرابی برد جاروبرقی سامسونگ

گرم شدن بیش از حد موتور و فعال شدن ترموستات

بر روی موتور قطعه ای به نام ترموستات تعبیه شده است. این قطعه وظیفه دارد تا زمانی که حرارت موتور خیلی زیاد شد، به طور خودکار موتور را خاموش کند و وقتی که موتور خنک شد، مجدد بتوان دستگاه را روشن کرد. در واقع ترموستات یک محافظ حرارتی برای جاروبرقی می باشد که باعث می شود زمانی که موتور خیلی داغ شد، جهت جلوگیری از ذوب شدن اجزای داخلی دستگاه و جهت جلوگیری از سوختن موتور، جریان ورودی به موتور را قطع کند.

معمولا بعد از 30 دقیقه استفاده از جاروبرقی، موتور گرم می شود و ترموستات فعال می شود و موتور را خاموش می کند، بنابراین اگر مثلا بعد از نیم ساعت استفاده، دستگاه یکباره خاموش شد، نگران نباشید، زیرا ترموستات عملکرد خود را به درستی انجام داده است و این یکی از نشانه های سالم بودن دستگاه و ترموستات می باشد. اما اگر ترموستات معیوب باشد، قدرت خود را از دست خواهد داد و نسبت به کوچکترین حرارتی در موتور، فعال خواهد شد و موتور را خاموش می کند. در این صورت باید ترموستات توسط یک اهم متر بررسی شود و در صورت خرابی باید این قطعه تعویض گردد.

گرم شدن موتور در اثر انسداد لوله ی دستگاه

همان طور که گفته شد، گرم شدن بیش از حد موتور باعث خاموش شدن دستگاه حین کار می شود. یک سری عوامل هستند که باعث می شوند موتور به شدت داغ شود. یکی از علل گرم شدن موتور انسداد لوله های جاروبرقی می باشد. خیلی اوقات هنگام استفاده از جاروبرقی، ممکن است که جسم بزرگ و حجیمی وارد لوله شود و لوله ها دچار گرفتگی شوند. اگر به مدت 3 دقیقه لوله کاملا مسدود شود، باعث می شود که گرما به بیش از حد تعیین شده برسد و در نتیجه جاروبرقی یکباره خاموش شود. در نتیجه باید لوله های دستگاه ( لوله تلسکوپی و لوله خرطومی ) را جدا کنید و هر گونه انسداد و گرفتگی را رفع کنید تا هوا به راحتی بتواند از لوله رد شود و مسیر هوا مسدود نباشد تا موتور گرم نشود.

گرم شدن موتور در اثر گرفتگی فیلتر ها و کیسه

یکی دیگر از علل گرم شدن بیش از حد موتور و خاموش شدن دستگاه در اثر گرمای زیاد، مسدود بودن فیلتر ها و کیسه می باشد. همچنین در صورت انسداد فیلتر – کیسه و لوله ها، صدای مکش نیز غیر عادی خواهد بود. بنابراین اگر فیلتر ها و کیسه کثیف و مسدود هستند، باید آن ها را از دستگاه خارج کنید و آن ها را کاملا بشویید و تمیز کنید و یا این که اگر کیسه و فیلتر، یکبار مصرف هستند، آن ها را تعویض کنید. توجه داشته باشید که عمر فیلتر ها 6 ماه می باشد و پر شدن کیسه نیز بستگی به میزان استفاده ی شما از دستگاه دارد. همیشه باید بعد از هر بار استفاده از جاروبرقی، یک نگاهی به ظرفیت باقی مانده کیسه ها بیاندازید تا حواستان به پر شدن کیسه ها باشد و بهتر است که زمان آخرین تعویض کیسه و فیلتر ها را همیشه به خاطر داشته باشید.

خرابی دکمه سوئیچ

یکی دیگر از علل خاموش شدن جاروبرقی پس از چند ثانیه کارکرد، می تواند مربوط به خرابی دکمه سوئیچ یا دکمه ی روشن و خاموش دستگاه باشد. در صورت خرابی دکمه ی خاموش و روشن دستگاه، بعد از روشن شدن دستگاه، شاسی بیرون می پرد و دستگاه خاموش می شود. در این صورت باید دکمه تعویض گردد.

قطع شدن سیم کشی دستگاه

اگر مواردی از قبیل فیلتر ها، کیسه، لوله دستگاه را بررسی کردید و متوجه شدید که این موارد مشکلی ندارند، پس یعنی دستگاه شما از لحاظ مکانیکی ایرادی ندارد و باید مشکلات الکترونیکی را بررسی کنید. همچنین اگر خاموش شدن دستگاه در اثر گرم شدن موتور و یا خرابی کلید سوئیچ نیز اتفاق نیوفتاده، پس یعنی دستگاه شما از لحاظ الکتریکی دچار مشکل است. در این صورت باید سیم کشی دستگاه بررسی شود و بررسی کنید که جایی در اتصال سیم و ورودی جریان برق به موتور دچار مشکل نشده باشد. خیلی اوقات ممکن است که وارد نشدن جریان برق به دستگاه به علت خرابی دو شاخه، کابل برق، خرابی سیم جمع کن و یا قطع شدن سیم در محل اتصال سیم به موتور اتفاق افتاده باشد. در چنین وضعیتی جریان برق به موتور نخواهد رسید و دستگاه روشن نمی شود و یا دستگاه حین کار خاموش می شود. توجه داشته باشید که مشکلات در سیم کشی دستگاه می تواند منجربه آتش سوزی دستگاه نیز شود.

خرابی موتور جاروبرقی سامسونگ

یکی دیگر از علل خاموش شدن ناگهانی دستگاه که مربوط به ایرادات الکتریکی می باشد، خرابی موتور است. بررسی موتور نیازمند تخصص و تجربه ی بالا می باشد، بنابراین بررسی موتور را فقط باید افراد متخصص انجام دهند. اما در مورد موتور، عللی که می توانند باعث خاموش شدن دستگاه شوند، باید به مواردی از قبیل کثیف بودن زغال های موتور، کوتاه شدن زغال های موتور، کم شدن فاصله ی زغال ها با الکترود، نوسانات برق خانه، نیم سوز شدن موتور، نیم سوز شدن آرمیچر و کلاف های میدان، خراب شدن رله و… اشاره کرد. توصیه می شود که به طور سالانه وضعیت قطعات موتور از قبیل زغال ها بررسی شوند. همچنین در بدترین حالت روشن نشدن دستگاه نیز می توان به سوختن کامل موتور اشاره کرد.

خرابی برد جاروبرقی سامسونگ

یکی دیگر از علل توقف ناگهانی جاروبرقی سامسونگ، خرابی برد دستگاه می باشد. برد یک قطعه ی مهم در جاروبرقی می باشد. برد، همه ی کار ها در دستگاه از قبیل روشن و خاموش کردن دستگاه، کم و زیاد شدن مکش و… را مدیریت می کند. اگر برد خراب شود، یعنی بسیاری از قطعات در دستگاه به خوبی کار نخواهند کرد و عملکرد آن ها با مشکل مواجه خواهد شد. در این صورت باید برد دستگاه توسط افراد متخصص بررسی شود، و اگر برد خراب بود، باید تعمیرات لازم انجام شود، همچنین اگر برد سوخته بود، باید آن را تعویض کنید.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با مهم ترین علل خاموش شدن ناگهانی موتور جاروبرقی با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این مشکل ممکن است که در اثر گرم شدن موتور، مشکلات الکتریکی و یا خرابی دکمه ی سوئیچ اتفاق بیوفتد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر دستگاه شما به طور ناگهانی خاموش شد و شما تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ ندارید، برای جلوگیری از وارد شدن خسارت بیشتر به دستگاه و جلوگیری از پرداخت هزینه های بیشتر تعمیرات، بهتر است که تعمیرات دستگاه شما حتما توسط تکنسین متخصص در زمینه   انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

اشد یا فیلترهوای آن کثیف باشد.

دغ شدن بیش از حد موتور یا وجود مشکل در پریز برق و سیم جاروبرقی می تواند علت بروز این مشکل باشد.

بهتر است هر 6 ماه یکبار برای تمیز کردن یا تعویض فیلتر جاروبرقی اقدام کنید.

ولانی روشن بوده است و بدنه دستگاه گرم است؟ در صورت روشن بودن طولانی مدت دستگاه، کافیست به آن فرصت دهید تا مجدد سرد شود تا بتوانید آن را روشن کنید. برای بررسی وضعیت قطعات داخلی می توانید با افراد متخصص در زمینه تماس بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا