اقتصادی

پرورش هندوانه در قطب جنوب!/ عکس

به گزارش خبرگزاری ایواره، این تیم به طور عمدی دو نوع هندوانه زودرس را نه تنها به دلیل طعم لذیذ، بلکه به دلیل توانایی آنها در سازگاری با فشار کم جو و کمبود اکسیژن در داخل گلخانه انتخاب کردند. آنها بذرها را در لایه نازکی از جایگزین خاک کاشتند و از نور مخصوصی که نور خورشید را تقلید می کرد استفاده کردند. از آنجایی که هیچ حشره ای برای گرده افشانی گیاهان وجود نداشت، محققان وظیفه داشتند همه چیز را با دست گرده افشانی کنند.

بیشتر بخوانید:

درست ۱۰۳ روز پس از کاشت بذرها، محققان با هشت میوه رسیده و شیرین روبرو شدند که در شش گیاه مختلف رشد می کردند. بر اساس بیانیه ترجمه شده از انجمن جغرافیایی روسیه، خربزه ها تا حدود ۱ کیلوگرم با قطرهای ۱۳ سانتی متر رشد کردند.

این شاهکار کشاورزی بخشی از آزمایشی در ایستگاه وستوک بود، یک ایستگاه تحقیقاتی روسی که در تمام طول سال در قطب سرد واقع شده است، به این دلیل که این مکان به عنوان سردترین مکان روی زمین طبقه بندی شده است، جایی که دمای ثبت شده زمانی به منفی ۱۲۸.۶ درجه فارنهایت می رسید. (منفی ۸۹.۲ درجه سانتیگراد).

پرورش هندوانه در قطب جنوب!/ عکس

هندوانه ها بیش از ۴۳۰۰ سال پیش در جایی که سودان کنونی نامیده می شود به وجود آمدند و در آثار هنری باستانی منطقه، از جمله در یک مقبره مصری در سقاره، ظاهر شدند. به عبارت دیگر،بسیار دور از محیط سرد قطب جنوب تکامل یافته است.

اما اکنون دانشمندان با موفقیت هندوانه را در مکانی بعید رشد داده اند: قطب جنوب.

این آزمایش نه تنها در اثبات این که در شرایط مناسب، هندوانه را می توان در سردترین نقطه روی کره زمین پرورش داد، موفقیت آمیز بود، بلکه یک میان وعده مهیج برای دانشمندانی که در شرایط سخت قطب جنوب زندگی می کردند نیز فراهم کرد.

آندره تپلیاکوف، ژئوفیزیکدان ارشد AARI، به انجمن جغرافیایی روسیه گفت، طبیعتاً همه کاوشگران قطبی از به یاد آوردن طعم تابستان خوشحال بودند. حتی مشاهده نهال ها، رشد و ظاهر میوه ها … باعث برانگیخته شدن احساسات مثبت شد.

پرورش هندوانه در قطب جنوب!/ عکس

این اولین بار نیست که محصول در ایستگاه وستوک کشت می شود. در سال ۲۰۲۰، محققان با موفقیت گیاهان مختلفی از جمله شوید، ریحان، جعفری، آرگولا و کلم را پرورش دادند.

بر اساس گزارش ها، در سال ۲۰۲۱، دانشمندان کره‌ای هندوانه‌هایی را در ایستگاه King Sejong در غرب قطب جنوب پرورش دادند که کمترین دمای ثبت شده آن منفی ۷۸.۱ درجه فارنهایت بود.

گفته می شود دانشمندان قصد دارند میوه های مختلفی از جمله تمشک، زغال اخته و توت فرنگی را نیز در آینده پرورش دهند.

منبع: livescience

۲۲۷۳۲۳

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا