فرهنگ و هنر

طلاب و مبلغان دینی از ابزارهای گوناگون جهت تبلیغ احکام دین استفاده کردند

طلاب و مبلغان دینی از ابزارهای گوناگون جهت تبلیغ احکام دین استفاده کردند

ایواره/قم مرجع تقلید شیعیان در پیامی به نهمین جشنواره هنر آسمانی، اظهارکرد: در طول سال‌هایی که بر عمر با برکت حوزه های علمیه گذشت، تلاش‌‎ها و مجاهدت‌های علمی و اجتماعی علمای گران قدر، توانست ابعاد مختلفی از حضور اجتماعی حوزویان را رقم زند، ‌طلاب و مبلغان دینی از ابزارهای گوناگون جهت تبلیغ احکام و اعتقادات دینی استفاده کردند.

به گزارش ایواره، مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی‌ دام ظله العالی برای نهمین جشنواره هنر آسمانی پیامی را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه یکصد سالگی تاسیس حوزه‌ی علمیه قم به دست با برکت مرجع عظیم الشان آیه الله العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی، خداوند را سپاس گزاریم که به ما توفیق بهره‌گیری از آموزه های قرآن کریم و روایات اهل بیت عصمت و طهارت را عنایت فرمود و رسالت ابلاغ پیام دین مبین اسلام را بر دوش ما نهاد.

در طول سال‌هایی که بر عمر با برکت حوزه‌های علمیه گذشت، تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی و اجتماعی علمای گران قدر، توانست ابعاد مختلفی از حضور اجتماعی حوزویان را رقم زند. ‌طلاب و مبلغان دینی از ابزار های گوناگون جهت تبلیغ احکام و اعتقادات دینی استفاده کردند.

در ادامه این پیام آمده است: در سال های اخیر با توجه به رشد ‌توسعه‌ی ابزارهای هنری و رسانه‌ای و شیوع استفاده از آنها توسط آحاد جامعه، بار دیگر طلاب و فضلای حوزه با پشتوانه های علمی و فقهی بزرگان مکتب تشیع از ظرفیت های نوین تبلیغی بهره برده و به عرصه‌ی هنر دینی توجه نموده اند.

جشنواره هنر آسمانی دورنمایی از حضور موثر هنرمندان حوزوی در عرصه های نوین تبلیغی و زمینه ساز کشف استعدادهای فرهنگی هنری حوزویان و هم گرایی و ارتقا جامعه ‌تاثیر گذاری آنان است و ‌می‌تواند علاوه بر توسعه‌ی عرصه های مختلف تبلیغی هنر متعالی را که برآمده از اندیشه و تفکر عمیق ‌و والای دینی است به منصه ظهور برساند و کام تشنگان معارف الهی را با بهره گیری از آثار و محصولات هنری فاخر و ارزشمند سیرآب نماید.

این جانب ضمن آرزوی توفیق بیش از گذشته برای همه برگزار کنندگان و مجریان این جشنواره در همه مراکز و نهادهای حوزوی به ویژه مرکز مدیریت حوزه های علمیه از خداوند متعال خواستارم قلوب ما را از نور معرفت به آموزه های دینی سرشار سازد و تلاش های فرهنگی هنری و تبلیغی ما را زمینه ساز ظهور قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفدا قرار دهد.

در پایان از همه برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در جشنواره هنر آسمانی تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم این‌گونه برنامه ها گامی موثر در راه ترویج وگسترش آموزه های دین مبین اسلام و مکتب با فضیلت ائمه‌ی معصومین باشد.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا