استان ها

هنر معلم، کاشت بذر امید در دل دانش‌آموز است

رئیس دانشگاه آزاد هرمزگان:

هنر معلم، کاشت بذر امید در دل دانش‌آموز است

محمدحسین رنجبر گفت: معلم هنرمندی تمام‌عیار بوده که در دل دانش‌آموز بذر امید و انگیزه و در مخیله او اندیشیدن را بارور می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از بندرعباس، محمدحسین رنجبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در مراسم روز معلم که در مدارس سمای بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: معلم هنرمندی تمام‌عیار بوده که کلامش روحنواز، حضورش آرامش‌بخش و نگاهش لبریز از عشق و مهربانی بوده و این هنری است که در دل دانش‌آموز بذر امید و انگیزه و در مخیله او اندیشیدن را بارور می‌کند.

وی رسالت معلمی را رسالت سنگین و حساس دانست و افزود: رفتار، گفتار و کردار معلم، آینه تمام نمایی است که شخصیت دانش‌آموز در آن قالب شکل می‌گیرد و آینده جامعه با آن رقم می‌خورد. استاد شهید مطهری نمونه بارز انسان متفکر، اندیشمند و صاحب سبک بوده و آثار فاخر او در حوزه تعلیم و تربیت کم نظیر و در بعضی مباحث حتی بی نظیر است.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اشاره به آیات قرآن و احادیث اسلامی، شأن و منزلت استاد را در اسلام توصیف ناشدنی و بی بدیل خواند و گفت: آنچه که مبرهن و آشکار است رسالت خطیر معلم بوده که به رسالت انبیا تشبیه شده و گسترش عدالت، اندیشه، روشنگری، هدایت و سازندگی از ارکان اصلی و جداناشدنی آن است.

رنجبر نقش معلم را در شکل‌گیری آینده دانش‌آموز بسیار مهم و حیاتی خواند و بیان کرد: انتخاب روش درست، ایجاد انگیزه و تزریق امید به زندگی افراد می‌تواند چشمه ساری از معرفت را دل مشتاقان علم و دانش جاری کند.

وی با قدرانی از آموزگاران و دبیران مدارس سما، تندرستی و شادکامی را برای آنان آرزو کرد و به پاس تلاش‌های بی‌شائبه آنان در عرصه علم و دانش از آنان قدردانی کرد.

دکمه بازگشت به بالا