عمومیمدیریت کسب و کار

کاربرد موشن گرافیک چیست

موشن گرافی در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین رشته‌های هنر دیجیتال می‌باشد؛ علم استانداردی است که به صورت حرفه‌ای در بر گیرنده نرم‌افزارهای مهم است.

در ادامه نمونه های داخلی و خارجی از انواع موشن گرافیک را می بینیم تا بتوانیم درک درستی از موشن گرافیک داشته باشیم.

انواع موشن گرافیک و کاربردهای آن

شناخت انواع موشن گرافیک بهترین راه برای یافتن پاسخ “موشن گرافیک چیست” می باشد. در زیر با انواع موشن گرافیک آشنا شوید.

ویدیوهای توضیح دهنده و فروش محصول

یکی از کاربردهای رایج موشن گرافیک همین ویدیوهای توضیح دهنده است که من دوستشان دارم. در این روش یک فرایند پیچیده را به بخش های کوچک تقسیم می کنند و با کمک موشن گرافیک یک توضیح قابل فهم (مثلا توضیح استفاده از محصول) به کاربر ارائه می دهند.

این روزها مردم عموماً ترجیح می دهند با دیدن یک ویدیو اطلاعات مورد نیاز در مورد یک محصول را به دست بیاورند. یک ویدیو خوب می تواند یک داستان عاطفی و جذاب در مورد محصول و برند باشد که به فروش برند شما بسیار کمک می کند.

Google BigQuery یک محصول گوگل در مورد دیتابیس است:

یک موشن گرافیک مربوط به بامیلو برای فروش گوشی های شیائومی:

انیمیشن های مربوط به طراحی رابط کاربری

ولی با این حال مثالی از یک موشن گرافیک در این زمینه را در فایل گیف gif زیر می بینید.

آیکون ها

اخیرا با استفاده از svg و css می توان آیکون هایی که دارای انیمیشن هستند را بسیار سبک ساخت تا بتوان در محصولات و وب سایت ها از آن استفاده کرد.

در سایت  می توانید نمونه های جذابی از آیکون های انیمیشنی را ببینید و طرز استفاده از آنها را هم باید بگیرید.

لوگو ها

یک نمونه جذاب را در سایت ببینید، لوگو در بالا سمت چپ قرار گرفته است. اگر همان ویدیو اول و معرف در صفحه  را نگاه کنید یک نمونه حرفه ای لوگو موشن را می بینید. همچنین در لینک بالا یکی از بهترین آموزش ها برای آموزش لوگو موشن قرار دارد که توسط متخصصین همین حرفه به فارسی دوبله شده است.

نرم افزار های مورد استفاده در موشن گرافیک و معرفی لینک آموزش موشن گرافیک

بیشتر از همه از افترافکت برای ساخت موشن گرافیک استفاده می شود اما در ادامه لیست بیشتر نرم افزارهایی که با آن موشن گرافیک می سازند آورده شده است:

8- video scribe (توجه این نرم افزار اصلا مانند سایر نرم افزارهای حرفه ای نمی باشد و مناسب کسانی است که می خواهند سریع تر یک نرم افزار را یاد بگیرند تا کارهای دوبعدی و تبلیغاتی ایجاد کنند.)

کاربرد موشن گرافیک چیست

موشن گرافیک در تهران از ترندهای چند سال اخیر در صنعت تبلیغات ویدیویی است. ویدیویی خوش آب و رنگ که با زبانی صمیمی و خودمانی با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند.

معرفی دوره ها و پکیج های موشن گرافیک

رسانه آموزشی لیموناد بهترین محل برای آموزش موشن گرافیک است و با بیش از 20 پیکج آموزشی با کیفیت شما را از آموزش مبتدی تا پیشرفته همراهی می کند.

مشاهده لیست پکیج های

دو تا از بهترین آموزش های موشن گرافیک:

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

انیمیشن بیشتر داستانی است و محتوای خود را از طریق داستان به مخاطب منتقل می کند اما موشن گرافیک بیشتر بر تصویر و عناصر بصری از جمله فرم، رنگ، بافت و حرکت تکیه می کند تا محتوای خود را ارائه دهد.
موشن گرافیک غالبا تصویر محور است ولی انیمیشن بیشتر شخصیت محور است.
انیمیشن غالباً به لایه های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها و پرسوناژها می پردازد اما موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمبولیک، نشانه شناسی و تشریح رویدادها و فرایندها می پردازد. به همین دلیل کاربرد موشن گرافیک بیشتر در صنعت تبلیغات و برندینگ می باشد.

حداقل هزینه طراحی موشن گرافی و تعرفه استوری موشن گرافیک در بهار ۱۴۰۲، با تخفیف ۲۳درصدی برای کسب‌و‌کارهای کوچک:
(۱۵ ثانیه، همراه با نوشتن متن و ضبط صدای گوینده)

جهت ارتباط با شرکت طراحی موشن گرافی کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا