استان ها

لزوم دریافت واکسن پس از گذشت مدت طولانی از آخرین موج کرونا

لزوم دریافت واکسن پس از گذشت مدت طولانی از آخرین موج کرونا

ایواره/خوزستان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به اینکه مدت زیادی از آخرین موج کرونا گذشته، لازم است همه توجه داشته باشند که تنها راه در امان ماندن از خطرات بیماری، تزریق واکسن است.

دکتر سید محمد علوی در ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز، پایان سفرهای تابستانه و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص سویه جدید کرونا، وضعیت نگران‌کننده نیست اما با توجه به اینکه تردد جمعیتی زیادی در استان خوزستان انجام شد و از سوی دیگر مدارس در حال بازگشایی هستند، ضرورت تشکیل ستاد کرونا بیش از پیش احساس می‌شود.

به گزارش ایواره، وی ادامه داد: تعداد اندکی در استان خوزستان وجود دارند که نوبت‌های سوم به بعد واکسن خود را تزریق نکرده‌اند و کسانی که باید نوبت چهارم واکسن را دریافت کنند، حدود ۱۱ درصد هستند.

علوی گفت: با توجه به اینکه مدت زیادی از آخرین موج کرونا گذشته، لازم است همه توجه داشته باشند که تنها راه در امان ماندن از خطرات بیماری، تزریق واکسن است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: کسانی که تا به حال واکسن دریافت نکرده‌اند، در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند. افراد سالمند با بیماری‌های زمینه‌ای که بیش از شش ماه از آخرین واکسن آنها گذشته نیز اقدام به تزریق واکسن کنند.

علوی در پایان گفت: در حال حاضر علاوه بر موارد ذکر شده، توصیه دیگری در خصوص مواجهه با بیماری کرونا ابلاغ نشده زیرا بیماری از حالت اضطرار خارج شده است اما با توجه به مسائل مطرح شده، پیش‌بینی می‌شود مشکلاتی به وجود آید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا