اجتماعیمدیریت کسب و کار

نکات مهم خرید جوراب مناسب برای نی نی

راهنمای خرید جوراب بچه گانه

جوراب یکی از لوازم پوشیدنی روزمره است که برای بچه ها هم بسیار مهم است. انتخاب جوراب مناسب برای بچه ها، علاوه بر اینکه به آن ها احساس راحتی می دهد، به سلامتی پای آن ها نیز کمک می کند. در این مقاله به بررسی نکاتی که در انتخاب جوراب بچه گانه باید مد نظر داشت، پرداخته خواهیم شد. همچنین شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع لباس پلیس، لباس نظامی بچه گانه و لباس یگان ویژه بچه گانه به سایت هوتاپ مراجعه نمایید.

نکات مهم خرید جوراب مناسب برای نی نی

نکات مهم در خرید جوراب بچه گانه

اولین و مهم ترین نکته در انتخاب جوراب برای بچه ها، اندازه آن است. باید به دقت اندازه پای بچه را بگیرید تا بتوانید جوراب مناسبی برایش انتخاب کنید. توجه داشته باشید که جوراب خیلی بزرگ به پای بچه چسبیده و علاوه بر اینکه ناخوشایند است، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای پای بچه شود. برعکس، جوراب خیلی کوچک هم باعث تنگی و ایجاد فشار بر روی پای بچه می شود که ممکن است باعث ایجاد درد و عدم راحتی برای او شود.

نکته دوم در انتخاب جوراب برای بچه ها، جنس آن است. برای بچه ها بهتر است از جوراب های نرم و راحت استفاده کنید. جوراب های سخت و نامناسب باعث ایجاد درد و عدم راحتی برای بچه می شوند. همچنین، بهتر است از جوراب هایی که از پارچه های طبیعی ساخته شده اند، مانند پنبه، استفاده کنید. این جوراب ها نفس پذیر هستند و به پای بچه اجازه می دهند تا تنفس خود را انجام دهند.

نکته سوم در انتخاب جوراب برای بچه ها، رنگ آن است. برای بچه ها بهتر است از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید. رنگ های تیره و خاکستری معمولاً برای بچه ها خوشایند نیستند و ممکن است باعث ناراحتی برای آن ها شوند. همچنین، در انتخاب رنگ جوراب برای بچه ها به نظرات آن ها هم توجه کنید و از نظر آن ها نیز استفاده کنید.

نکته چهارم در انتخاب جوراب برای بچه ها، نوع طرح آن است. برای بچه ها بهتر است از جوراب هایی با طرح های جذاب و شاد استفاده کنید. این جوراب هااز دیدن آن ها برای بچه ها خوشایند است و ممکن است باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد حس خوشحالی برای آن ها شوند. برای بچه های کوچکتر می توانید از جوراب هایی با تصاویر شخصیت های محبوب انیمیشنی استفاده کنید و برای بچه های بزرگتر می توانید از جوراب هایی با طرح های متنوع و جذاب استفاده کنید.

نکته پنجم در انتخاب جوراب برای بچه ها، مقاومت آن است. برای بچه ها بهتر است از جوراب هایی با مقاومت بالا استفاده کنید. این جوراب ها به پای بچه محافظت کافی را می کنند و باعث ایجاد راحتی برای آن ها می شوند. همچنین، بهتر است از جوراب هایی با الاستیک بالا استفاده کنید که پای بچه را به درستی بپوشانند و از افتادن آن ها جلوگیری کنند.

در نهایت، برای انتخاب جوراب برای بچه ها بهتر است به نظرات آن ها نیز توجه کنید. آن ها ممکن است ترجیح دهند جوراب با طرح های خاصی داشته باشند و یا به رنگ های خاص علاقه داشته باشند. توجه به نظرات آن ها نه تنها باعث خوشایندی آن ها می شود، بلکه به کمک آن ها می توانید جوراب مناسب و مورد علاقه برایشان انتخاب کنید. در نهایت، انتخاب مناسب برای بچه ها به سلامتی پای آن ها کمک می کند و باعث افزایش راحتی و خوشایندی برای آن ها می شود. نکاتی که در این مقاله مطرح شد، به عنوان راهنمایی برای انتخاب جوراب برای بچه ها می تواند مفید باشد.

خرید جوراب مناسب برای نوزاد | جنس و سایز مناسب نوزاد

به گزارش : بسیاری از ما به عنوان والدین به جوراب کودکانمان اهمیت نمی دهیم زیرا تنها پوششی می دانیم که پاهای آن ها را گرم نگاه می دارد؛ اما در واقع کیفیت و یافتن اندازه متناسب؛ برای خرید جوراب کودک بسیار مهم است زیرا وظیفه مراقبت از پای کودکان با جوراب آن ها است همچنین سرد شدن پاهای آن ها بخصوص در مورد نوزادان منجر به سرماخوردگی آن ها خواهد شد. جوراب ها برخلاف کفش، ابعاد و اندازه دقیقی ندارند. تقریبا طیفی از سایز وجود دارد که اندازه های مختلف را شامل می شود و شما باید در مورد آن آگاهی داشته باشید که در این قسمت در این باره توضیح خواهیم داد.

سایز، مورد مهمی در خرید جوراب نوزاد

برای یافتن سایز مناسب جوراب برای کودک خود، باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. این معیار برحسب سن کودک به شرح زیر است:

  • سایز جوراب برای نوزادان زودرس: 14 سانتی متر
  • سایز جوراب برای بدو تولد تا سه ماهگی: 15-17 سانتی متر
  • سایز جوراب برای شش ماهگی: 18-20 سانتی متر
  • سایز جوراب برای 12 تا 18 ماهگی: 21-23 سانتی متر

مهم ترین نکات موقع خرید جوراب کودک

علاوه بر سایز، جنس جوراب کودک نیز مهم است. مطمئن شوید که جورابی با بهترین کیفیت را خریداری می کنید. جورابی با مواد اولیه با کیفیت هنگام پوشیدن حس راحتی بالایی دارند و دارای منافذی هستند که از عرق کرن پا جلوگیری می کنند. همچنین باید به نوع جنس و سفت بودن کش جوراب توجه کرد زیرا ممکن است باعث اذیت فرزندتان شود. مواد مناسبی مثل پنبه، پشم مرینو یا پشم نو پاهای کودک را خوب و گرم نگه می دارد. از خرید جوراب هایی با الیاف پلاستیکی خودداری کنید زیرا این الیاف به سرعت پای بچه را گرم کرده و منجر به تعریق بیش از حد آن ها می شوند. طبیعتا کودک در این شرایط قادر به تکلم نبوده و شروع به گریه و بی قراری خواهد کرد.

انواع جوراب های کودکانه

هنگامی که می خواهید جوراب نوزاد بخرید، یعنی گزینه های مختلفی از مدل های کودکانه و زیبا پیش روی شماست که این جوراب ها انواع مختلفی دارند اعم از:

جوراب های مچی برای کفش های کتانی که ساق بلندتری دارند و همچنین چکمه ها مناسب است. سایز این جوراب دقیقا تا مچ پا است و بیشتر جنبه ی محافظتی دارد و از آسیب دیدگی و تاول زدن پیشگیری می کند.

جوراب های بالای زانو که بیشتر برای دخترها استفاده می شود و دارای تنوع رنگی بالایی می باشد. این نوع جوراب بیشتر برای فصل زمستان کاربردی است.

جوراب های مچ دار پرطرفدار هستند زیرا پا های کودک را به خوبی در برابر سرما، گرم نگه می دارد.

جوراب های بچه گانه بابی که از قسمت ساق؛ دولا می شود.

جوراب های دخترانه ی بابی که به صورت توردار موجود است.

جوراب شلواری که کل پاها را به صورت کامل پوشش می دهد.

پاپوش نوعی جوراب بدون ساق است که برای دخترها همراه دامن و برای پسرها همراه شلوارک پوشیده می شود. در انتخاب این جوراب ها باید دقت کرد زیرا بعضی از آن ها غیر استاندارد بوده و به راحتی حین راه رفتن از پای کودک درمی آید. با توجه به نیازهای تان گزینه هایی مختلف؛ با نقوش زیبا وجود دارد که می توانید در فروشگاه های سیسمونی کلیه مدل ها و طرح های جوراب های فوق را با بهترین کیفیت خریداری کنید.

جوراب بچه گانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

شاید بهترین برای نوزادان، پاپوش های مناسب فصل باشد. البته پاپوشی برای کودکان توصیه می شود که در قسمت مچ پا امکان تنظیم سایز بچه گانه داشته باشد. یعنی بتوان آن را با بندینک، دکمه یا چسب های ناحیه مچ، به اندازه کافی تنگ یا گشاد کرد تا روی مچ پا فیکس شوند. به دلیل آن که نوزادان حرکات غیرارادی زیاد و سریعی در قسمت پادارند، ممکن است این حرکات منجر به خروج جوراب از پایشان بشود.

اما برای خرید بهترین جوراب بچه، باید ابتدا به جنس آن دقت داشت. در تولید پارچه بچه به هیچ عنوان نباید از الیاف پلاستیکی استفاده شده باشد. این الیاف به سرعت پای بچه را گرم کرده و منجر به تعریق زیاد آن ها می شوند. این حالت به شدت برای کودکان عذاب آور است و آن ها را کلافه خواهد کرد. ضمن آن که اگر چنین جورابی پای نوزادی شود که طبیعتاً قادر به تکلم نبوده و نمی تواند مشکل خود را بیان کند، ما شاهد گریه و بی قراری های او خواهیم بود

قسمت ساق  باید سایز مناسبی داشته باشد. در فصول گرم سال، جوراب بچه نباید ساق بلند باشد. بلکه تا همین حد که قسمت قوزک پا و کمی بالاتر از آن را بپوشاند کافی است. اما بهتر است برای فصول سرد سال، از ساق بلند برای بچه ها استفاده شود. حتی توصیه می شود به منظور ممانعت از خروج از پای بچه ها، در پاییز و زمستان، به جای ، زیر شلوار آن ها جوراب شلواری گرم بپوشانیم.

بچه ها به شدت به بازی کردن، راه رفتن و دویدن نیاز دارند. بنابراین گرچه جوراب هایی که در قسمت پشت یا روی پا، عروسکهای پنبه ای یا مروارید دوزی دارند بسیار شیک و جذاب هستند. اما این گروه از جوراب های لوکس تزئین دار فقط مانع راحتی و بازی کردن بچه ها می شوند. به همین جهت بهتر است به جای صرف هزینه برای خرید جوراب های این چنینی، جوراب بچه ای را انتخاب کنیم که از نظر جنس بهترین کیفیت را دارد.

نکته دیگر در خصوص پوشاندن جوراب شلواری به دختربچه ها است. این نوع پوشینه برای دختربچه هایی که دامن می پوشند، بهتر از جوراب ساق بلند است جوراب شلواری پای بچه ها را گرم نگه می دارد و از پا و زانوهای آن ها در برابر آسیب های احتمالی، بیشتر مراقبت می کند. در پایان به دوخت بچه گانه نیز باید دقت کرد. جوراب هایی که در ناحیه روی انگشتان دوخت نامناسب داشته باشند، یا قسمت کش بافت مچ یا ساق آن ها زیادی تنگ باشد، منجر به کلافگی بچه ها یا ایجاد زخم و خوردگی روی پای آن ها خواهد شد. بچه گانه پوشینه ای بسیار مهم و محافظت کننده از پای بچه ها است. در انتخاب و خرید آن دقت کنیم.

دکمه بازگشت به بالا