اقتصادی

تمدید معافیت آمریکا برای تراشه‌سازان کره‌ای

تمدید معافیت آمریکا برای تراشه‌سازان کره‌ای

انتظار می‌رود آمریکا، معافیتی را که به شرکت‌های سامسونگ الکترونیکس و اس‌کی هاینیکس کره‌ جنوبی در خصوص لزوم دریافت مجوز برای انتقال تجهیزات تراشه‌سازی به چین داده است، تمدید کند.

به گزارش ایواره، خبرگزاری یونهاپ گزارش کرد وزارت بازرگانی آمریکا درباره جزئیات این که کدام تجهیزات می‌تواند در چین استفاده شود، با شرکت‌های تراشه‌سازی کره جنوبی گفت‌وگو کرده است.

این شرکت‌های تراشه‌سازی در سال میلادی گذشته از وزارت بازرگانی آمریکا برای تامین تجهیزات مورد نیاز برای تولید تراشه در چین به مدت یک سال مجوز گرفته بودند.

وزارت بازرگانی آمریکا، فهرست کاربر نهایی مورد تائید را به‌روزرسانی خواهد کرد که مشخص کند کدام نهادها می‌توانند مجوز صادرات کدام فناوری را دریافت کنند تا به سامسونگ و اس‌کی هاینیکس اجازه دهد همچنان برخی از ابزارهای تراشه‌سازی آمریکایی را دریافت کنند. هنگامی که این شرکت‌ها در این فهرست قرار بگیرند، دیگر نیازی به دریافت مجوز برای موارد صادراتی دیگر نخواهند داشت.

طبق گزارش یونهاپ، وزارت بازرگانی آمریکا سرگرم گفت‌وگو با سامسونگ و اس‌کی هاینیکس است تا با در نظر گرفتن برنامه‌های آتی این شرکت‌ها، تجهیزاتی که می‌توانند به خطوط تولید چینی این شرکت‌ها برده شوند، مشخص شوند زیرا ارتقای تجهیزات برای امکان ادامه فعالیت در سال‌های آینده، ضروری است.

سامسونگ الکترونیکس، تولید حافظه فلش ناند را در شیان چین دارد و اس‌کی هاینیکس، در شهر ووشی، تراشه DRAM و در دالیان، تراشه فلش ناند تولید می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت «ترند فورس» نشان می‌دهد این شرکت‌های کره‌ای به اتفاق، حدود ۷۰ درصد از بازار جهانی تراشه DRAM و ۵۰ درصد از بازارهای فش ناند جهان را تا آخر ژوئن، در کنترل داشتند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا