عمومیمدیریت کسب و کار

میلگرد استیل عمده از کجا بخرم ؟

میلگرد از مقاطع فولادی پرمصرف در ساختمان‌سازی بوده که انتخاب نوع و برند آن می‌تواند بر کیفیت پروژه و هزینه تمام‌شده بسیار مؤثر باشد. بهتر است قبل از خرید این محصول درباره آن تحقیق نموده و با مشاوران باتجربه صحبت کنیم. همچنین آگاهی از ظرفیت بار موردنیاز و استعلام قیمت روز میلگرد از مراکز معتبر نیز از دیگر نکاتی است که باید پیش از خرید به آن توجه نمود. اولین سؤالی که معمولا در خرید میلگرد به ذهن مصرف‌کننده می‌رسد این است که از کجا میلگرد بخرم؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت با توجه به اینکه معمولاً مقاطع فولادی در پروژه‌هایی استفاده می‌شوند که ایمنی در آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خرید از مراکز و کارخانه‌های معتبر مهم‌ترین موضوع است. ما به شما کمک کنیم تا با شناخت برندهای مختلف میلگرد، در این کارخانه‌ها، مسافت تولیدکننده میلگرد تا محل پروژه، مقدار خرید و وزن میلگرد در کارخانه‌های مختلف بتوانید جواب این سؤال را بدهید.

اگر جزو علاقه‌مندان به حوزه آهن و فولاد هستید و تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید می‌توانید سری به صفحه  آسرون بزنید.

قیمت میلگرد کارخانه های مختلف

به‌طور کلی عوامل مختلفی ازجمله نرخ ارز، برند تولیدکننده، قیمت ماده اولیه، هزینه تولید و  هزینه حمل‌ونقل بر قیمت میلگرد تأثیرگذار است. نکته مهمی که در حین خرید میلگرد باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت میلگرد کارخانه‌های مختلف هیچ‌گاه ثابت نیست و به همین دلیل رقابت زیادی میان کارخانه‌های تولیدی این محصول وجود دارد و آن‌ها معمولاً به‌صورت روزانه قیمت‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند. به دلیل مصرف حجم زیادی از میلگرد در هر پروژه، قیمت میلگرد یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت تمام‌شده پروژه است و یک تغییر کوچک در آن می‌تواند باعث تفاوت قابل‌توجهی در هزینه نهایی گردد؛ بنابراین اگر قصد خرید میلگرد را دارید حتماً باید قبل از خرید استعلام قیمت بگیرید.

قیمت میلگرد به دلایل مختلف همواره نوسانات بسیاری دارد؛ اما جالب است بدانید معمولاً میلگرد سمنان ارزان‌ترین و میلگرد ذوب‌آهن اصفهان گران‌ترین میلگردهای موجود در بازار هستند.

برای به دست آوردن قیمت روز میلگرد می‌توانید به سایت‌های فروشگاهی و کانال‌های تلگرامی شرکت‌های بازرگانی معتبر مراجعه نمایید یا در صورت تمایل با آن‌ها تماس بگیرید تا بتوانید علاوه بر استعلام قیمت، با مشاوران مربوطه صحبت کنید.

مسافت کارخانه تولیدکننده میلگرد تا محل پروژه

در خرید میلگرد هزینه ارسال آن از مبدأ تا مقصد به عهده خریدار خواهد بود که این هزینه طبق تعرفه اعلامی از جانب سازمان حمل‌ونقل کشور تعیین می‌گردد. به‌طورکلی برای خرید مقرون‌به‌صرفه میلگرد دو عامل مهم را باید در نظر داشت، پارامتر نخستی که در بخش قبل در مورد آن صحبت کردیم بررسی قیمت میلگرد کارخانه‌های مختلف بود. عامل دوم مسافت کارخانه تولیدکننده میلگرد تا محل پروژه است.

در حال حاضر بخش نسبتاً بزرگی از هزینه‌ها به حمل‌ونقل مربوط می‌شود؛ بنابراین حمل‌ونقل سفارش از درب بنگاه یا کارخانه تا محل پروژه شما قسمت مهمی از فرایند خرید محسوب می‌شود، زیرا بسته به نوع سفارش مبلغ قابل‌توجهی به این موضوع اختصاص خواهد یافت. شما می‌توانید با انتخاب کارخانه‌ای با مسافت کم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید. می‌توانید در این خصوص با کارشناسان مربوطه صحبت نمایید تا آن‌ها شما را راهنمایی نمایند.

میلگرد استیل عمده از کجا بخرم ؟

تعیین کنید چه مقدار خرید میلگرد می خواهید؟

در این بخش به یک سؤال مهم دیگر پاسخ می‌دهیم: آیا خرید مستقیم میلگرد از کارخانه به‌صرفه‌تر است یا خرید از مراکز فروش آهن؟ پاسخ به این سؤال به مقدار خرید شما بستگی دارد. همه فعالان صنعت ساختمان می‌دانند که خرید مستقیم میلگرد از کارخانه به‌صرفه‌تر خواهد بود. علاوه بر این در این روش می‌توان اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت میلگرد داشت. ولی توجه به این نکته ضروری است که خرید مستقیم این محصول از کارخانه تنها برای بارهای بالای ۲0 تن ممکن بوده و علاوه بر آن این پروسه بسیار پیچیده و دشوار نیز هست.

حتی استعلام قیمت از تمامی کارخانه‌های بدون کمک کارشناسان این حوزه برای خریداران ممکن نیست. همچنین در فروش برخی مقاطع فولادی بعضی از کارخانه‌ها شرایط به خصوصی وجود دارد. به‌طور مثال مقدار خرید میلگرد از کارخانه ذوب‌آهن باید مضربی از ۴٫۷ تن یا حداقل ۲۲ تن از یک سایز یا ترکیبی از سایزهای مختلف باشد. این در حالی است که اغلب مصرف‌کنندگان به تناژهای کمتری نیاز دارند؛ بنابراین برای این دسته از خریداران چاره‌ای جز خرید از مراکز فروش معتبر نخواهد بود. برای این کار کافی است پس از اطمینان از نوع، سایز، برند و مقدار خرید میلگرد سفارشی خود با کارشناسان فروش شرکت‌های بازرگانی فروش آهن‌آلات تماس گرفته و کالای موردنیاز خود را سفارش دهید.

از وزن وزن میلگرد کارخانه های مختلف اطلاع دارید؟

میلگردها برحسب کیلوگرم فروخته می‌شوند و برای محاسبه مقدار خرید میلگرد باید وزن میلگرد کارخانه‌های مختلف را بدانید. باوجود فرمول ثابت برای داشتن وزن استاندارد تولید، وزن میلگرد کارخانه‌های مختلف متفاوت است. در جدول زیر وزن میلگرد کارخانه‌های مختلف آمده است:

طبق این جدول ، ظفر بناب و آناهیتا گیلان از کمترین وزن برخوردارند و بالاترین وزن را دارد. همچنین برخی از کارخانه‌ها میلگردهایی با سایزهای 36 و 40 نیز در سبد محصولات خود دارند.

برندهای مختلف تولیدکننده میلگرد

در ایران کارخانه‌های زیادی میلگرد را در سبد محصولات خود دارند که در زیر برخی از برندهای مختلف تولیدکننده میلگرد را می‌بینید:

 • مجتمع ذوب‌آهن اصفهان
 • کارخانه فولاد آذربایجان
 • شرکت نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد
 • مجتمع فولاد خراسان
 • صدر فولاد
 • ذوب‌آهن آریان بوئین‌زهرا
 • فولاد تاکستان
 • شرکت نورد فولاد گیلان
 • فولاد سپید فراب کویر
 • صنایع فولاد نطنز
 • مجتمع فولاد آریا ذوب
 • آهن و فولاد الوند
 • فولاد شمش سپهر
 • نورد فولاد گلستان
 • گروه صنعتی پرشین فولاد آریا
 • نورد ایوان غرب
 • کارخانه‌های ذوب‌آهن و نورد البرز
 • صنایع فولاد کرمان
 • فولاد آلیاژی ایران
 • فولاد شاهرود

مجتمع فولاد امیرکبیر در صنعت ساختمان سازی، خرید میلگرد یکی از مراحل مهمی است که باید بصورت کارشناسی شده انجام بگیرد. زیرا اهمیت کیفیت میلگرد بکار رفته در ساختمان در آینده و در هنگام حوادثی مانند زلزله خود را نشان خواهد داد. بطور کلی خرید آهن آلات از کارخانه مستلزم این است که یک سری نکاتی را بدانید. برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه نیز مراحلی وجود دارد که در ادامه مطلب آنها را بیان می‌کنیم.

 مقدمه‌ای بر خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که قیمت میلگرد تولیدی کارخانجات مختلف یکسان نیست. زیرا کیفیت‌ها و استانداردهای رعایت شده هرکدام از آنها متفاوت می‌باشد. همین امر موجب شده است تا میان کارخانجات تولیدکننده میلگرد رقابتی بوجود بیاید. طبیعتا خرید مستقیم میلگرد از کارخانه برای مشتریان به صرفه تر خواهد بود؛ اما باید به این نکته توجه کرد که برای خرید آهن آلات از کارخانه بایستی بیش از ۲۴ تن محصول سفارش دهید. در ایران بطور کلی سه روش برای خرید میلگرد وجود دارد. ۱٫ خرید مستقیم از کارخانه تولیدکننده ۲٫ خرید از بنگاه ۳٫ خرید از شرکت‌های بازرگانی فولادی. راه دیگری نیز برای خرید میلگرد از کارخانجات وجود دارد که آن هم بورس کالا می‌باشد. برای همین منظور باید با آشنایی داشته باشید.

چگونگی خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

هر کدام از کارخانجات تولیدکننده میلگرد شرایط فروش خاص خود را دارند. این کارخانجات محصولات تولیدی خود را بصورت عمده از درب کارخانه عرضه می‌کنند. در حقیقت شما باید خریدار عمده محصولات کارخانجات باشید و تا وزن حدود ۲۴ تن از محصولات آنها را از درب کارخانه خریداری کنید. در غیر اینصورت برای خرید حجم‌های پایین تری از میلگرد باید به بنگاه‌ها و شرکت‌های بازرگانی مراجعه کنید.

امروزه برای دسترسی به قیمت آهن آلات از جمله قیمت میلگرد باید به سایت کارخانجات مختلف مراجعه کنید. شما می‌توانید برای خرید محصولات کارخانه موردنظر با واحد فروش آن تماس گرفته و از شرایط فروش مطلع شوید. همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین قیمت‌های بروزرسانی شده میلگرد کارخانجات مختلف به سایت آرتان پرس و به بخش نیز مراجعه کنید.

حتما بخوانید: کاوان

مراحل خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

شما به عنوان یک فرد حقیقی و یا حقوقی برای خرید آهن آلات از کارخانه باید یک سری مراحل کلی را طی کنید. در ادامه مراحل خرید میلگرد از کارخانه آورده شده است:

 1. درخواست خرید در سربرگ شرکت یا فرم فروشنده
 2. ارسال کارت ملی شخص و یا گواهی ارزش افزوده به فروشنده
 3. ارسال مدارک مورد نیاز از طریق راه‌های ارتباطی نظیر پست و یا فضای مجازی
 4. صدور پیش فاکتور از جانب فروشنده
 5. واریز مبلغ محصول مورد نظر توسط خریدار به حساب فروشنده
 6. ارسال فیش واریزی به فروشنده
 7. ثبت آدرس و کدپستی معتبر روی سربرگ شرکت برای دریافت محموله نهایی

 نکات مهم در هنگام خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

برای خرید آهن آلات از کارخانه باید یک سری نکات را بدانید. برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه باید از شرایط کارخانه و میلگرد مورد نظر خود اطلاعاتی داشته باشید. برای اینکه بتوانید خرید بهتر و با آسوده خاطر بیشتری داشته باشید، پیشنهاد می‎کنیم تا به مراجعه کنید. در ادامه به نکات مهمی که حین خرید میلگرد از کارخانه باید به آن توجه داشته باشید اشاره خواهیم کرد.

تحقیق و بررسی در مورد محصول

استفاده از نظر کارشناسان بخش فروش

برای این منظور فقط کافی است با کارشناس واحد فروش کارخانه مورد نظر تماس گرفته تا بتوانند راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را برای انتخاب میلگرد متناسب با کاربرد شما را ارائه دهند. این کارشناسان، مشتریان را در انتخاب میلگرد مناسب کاربرد و با قیمت و حجم قابل فروش راهنمایی می‌کنند. همچنین به کمک آنها می‌توان تاریخ و زمان بارگیری محصول را نیز هماهنگ نمود. در صورتی که از خریداران جزء میلگرد هستید، می‌توانید برای مشاوره با کارشناسان فروش شرکت‌های بازرگانی تماس بگیرید.

*** محاسبه وزن میلگرد

قبل از خرید مستقیم میلگرد از کارخانه باید لیست دقیق میلگرد مورد نیاز براساس وزن مصرفی را از مهندسین ناظر بر پروژه دریافت کنید تا هزینه‌های نهایی محصول محاسبه شود. با اطلاع از وزن میلگردهای متناسب با کاربرد مورد نظر خود می‌توانید هزینه حمل و نقل نهایی آن را نیز محاسبه کنید. معمولا خرید میلگرد بصورت مستقیم از کارخانه برای مشتریانی است که بیش از یک تریلی (معادل ۲۴ تن) خرید می‌کنند.

*** زمان تحویل محموله

یکی از نکات مهمی که حین خرید میلگرد از کارخانه باید به آن توجه داشته باشید این است که سفارشات میلگرد از کارخانه بصورت روزانه عرضه نمی‌شوند. بنابراین در هنگام خرید آهن آلات از کارخانه باید به زمان دقیق عرضه و خدمات جانبی آن توجه کنید. بعد از اینکه سفارشات خود را ثبت کردید باید با کد پیگیری دریافت شده در زمان سفارش دهی، سفارشات خود را پیگیری کنید.

*** قوانین فروش برخی از کارخانجات

برخی از تولیدکنندگان میلگرد برای فروش محصولات خود قوانینی دارند. از جمله این قوانین آن است که محصولات خود را بصورت مستقیم به مصرف کننده نهایی ارائه نمی‌دهند. یعنی طرف قرارداد آنها برای فروش میلگرد فقط بنگاه‌های آهن آلات هستند. در این شرایط فقط فروشندگان مجاز می‌توانند خرید مستقیم میلگرد از کارخانه را داشته باشند.

*** معرفی برترین تولیدکنندگان میلگرد ایران

برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه باید با کارخانجات تولیدکننده این محصول آشنایی داشته باشید. در ادامه به معرفی برترین تولیدکنندگان میلگرد ایران می‌پردازیم:

*** شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان به عنوان اصلی‌ترین تولید کننده میلگرد کشور، در منطقه‌ای معروف به دشت طبس، در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است. اگر شما هم واژه میلگرد ذوبی را شنیده باشید، باید بدانید که میلگرد ذوبی، میلگردی است که کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌کند. میلگردهای تولید شده توسط ذوب آهن اصفهان در دو نوع ساده و آجدار به بازار عرضه می‌شوند و از استاندارد کشور روسیه پیروی می‌کنند.

برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه ذوب آهن باید بدانید که هر بندیل میلگرد اصفهان دارای مشخصاتی اعم از نوع میلگرد، وزن میلگرد، سایز میلگرد، ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی، شماره ذوب و زمان تولید است که روی پلاک‎‌هایی درج می‌شوند. علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن با نام ESCO به صورت برجسته روی شاخه‌ها درج شده است.

*** فولاد خراسان

هنگام خرید مستقیم میلگرد از کارخانه فولاد خراسان بایستی بدانید که علامت اختصاری مربوط به این کارخانه بر روی بدنه میلگردهای آن بصورت KSC CO CT حک شده است که بیانگر اصالت این کالا می‌باشد.

*** کارخانه فولاد میانه

مجتمع فولاد میانه که بیشتر با نام فولاد آذربایجان شناخته می‌شود، کارخانه‌ای است که در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی واقع می‌باشد. شرکت میلگرد میانه در مجاورت خط راه آهن سراسری قرار گرفته است، که این خط ریلی متصل به شبکه راه بین المللی می‌باشد که بارگیری از این کارخانه را بسیار آسان نموده است.

از سایر تولیدکنندگان میلگرد در ایران می‌توان به کارخانه فولاد کویر کاشان، فولاد آناهیتا گیلان، مجتمع فولاد روهینا جنوب، شرکت فولاد کوثر اهواز، فولاد بافق یزد، مجتمع فولاد شاهین بناب و فولاد ابرکوه یزد اشاره کرد.

*** نحوه خرید میلگرد از بنگاه

برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه باید بصورت عمده بخرید. اما اگر قصد دارید تا حجم کمی از میلگرد را خریداری کنید، بهتر است تا به بنگاه‎‌های فروش آهن آلات سر بزنید. در صورتی که یک شاخه میلگرد بخواهید، می‌توانید از نزدیکترین بنگاه سفارش دهید تا هزینه ارسال آن هم کمتر باشد. مشکل اصلی که هنگام خرید میلگرد از بنگاه وجود دارد این است که حجم زیاد را نمی‌توانید تهیه کنید و تفاوت قیمتی آن از کارخانه بسیار بیشتر خواهد بود. در این مواقع بهتر است گزینه خرید آهن آلات از کارخانه را انتخاب نمایید.

*** نحوه خرید میلگرد از شرکت‌های بازرگانی

شما می‌توانید برای خرید میلگرد از شرکت‌های بازرگانی به شرکت آرتان فولاد ایرانیان مراجعه کنید. این شرکت با اکثر تامین‌کنندگان معتبر آهن آلات در کشور در ارتباط می‌باشد. ب

*** نتیجه گیری

در این مقاله درباره نحوه خرید مستقیم میلگرد از کارخانه و نکاتی که باید هنگام خرید آنها را رعایت کنید بحث شد. معروفترین تولیدکننده میلگرد کشور کارخانه ذوب آهن اصفهان می‌باشد که با کیفیت ترین محصول را تولید می‌کند. از را‌ه‌های تهیه میلگرد می‌توان به صورت مستقیم از کارخانه، از طریق بنگاه و یا از طریق شرکت‌های بازرگانی اشاره کرد. بورس کالا نیز یکی از راه‌های خرید مستقیم از کارخانه می‌باشد. امیدواریم تا با مطالعه مقاله فوق پاسخ سوال‌هایتان را دریافت کرده باشید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 • خزر
 • شرکت مجتمع جهان فولاد غرب
 • صنایع آلیاژی یزد
 • تعاونی نوردکاران فولاد ایرانیان
 • مجتمع فولاد البرز غرب
 • تولیدی صنعتی اصفهان در
 • دانا صنعت فجر
 • فولاد نیک صدرای طوس
 • صنایع فولاد کاوه تیکمه داش
 • صنعت ذوب‌آهن ارومیه
 • شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران
 • ذوب‌آهن اردبیل
 • نورد گرم سمنان
 • شرکت نورد فولاد کرمانشاه

خرید میلگرد یکی از مراحل مهم در پروژه‌های ساختمانی است که باید با دقت زیادی صورت بگیرد. برای اجرای درست این مرحله . پاسخ به سوال میلگرد از کجا بخرم، باید قبل از خرید اطلاعاتی را کسب نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا