عمومیمدیریت کسب و کار

دوچرخه برای کودک 4 ساله

مقدمه‌ای بر بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله

دوچرخه سواری ورزشی است که در تمام سنین طرفدار دارد. خرید دوچرخه برای کودک ۳ ساله، او را از کودکی به سمت ورزش کردن سوق می‌دهد. ورزش کردن از سنین کودکی، انسان را شاداب، سالم و قوی می‌کند و تمرکز و هوش او را بالا می‌برد. بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله، دوچرخه‌ای است که سبک، ایمن و مورد پسند او باشد.

در هنگام خرید دوچرخه برای کودک خود باید به نکات بسیار زیادی توجه کنید تا بهترین دوچرخه را خریداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ، بهترین مارک دوچرخه کودک و قیمت برای دوچرخه برای کودک ۴ ساله، تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

دوچرخه کوچک بچه گانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

شاید مهم‌ترین ویژگی یک دوچرخه برای کودک ۳ ساله، اندازه آن باشد. با توجه به جثه و قد کودک، باید دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که کودک به آسانی سوار آن شود و حین راندن آن، احساس راحتی کند. اگر اندازه دوچرخه مناسب باشد، کودک خیلی سریع‌تر دوچرخه سواری می‌آموزد و امنیت راندن وسیله نیز بالاتر خواهد رفت. پس کودک را همراه خود ببرید تا جین خرید بهترین مارک دوچرخه کودک، اندازه آن را امتحان کند. کودک شما باید هنگام نشستن، چرخاندن فرمان، پدال زدن و … کاملا راحت باشد. از او بخواهید چندین دوچرخه را امتحان کند و نظر خود را در مورد همه آن‌ها بگوید. همچنین میتوانید در مورد در سایت تحقیق کنید.

۲ مساله را هنگام خرید بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله در نظر بگیرید

  • پیش از خرید، کودک باید کنار دوچرخه بایستد. دراین مرحله چک کنید که قد پاهای کودک اندازه پیشانی دوچرخه باشد و از آن بلندتر نباشد، در اینصورت دوچرخه برای او کوچک خواهد بود.
  • زمانی که کودک پاهایش را در دو طرف تنه وسطی دوچرخه قرار می‌دهد، پاها باید حداقل دو و نیم سانتی متر از تنه دوچرخه فاصله داشته باشند.

برای مشاهده انواع دوچرخه بچه گانه روی تصویر زیر کلیک کنید

موارد زیر را در هنگام خرید دوچرخه برای کودک ۳ ساله امتحان کنید

  • آزمایش تناسب( کلرنس) را انجام دهید تا سایز مناسب را پیدا کنید. این تست به اینصورت انجام می‌شود که کودک باید کف پاهایش را کاملا روی زمین قرار دهد. کلرنس به فاصله بین تنه وسط دوچرخه و قد پاها گفته می‌شود. تنظیم کلرنس در انتخاب بهترین مارک دوچرخه کودک اهمیت بسیاری دارد.
  • تست زین را هنگام خرید دوچرخه کودک بچه گانه انجام دهید. تست زین به راحتی میزان راحتی کودک به روی دوچرخه را تعیین می‌کند. زمانی که پدال‌ها به زمین نزدیک‌اند، پاهای کودک تقریبا صاف است و زانوها کمی خمیده هستند، این مساله را نشان می‌دهد که لوله زین و خود زین فیکس هستند. در این حالت، کنترل فرمان باید برای فرزند شما آسان باشد که نشان می‌دهد تست زین دوچرخه موفق بوده‌است.
  • خود کودک باید دوچرخه را تست کند. وقتی کودک پاهایش را دو طرف زین قرار می‌دهد، نباید زین او را اذیت کند. این یعنی سایز دوچرخه کاملا مناسب است.

بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله و دوچرخه برای کودک ۳ ساله کدام است؟

کودک ۳ ساله، در زمینه رکاب زدن کمی مهارت دارد اما توانایی حفظ تعادل خود را ندارد. بهتر است دوچرخه برای کودک سه ساله، دارای کمکی باشد. بهتر است قطر چرخ دوچرخه ۳۰ الی ۳۵ سانتی متر باشد. حتما باید از کلاه ایمنی با سایز مناسب استفاده شود و زانو بند و آرنج بند استاندارد نیز استفاده شود.

۴ سالگی زمانی است که کودک دیگر می‌تواند بدون کمکی سوار بهترین مارک شود. ابتدا از کمکی استفاده کنید تا مهارت کافی را به دست آورد. سپس به تدریج بدون کمکی او را راهنمایی کنید تا دوچرخه سواری را بیاموزد. حتما باید تمام حواستان را جمع کنید تا کودک هنگام یادگیری آسیب نبیند.

چه چیزی سایز مناسب دوچرخه کوچک بچه گانه را مشخص می‌کند؟

شاید سن معیار مناسبی برای تعیین سایز دوچرخه نباشد، زیرا جثه کودکان متفاوت است. اما معیاری تقریبی را به شما معرفی می‌کنیم تا دوچرخه را انتخاب کنید. برای کودکان ۲ الی ۴ سال، که قد ۸۹ الی ۱۰۲ دارند، ارتفاع ۳۰ الی۴۳ سانتی متر، سایز ۱۲ دوچرخه مناسب است. نباید به این فکر کنید که دوچرخه را بزرگتر بخرید تا کودک بتواند در سال‌های آینده از آن استفاده کند، این سایز دوچرخه به کودک آسیب می‌زند و به هیچ وجه ایمن نیست. درست است که کودک مدام در حال رشد است اما اینکه دوچرخه برای او کوچک یا بزرگ باشد خطرناک است.

چگونه باید از ایمن بودن دوچرخه مطمئن شد؟

ترمز دوچرخه باید درست کار کند و کودک باید نحوه استفاده از آن را بیاموزد. هر روز قبل از اینکه کودک سوار دوچرخه شود، ترمز را چک کنید. ارتفاع رکاب و صندلی باید تنظیم شود، فرمان باید راحت بچرخد و قفل نکند. بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله، ایمن‌ترین آن است.

باید از کلاه ایمنی استفاده شود و تمام نکات ایمنی رعایت شوند. کودک نباید بدون حضور والدین یا مربی دوچرخه سواری کند. استفاده از کمکی نکته مهم دیگری است که علاوه‌بر تامین امنیت، یادگیری دوچرخه سواری را برای او بسیار ساده ‌می‌کند. در نهایت اینکه باید مکانی را انتخاب کنید که شلوغ، لیز یا دارای موانع خطرناک برای دوچرخه سواری نباشد. به یاد داشته باشید که بهترین مارک دوچرخه کودک، باید بدنه‌ای محکم، پدال‌هایی روان، ترمزی محکم و صندلی راحت و ایمن داشته باشد.

نکات مهم درباره ترمز دوچرخه کوچک بچه گانه

، یکی از مهم‌ترین اجزای آن است زیرا ایمنی دوچرخه را تعیین می‌کند. هنگام خرید به دقت ترمز‌ها را بررسی کنید تا سالم باشند، سفت نباشند و امکان تعویض راحت آن‌ها فراهم باشد. اهرم ترمز دوچرخه برای کودک ۳ ساله، باید ظریف و مناسب دست کوچک و کم قدرت کودکان باشد.

سعی کنید دوچرخه‌ای را خریداری کنید که ترمز توپی نداشته باشد، زیرا ترمز‌های توپی ایمنی کامل ایجاد نمی‌کنند. یک ترمز استاندارد و مناسب‌، باید به تدریج سرعت دوچرخه را کم کند تا وسیله آرام متوقف شود و کودک زمین نخورد. اما ترمز‌های توپی این چنین نیستند و دوچرخه را ناگهانی متوقف می‌سازند. توقف ناگهانی به خصوص در سراشیبی، خطر بسیار بزرگی برای کودک شماست. این استدلال که ترمز‌‌های توپی برای دوچرخه‌ کوچک بچه گانه مناسب‌تر است، استدلالی اشتباه و خطرناک است. کودکان باید بیاموزند از ترمز دستی استفاده کنند زیرا ایمنی آن به مراتب بالاتر است.

برای مشاهده انواع دوچرخه بچه گانه روی تصویر زیر کلیک کنید

بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله، باید مطابق علاقه و سلایق او باشد

اینکه کودک شما دوچرخه را بپسندد، بسیار مهم است. کودک در صورتیکه به یادگیری و راندن دوچرخه علاقه نشان خواهد داد که رنگ و شکل دوچرخه را دوست داشته باشد. پس او را هنگام خرید با خود ببرید تا علاوه‌بر چک کردن راحتی دوچرخه، خودش بهترین مارک دوچرخه کودک را انتخاب کند. قیمت برای دوچرخه برای کودک ۴ ساله، بسته به کیفیت و زیبایی آن ممکن است کمی بالاتر رود اما ارزش دارد که این هزینه را برای خوشحالی و ایمنی کودکتان خرج کنید.

دوچرخه برای کودک ۳ ساله باید سبک باشد

کودکان قدرت زیادی ندارند و سنگین بودن دوچرخه آن‌ها را اذیت می‌کند. کودک دوچرخه سبک را به راحتی می‌راند و جا به جا می‌کند. سعی کنید برندی را خریداری کنید که دوچرخه‌های سبک و خوش دست می‌سازند. بهترین مارک دوچرخه کودک، باید به سبکی دوچرخه دقت زیادی داشته باشد. سبک بودن، این مزیت را هم دارد که اگر‌ کودک دچار سانحه شد و دوچرخه به بدن او برخورد کرد، آسیب جدی ایجاد نشود.

انواع دوچرخه برای کودکان چیست؟

وجود دارد که می‌توانید برای کودک خود خریداری کنید.

  • سه چرخه‌ها: سه چرخه‌ها کوتاه‌تر اند و راندن آن‌ها آسان‌تر است. این نوع دوچرخه برای کودکان کوچک‌تر مناسب‌تر است. اگر کودک شما دوچرخه سواری را با سه چرخه شروع کند، مهارت و اعتماد به نفس او بالا خواهد رفت. دوچرخه مناسب برای کودک ۳ ساله، شاید سه چرخه باشد زیرا ایمن‌تر است و نیاز به حفظ تعادل ندارد. بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله،
  • دوچرخه‌های تعادلی: این نوع دوچرخه‌ها پدال و چرخ ندارند و برای شروع یادگیری دوچرخه سواری مناسب هستند. لازم نیست کودک پا بزند، فقط کافیست با نیروی پاهای خود دوچرخه را حرکت دهد و تعادل خود را حفظ کند. کودک می‌آموزد که فرمان و سرعت دوچرخه را تنظیم کند.
  • دوچر‌خه‌ها آموزشی: این نوع دوچرخه‌ها همان دوچرخه‌‌هایی هستند که پدال و ترمز دارند و ابتدا باید با استفاده از کمکی از آن‌ها استفاده کرد. قیمت برای دوچرخه برای کودک ۴ ساله بستگی به مارک و اندازه‌های آن دارد و می‌تواند شامل بازه بزرگی شود.

دوچرخه برای کودک 4 ساله

سخن آخر درباره بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله

با توجه به نکات بالا، دوچرخه باید سایز، ایمنی و قیمت مناسبی داشته باشد. یادگیری دوچرخه سواری از سنین پایین، به کودک اعتماد به نفس می‌دهد و بدن او را قوی و سالم می‌سازد. چه بهتر که دوچرخه‌ای مناسب برای او انتخاب کنید تا هم آموزش او درست باشد و هم امنیت کامل داشته باشد.

برای اطلاع از قیمت برای دوچرخه برای کودک ۴ ساله با ما در ارتباط باشید. ما بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت دوچرخه را به شما معرفی می‌کنیم. با ما مشورت کنید تا کودکتان بتواند سالم، ایمن و خوشحال دوچرخه سواری کند. کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید تا جواب تمام سوالات شما را بدهیم.

برای مشاهده انواع دوچرخه بچه گانه  به فروشگاه  آریا چرخ  مراجعه کنید

 

دکمه بازگشت به بالا