فرهنگ و هنر

اعتصاب، ساخت سریال ۱۸۸ میلیون دلاری را لغو کرد

اعتصاب، ساخت سریال ۱۸۸ میلیون دلاری را لغو کرد

بازسازی ۱۸۸ میلیون دلاری سامانه نمایش آنلاین «+Apple TV» از فیلم علمی تخیلی «متروپلیس» ساخته «فریتز لانگ» به دلیل اعتصاب نویسندگان لغو شد.

به گزارش ایواره، مینی‌سریال هشت قسمتی «متروپلیس» در ملبورن در مرحله پیش تولید بود که گروه یونیورسال استودیو اعلام کرد که این مجموعه ادامه نخواهد داشت و علت لغو آن نیز اعتصاب اعضای انجمن نویسندگان ایالات متحده است زیرا پیش نویس فیلمنامه‌ها قبل از شروع اعتصاب در ماه می (زمانی که انجمن نویسندگان آمریکا به دلیل کاهش نرخ دستمزد دست از کار کشید) به پایان نرسیده بود.

گروه یونیورسال در بیانیه‌ای که اولین بار توسط نشریه ددلاین گزارش شد، گفت: «افزایش هزینه و عدم اطمینان مربوط به اعتصاب جاری [نویسندگان آمریکایی] منجر به این تصمیم دشوار شد.»

این سریال به کارگردانی «سام اسماعیل» قرار بود با بازی «برایانا میدلتون» و «لیندی بوث» برای نقش‌های اصلی همراه باشد اما جزئیات کمی این پروژه در درسترس بود.

فیلم «متروپلیس» ساخته «فریتز لانگ» محصول ۱۹۲۷ که از نظر بسیاری از منتقدان به عنوان یکی از برترین فیلم‌های علمی تخیلی تمام دوران شناخته می شود، به موضوعاتی مانند تضاد طبقاتی، صنعتی شدن و خطرات مدرنیته مکانیزه می پردازد. «پیتر بردشاو» منتقد فیلم گاردین، این فیلم را «یک حماسه دیوانه آینده‌نگرانه» و کابوس ضدآرمانشهری درباره یک دولت شهر توصیف کرده که بر اساس کار برده‌ها ساخته شده و رونق آن به سرکوب یک نژاد زیرزمینی شورشی بستگی دارد.

پروژه سریال «متروپلیس» با حمایت مالی از دولت های ایالتی و فدرال استرالیا برای فیلمبرداری در استودیو داکلندز ملبورن در حال انجام بود.

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) با اعلام اختلافات گسترده با استودیوهای فیلمسازی از ماه می نخستین اعتصاب سراسری خود را در ۱۵ سال اخیر آغاز کرده‌اند. این انجمن در یک سند طولانی پیشنهادهایی را برای افزایش حقوق و مزایای خود در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی اراده داده بودند اما این پیشنهادها از سوی استودیوها پذیرفته نشد و آنها حتی پیشنهاد جایگزینی مطرح نکردند.

این صنف خواستار تضمین حداقل هفته‌های استخدام برای هر نویسنده از ۱۰ هفته تا ۵۲ هفته شده بود اما استودیوها این پیشنهاد را نیز رد کردند و پیشنهاد متقابلی ارائه نکردند.

نویسندگان همچنین خواهان دریافت دستمزد از پخش مجدد برنامه‌ها در سامانه‌های نمایش آنلاین شدند، اما استودیوها این پیشنهاد را نیز رد کردند.

آخرین اعتصاب نویسندگان در نوامبر ۲۰۰۷ آغاز شد و ۱۰۰ روز به طول انجامید و در ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ به پایان رسید. این اعتصاب منجر به آثار ویرانگر در سراسر صنعت سینما و از دست دادن میلیاردها دلار شد.

تاکنون بسیاری از برنامه‌های هفتگی تلویزیونی در آمریکا از جمله برنامه‌های «جیمی‌ فالن»، «جیمی کیمل»، «استفن کولبرت» و … و همچنین ساخت فیلم «بلید» استودیو مارول، سریال «چیزهای عجیب» و … نیز در پی اعتصاب نویسندگان متوقف شده است.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا