اقتصادی

حضور اروند در نمایشگاه بین المللی سرمایه‌گذاری و تجارت چین

حضور اروند در نمایشگاه بین المللی سرمایه‌گذاری و تجارت چین

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایواره از منطقه آزاد اروند، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران با راهبرد معرفی مناطق آزاد به‌عنوان پیشران حوزه سرمایه‌گذاری خارجی، با ظرفیت هفت منطقه آزاد اروند، کیش، قشم، چابهار، انزلی، ارس و ماکو در رویداد بزرگ نمایشگاه CIFIT شهر شیامن چین به منظور ارائه ۸۵۰ بسته فرصت سرمایه‌گذاری، در نمایشگاه بین‌المللی سرمایه‌گذاری و تجارت چین شرکت خواهد کرد.

این رویداد بین‌المللی در پاویون جمهوری اسلامی با محوریت مناطق آزاد تجاری-صنعتی و حضور وزارت امور اقتصادی و دارایی به میزبانی شهر شیامن در استان فوجیان کشور چین در تاریخ ۱۷ تا ۲۰ شهریورماه جاری(۸ لغایت ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۳) در محل مرکز نمایشگاهی شهر شیامن چین برگزار می‌شود.

معاونت سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارها سازمان منطقه آزاد اروند، در این رویداد اقتصادی، بسته های سرمایه‌گذاری و بسترهای موجود منطقه را در در غرفه C416 نمایشگاه شیامن، به سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل و بازدیدکنندگان معرفی خواهد کرد.

همچنین محصولات تولیدی منطقه آزاد اروند در این رویداد اقتصادی به دنبال شناسایی بازار هدف در کوریدور مرکزی قاره کهن، کشور چین و کشورهای خاور دور است.

این نمایشگاه، بستر مناسبی برای معرفی نیازهای کشورهای حوزه آسیای میانه است که منطقه آزاد اروند توان تولید آن را داراست. همچنین مراودات اقتصادی با این کشور می‌تواند در تأمین مواد اولیه و خوراک مورد نیاز واحدهای تولیدی مؤثر باشد.

در این رویداد اقتصادی، محصولات صنایع شیمیایی، الکترونیکی، الکتریکی، لوازم برقی، محصولات مصارف خانگی و صنعتی، مواد اولیه بخش تولید و منسوجات به عنوان تولیدات منتخب منطقه آزاد اروند به بازدیدکنندگان ارائه خواهد شد.

«نمایشگاه بین‌المللی سرمایه‌گذاری و تجارت چین» پنجمین رویداد بزرگ عرضه توانمندی‌های اروند و سومین نمایشگاه خارجی در سال جاری است که منطقه آزاد اروند به عرضه توانایی‌های خود می‌پردازد، پیش از این نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و مشهد، میزبان این آوردگاه اقتصادی بودند و شهرهای ایروان ارمنستان و سلیمانیه عراق تجارب دیگر خارجی برای ارائه بسته های سرمایه‌گذاری منطقه بود.

در کنار منطقه آزاد اروند، سایر مناطق آزاد کشور نیز به ارائه ۸۵۰ بسته سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادرات محور خود خواهند پرداخت.

پایان پیام/

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا