علمی و پزشکی

وزیر بهداشت: موتورلانس برای تهران مثل فرشته نجات است

وزیر بهداشت: موتورلانس برای تهران مثل فرشته نجات است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه موتورلانس در شرایط تهران مثل فرشته نجات است، به اربعین امسال اشاره کرد و گفت: اربعین امسال به دلیل گرما نسبت به سالهای گذشته متفاوت است و ویژگی های خاص خود را دارد و باید سمینارهای مختلف در مورد تونل سرما و گرمازدگی برپا شود.

به گزارش ایواره،  دکتر عین الهی صبح امروز در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس هوایی استان تهران با بیان اینکه حوزه سلامت ایران در دنیا حرفی برای گفتن دارد و این را مدیون خون هزاران شهید و جانباز هستیم، گفت: اورژانس ایران نیز یکی از سرآمدهای این حوزه است که از یک مدیریت قوی، ایثارگر و بسیجی بهره می برد و پرسنل بسیار زحمتکشی دارد، بگونه ای که چندی پیش دیدید که یکی از پرسنل برای نجات یک مصدوم خود را به آب می زند تا جان مصدوم را نجات دهد.

وی با بیان اینکه نباید به وضعیت موجود قانع شد و باید اورژانس را به مانند یک دانشگاه در نظر بگیریم، افزود: اورژانس باید ضمن ریشه یابی مشکلات، بهترین خدمات را نیز به بیماران ارائه کند و اورژانس باید قوی، چابک، چالاک و توانمند باشد که البته این نقشه راه در سالهای قبل تصویب شده بود؛ اما باید بازنگری شده و اورژانس بروز شود.

وزیر بهداشت با اشاره به نزدیکی آغاز عملیات اربعین گفت: اربعین امسال به دلیل گرما نسبت به سالهای گذشته متفاوت است و ویژگی های خاص خود را دارد و باید سمینارهای مختلف در مورد تونل سرما و گرمازدگی برپا شود.

عین الهی با اشاره به توانمندی شرکت‌های وابسته به بومی سازی و ساخت قطعات مورد نیاز بالگردهای اورژانس گفت: اورژانس کشور افتخارآفرین بوده و دستگاه‌ها و قطعات پیشرفته را ساخته است که من حتما این اتفاق بزرگ و مهم را در جلسه هیات دولت مطرح می کنم و مطمئن هستم که دولت نیز حمایت های لازم را خواهد داشت.

وزیر بهداشت خطاب به پرسنل اورژانس حاضر در مراسم با تاکید بر اینکه امیدوارم با این علاقمندی و شوری که وجود دارد بالگرد بسازیم گفت: در جمهوری اسلامی کارهای نشدنی را انجام دادیم و امروز دیدید که بیمارستان غدیر با توان ۸۰ درصد تولید داخل افتتاح شد و امیدوارم در همه حوزه‌ها توانایی مضاعفی داشته باشیم.

وی ادامه داد: موتورلانس در شرایط تهران مثل فرشته نجات است؛ چراکه با این بار ترافیکی، با سرعت می تواند به بالای سر بیماران برود.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا