اقتصادی

تولید خودروی انگلیسی به قله رسید؟

تولید خودروی انگلیسی به قله رسید؟

یک نهاد صنعتی اعلام کرد تولید خودروی بریتانیا در ژوئن برای پنجمین ماه متوالی نسبت به سال گذشته افزایش یافت زیرا کمبود تراشه‌های ناشی از بیماری همه‌گیر کاهش یافت.

به گزارش ایواره، انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان اعلام کرد که در مجموع ۸۴ هزار و ۷۶۷ خودرو در ماه گذشته از کارخانه‌های بریتانیا خارج شد که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۶.۲ درصد افزایش داشته است.

انتظار می‌رود کل تولید خودرو تا پایان سال نزدیک به ۱۱ درصد افزایش یابد و به ۸۶۰ هزار دستگاه برسد. تولید می‌تواند تا سال ۲۰۲۸ به سطح قبل از همه‌گیری یک میلیون دستگاه برسد.

داده‌های صنعت نشان می‌دهد که تولید خودروهای الکتریکی، پلاگین هیبریدی و برقی باتری‌دار در شش ماه اول سال، نزدیک به ۷۲ درصد افزایش یافت و به رکورد ۱۷۰ هزار و ۳۲۱ دستگاه رسید.

بر اساس گزارش رویترز، گروه تاتا هند در اوایل ماه جاری اعلام کرد که قصد دارد یک کارخانه باتری خودروهای الکتریکی به ارزش ۴ میلیارد پوند (۵.۲ میلیارد دلار) در بریتانیا بسازد و با این کار، رونق بزرگی را برای صنعت خودروی بریتانیا به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا