عمومیمدیریت کسب و کار

نحوه استفاده از وان جکوزی

تنظیم دما جکوزی

به نقل از فروشگاه فرس کالا در صورتی که وان جکوزی مجهز به پنل کنترل دارید، می توانید با زدن دکمه ای که علامت دماسنج دارد ، دما را تغییر دهید. با فشردن این دکمه طیفی از دماهای 32-104 درجه روی نمایشگر جکوزی نمایان می شود .کافی است نشانگر را روی دمای مطلوبِ نظرتان ست کنید و دوباره دکمه را فشار دهید. بهتر است قبل از این که داخل آب بروید آن را تنظیم کنید. تنظیم دمای جکوزی به عوامل مختلفی بستگی دارد. دما ایده آل جکوزی برای بزرگ سالان روی 38درجه سانتی گراد مناسب است. دما ایده آل جکوزی برای کودکان ( کودکان حداقل 10 سال) 37 درجه سانتی گراد مناسب است.

تنظیم جِت وان جکوزی

خرید جکوزی  موجب می شود در طول زمانی که درون وان نشسته اید، احساس خوب بیشتری داشته باشید. تنظیمات  جت وان جکوزی متنوع است. کنید. از جمله کارکرد جت ها می توان این ها را نام برد: ماساژ حباب دار، ماساژ آب درمانی، اسپری آب درمانی. هر کدام از این ها رقص آب را به گونه ی منحصر به فردی روی بدن شما اجرا می کنند. با این تفاسیر نتیجه می گیریم هرچه تعداد جت ها بیشتر باشد، حس خوب بیشتری تجربه خواهید کرد. بنابراین هنگام خرید وان جکوزیِ خود می توانید درخواست کنید تا هنگام نصب جت بیشتری روی وان شما سوار شود. درباره جت وان جکوزی این نکته را فراموش نکنید که هربار پس از استفاده وان جکوزی باید تخلیه جت و خاموش کردن جت را بخاطر داشته باشید. چگونگی نحوه ی استفاده از وان جکوزی، تعیین کنندی طول عمرجکوزی خواهد بود.

تنظیم قدرت جکوزی

نحوه استفاده از وان جکوزی به این صورت است که شما با استفاده از دکمه های فشاری وان می توانید سرعت و قدرت آب را تنظیم کنید. شاید بعد از گذراندن یک روز پرکار نیاز به ماساژ داشته باشید. بنابراین جت وان جکوزی را روی شدت بیشتری تنظیم می کنید. شاید یک روز بخواهید ریلکس کنید و به کتاب خواندن در وان بپردازید، در این صورت شاید ترجیح دهید تجهیزات وان جکوزی خاموش باشند. این که دوست دارید چه قدر در آب بمانید هم به خودتان بستگی دارد. اگر می خواهید یک ریلکسشن  و پاکسازی سریع داشته باشید 15 دقیقه کافی است. اگر می خواهید استراحت طولانی تری داشته باشید 30-45 دقیقه خوب است. بنابراین مزیّت وان جکوزی این است که تنظیمات جت و امکانات جکوزی قابلیت تنظیم و تغییرِ شدت دارند.

تنظیم ph آب وان جکوزی

شما معمولاً وقتی وارد وان آب گرم می شوید حداقل 15 دقیقه داخل وان هستید. اگرنحوه استفاده از وان جکوزی را ندانید ممکن است درگیر خشکی پوست، اگزما، سوزش چشم و… شوید. البته همه ی این موارد قرار نیست برای همه افراد اتفاق بیُفتد اما شاید شما یکی از افرادی باشید که در صورت عدم رعایت نکات نحوه  استفاده وان جکوزی، آن را تجربه کنید! ph آب خالص7 است و ph آب جکوزی باید بین 7.2 تا 7.8 باشد. مخصوصاً اگر پوست حساس دارید یا علائم آلرژیک را تجربه کرده اید بهتر است از یک نوار تست جکوزی استفاده کنید. این تستر می تواند میزان قلیایی آب جکوزی، میزان اسیدته وان جکوزی، میزان کلر آب جکوزی را به شما نشان دهد. یک نوار باریک است که باید در آب وان فرو ببرید.

آیا وان جکوزی همان جکوزی است؟

وان جکوزی و جکوزی یکسان هستند. اما وان معمولی با وان جکوزی متفاوت است. با این تفاسیر نحوه استفاده از وان جکوزی با نحوه استفاده از وان حمام فرق می کند. درواقع وان ساده، معمولی تر است اما وان جکوزی پیشرفته است و امکانات بیشتری برای شما فراهم می کند.

دربعضی از انواع جکوزی جدید بهترین عملکرد را داشته است. کیفیت موتور جکوزی می تواند از خرابی وان به دلایل مختلف جلوگیری کند. وان جکوزی تجهیزات لوکس حمام است که طرفداران خاص خودش را دارد. اگر شما هم به جکوزی و وان علاقه مند هستید می توانید با سایت دکورا تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید. (، شرایط خرید وان جکوزی، باکیفیت ترین وان جکوزی، …)

ضدعفونی کردن آب وان جکوزی

برای ضدعفونی آب وان جکوزی باید از کلر یا برم استفاده کنید. در غیر این صورت به دلیل حجم بالای رطوبت امکان دارد در  وان جکوزی شما میکروب، قارچ و باکتری رشد کند. مواد ضدعفونی کننده به صورت قرص های آماده یا پودر هستند .

مزیت برم نسبت به کلر این است که بوی تند کلر را ندارد و در عین حال وان جکوزی شما را ضد عفونی می کند. همان طور که مشاهده می کنید اگر در نحوه استفاده وان جکوزی دقت و ظرافت به خرج دهید خیلی بهتر است. سعی کنید حداقل ماهی یک بار اصول پاکسازی وان جکوزی را انجام دهید.

 چند فاکتور مهم استفاده وان جکوزی

 سعی کنید بیش از حد آب را داغ نکنید چرا که در این صورت هنگام خروج از وان جکوزی بدن شما به صورت خودکار سرمای محیط را جذب می کند تا دمای خودش را معتدل کند. در نتیجه سرما می خورید.

 باز هم تأکید می شود که اگر فشار خون، صرع و… دارید اصلاً آب را بیش از حد داغ نکنید. البته درحمام معمولی هم این کار برای شما مضر است زیرا موجب تشدید سرگیجه و تهوع و اختلال خون رسانی به مغز می شود. کم ترین آسیب آب داغ جکوزی و یا حمام ریزش مو و اگزما پوست است. تنظیم دما از عوامل حیاتی در نحوه استفاده از وان جکوزی به شمار می رود.

نحوه استفاده از وان جکوزی

مزیت وان جکوزی

تا اینجا نکاتی در باب نحوه استفاده از وان جکوزی عنوان کردیم. درست است که استفاده ی افراطی از آب داغ جکوزی شما را به دردسر می اندازد اما درباره مزیت بی شمار آب گرم جکوزی چیزی شنیده اید؟

صدها سال است که از آب برای انواع آرام بخشی و توانبخشی استفاده می شود و آب درمانی امروزه هنوز هم به طور معمول انجام می شود. آب درمانی به دلیل اثرات تسکین دهنده ای که بر بدن می گذارد، در عین حال کاملا غیر تهاجمی و راحت است. درست است که استفاده اغراق آمیز هرچیزی زیان آور است و ما به شما توصیه هایی درباره نحوه استفاده وان جکوزی کردیم. اما ناگفته نماند که مزیت وان جکوزی بیشتر از ضرر جکوزی است. در این بخش به آن می پردازیم. اگر اندازه جکوزی شما خوب باشد و کیفیت وان جکوزی مطلوب باشد، هم چنین دمای آب وان جکوزی متناسب باشد، می تواند مزیت هایی از جمله: را برای شما به همراه داشته باشد.

درمان سینوزیت با جکوزی

جکوزی زیبا می تواند نمای حمام شما را جذاب تر کند. اما مزیت جکوزی برای بدن چیست؟ اگر از آلرژی های حلق و بینی، سینوزیت های مقاوم به درمان و مشکلات مشابه رنج می برید، نشستن در آب گرم جکوزی (آب گرم نه جوش) دوای درد شماست.

نحوه استفاده از وان جکوزی برای تسکین سینوزیت و آلرژی به این صورت است که حدود 30-40 دقیقه در آب گرم می نشینید و به این ترتیب مخاط اضافی سر و گوش شما میل به خروج از بدن پیدا می کنند. حتی استفاده عصاره اکالیپتوس و نعنا در وان حمام می تواند به این روند کمک شایانی کند. به این ترتیب پس از خارج شدن از حمام متوجه سبک شدن سر و گوش و بینی خود خواهید بود و از شر سردردهای سینوزیتی آسوده می شوید. اگر چنین مشکلاتی دارید خرید وان جکوزی به شدت پیشنهاد می شود.

 پاکسازی بدن با جکوزی

اگر به دنبال راهی برای سم زدایی بدن خود هستید بعد از ورزش و تغذیه، استفاده از وان جکوزی می تواند بهترین راه باشد. در بخش چگونگی نحوه استفاده از وان جکوزی دمای مناسب آب جکوزی را برایتان عنوان کردیم. اگر حمام را گرم کنید و در وان جکوزی دارای دمای متناسب بخوابید، سرعت جریان خوب بالا می رود و عملکرد مشابه ورزش را برای بدن شما به ارمغان می آورد. در این شرایط با افزایش جریان خون زیر پوست، بدن شما عرق می کند و سموم دفع شده از پوست با آب شسته و خارج می شوند.

تسکین درد با آب گرم جکوزی

اگر کل روز درحال کارکردن هستید و یا درد عضلات آزارتان می دهد، نشستن در یک جکوزی بزرگ و راحت می تواند به تسکین درد شما کمک کند. آب گرم جکوزی موجب باز شدن اسپاسم عضلات می شود و خشکی بین مفاصل شما را از بین می برد. این یک شیوه ی درمانی است که پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند تحت نام هیدروتراپی. هیدروتراپی همان آب درمانی است و شما باداشتن یک جکوزی باکیفیت خانگی می توانید درمانگر خود باشید. در نتیجه دیگر برای آب درمانی نیازی به استخر های بیرون نخواهید داشت.

انواع وان جکوزی جدید، امکانات پیشرفته مثل جت وان دارند و اگر به دانستن جزئیات بیشتری مثل قیمت وان جکوزی، مدل های جدید وان جکوزی، سایز وان جکوزی و… دارید، می توانید با سایت دکورا تماس بگیرید تا متخصصان مجموعه ما شما را راهنمایی کنند.

درمان بی خوابی با وان جکوزی

اگر حس می کنید شب ها به سختی می خوابید آب گرم وان جکوزی می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. توصیه می شود 20 دقیقه قبل از خواب ، درون جکوزی آب گرم بنشینید. این کار موجب می شود عصب های منقبض شده ی بدن شما رها شوند و پیغام خوا آلودگی خیلی راحت تر از مغزتان داده شود. اگر شما هم بد خواب شده اید این راهکار خوبی برایتان خواهد بود. البته مادامی که درون وان جکوزی نشسته این باید جت ها را روشن کنید و از ماساژ آبی بهره بگیرید. تلفیق ماساژ آبی و حرارت ناشی از جکوزی اثر درمانی آن را دوچندان می کند. توصیه می شود در حین نشستن در جکوزی آب گرم به یک موسیقی ملایم گوش دهید تا ذهن شما از حواشی افکار دور شود. تمام این عوامل موجبات یه خواب آسوده را برای شما میسر می کند

 

دکمه بازگشت به بالا