اقتصادی

شاخص بورس به ۲ میلیون واحد رسید

شاخص بورس به ۲ میلیون واحد رسید

آفتاب‌‌نیوز :

شاخص کل بورس امروز (پنجم شهریور) با رشد ۵۸ هزار و ۳۹۰ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی دو میلیون و ۵۱ هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۱۵ هزار و ۵۶۹ واحدی را داشت و عدد ۷۰۰ هزار و ۴۴۹ را به ثبت رساند.

امروز بیش از ۴۸۰ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۹۸ هزار و ۱۰ میلیارد ریال انجام شد.

ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه‌گذاری‌غدیر گروه مپنا جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و همه آن‌ها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس نیز همین روند افزایشی وجود داشت. شاخص کل در بازار نیز با افزایش ۵۵۴ واحدی نسبت به آخرین روز کاری در هفته گذشته مواجه شد و روی ۲۶ هزار و ۰۹۶ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۳۳۴ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۴۶ هزار و ۳۳ میلیارد ریال داشت.

پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، سرمایه گذاری صبا تامین، ایران خودرو دیزل، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان همه آن‌ها روند صعودی داشتند.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا