بین الملل

هشدار حمله هوایی در اوکراین و انفجارهای متعدد در اودسا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایواره، همزمان با صدور هشدار حمله هوایی در چهار منطقه از شرق و جنوب اوکراین در بامداد شنبه، منابع محلی از شنیده‌شدن صدای انفجارهای متعدد در شهر بندری «اودسا» خبر می‌دهند.

طبق گزارش‌ها، هشدار هوایی و آژیرهای خطر حملات موشکی در مناطق «چرنیهوف»، «سُومی»، «پولتاوا» و «کرووهراد» در شرق و جنوب اوکراین به صدا درآمده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، فرماندهی عملیات جنوب اوکراین ادعا کرد که پدافند هوایی این کشور در حال مقابله با اهداف متخاصم پرنده در آسمان مناطق اودسا و میکولایف است.

رسانه‌های اوکراینی ضمن اشاره به شنیده‌شدن صدای مکرر انفجار در اودسا طی دو ساعت اخیر، گزارش دادند که مناطقی از این شهر دچار حریق شده است.

دقایقی پیش از این نیز وزارت تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرد که در مناطق «دنیپرو پتروفسک»، «خارکیف» و همچنین بخش‌های تحت کنترل این کشور در «خِرسون» و «زاپروژیا» نیز هشدار هوایی صادر شده و حملات موشکی به وقوع پیوسته است.

روز گذشته بود که «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه ضمن اشاره به شکست خوردن جدیدترین ضدحمله کی‌یف علیه نیروهای این کشور، گفت که اوکراینی‌ها در این عملیات با تلفات سنگین مواجه شدند. (جزئیات بیشتر)

 

هشدار حمله هوایی در اوکراین و انفجارهای متعدد در اودسا

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تمام مقالات سایت توسط سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به بازنشر می نماید، فلذا مسوولیت تمامی نوشته های سایت بر عهده مراجع اصلی بوده و سامانه بر خط ایواره هیچ مسوولیتی در قبال نوشته های سایت نخواهد داشت.

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا