عمومیمدیریت کسب و کار

بهترین زمان سفر به برزیل چه موقعی هست؟

ویزای توریستی برزیل:

برای گرفتن تور برزیل ابتدا باید تمامی مدارک خواسته شده به زبان انگلیسی ، به طور کامل ترجمه شوند، این مدارک باید حتما توسط وزارت خارجه مورد تایید قرار گیرند. سپس از همه مدارک یک نسخه کپی باید داشته باشید، البته تمامی مدارکی که به وزارت خارجه نیز تحویل داده اید به شما بازگردانده می شوند. در مرحله بعد یک مصاحبه خواهید داشت که قطعا باید در این مصاحبه شرکت کنید.

  رئال است اما ابتدا باید این نکته را بیان کنم که اگر می خواهید بعد از رفتن به برزیل ارز خود را به رئال تبدیل کنید، بسیار سخت است، زیرا این کشور دارای صرافی های زیادی نیست و کار شما لنگ می ماند، بهتر است قبل از سفر کردن به برزیل این کار را انجام دهید. البته صرافی های مورد نیاز در خیابانی به نام Rio Branco  قرار دارند. این مورد را نیز اضافه کنم که می توانید از دلار نیز به جای برای خریدهای خود استفاده کنید.

 به نقل از trafalgar.com هنگام سفر بین شهرها در کشور برزیل، مشکل اصلی از این واقعیت ناشی می شود که برزیل کشوری بزرگ است: با مساحت 8.5 کیلومتر مربع، پنجمین کشور بزرگ جهان است. از آنجایی که تقریباً به اندازه کل قاره اروپا وسعت دارد، انتظار دارید که یک شبکه راه آهن پیدا کنید که کشور را به هم متصل می کند. در واقع، راه‌آهن‌های برزیل در قرن نوزدهم راه‌اندازی شدند، و پس از مدت کوتاهی، راه‌آهن‌ها در بین حمل‌ونقل زمینی بسیار محبوب شدند.

 امروزه چند خط راه آهن در برزیل وجود دارد اما برای کاربرد ندارند و می توانید برای اهداف خاصی از آن ها استفاده کنید. با این حال، اغلب اوقات رفتن از شهری به شهر دیگر با قطار کار دشواری است، زیرا تقریباً هیچ قطاری برای اجرای این خدمات وجود ندارد. بیشتر مسیرهای موجود سفرهای تفریحی هستند که نه برای حمل و نقل بلکه برای تفریح ارزش سوار شدن دارند.

 در حالی که قطارها در کشور کمیاب هستند، خدمات اتوبوس به طور کلی کیفیت خوب، کارآمد و ارزش پولی خوبی دارند. اتوبوس ها قطعا بهترین راه برای جابجایی بین شهرهای برزیل هستند، اگرچه برخی از سفرها می توانند کمی طولانی شوند. اگر به اندازه کافی صبور باشید، می توانید بدون نیاز به هزینه زیاد و کاملا راحت با اتوبوس به شهرهای اصلی برزیل بروید.

شرکت‌های اصلی در برزیل Expresso do Sul، Itapemirim و 1001 هستند. همه آنها طیف گسترده‌ای از اتوبوس‌ها که دارای  امکانات زیادی هستند ، ارائه می‌دهند ، تهویه مطبوع، صندلی‌های درازکش، همچنین صفحه تلویزیون، دی وی دی، صندلی خواب، توالت، پتو، بالش و حتی تنقلات. این سفر ممکن است طولانی باشد، اما سفری بسیار لذت بخشی را برای شما تضمین می کند. البته می توانید در برزیل تاکسی نیز کرایه کنید.

 اکثریت برزیلی ها به زبان پرتغالی صجبت می کنند و البته برخی از آنها به انگلیسی نیز مسلط هستند.

 هتل مکسود پلازا سائوپائولو Maksoud Plaza Hotel

( این هتل دقیقا در مرکزیت شهر قرار گرفته است و با خیابان معروفی به نام پائولیستا فاصله چندانی ندارد)

هتل گرند هیات سائوپائولو

( این هتل در سائوپائولو قرار گرفته است و 5 ستاره است، امکانات این هتل عالی است)

هتل هیلتون سائوپائولو

( این هتل نیز از امکانات بسیار خوبی برخوردار بوده و با خیابان Berrini  فاصله بسیار کمی دارد)

هتل اینترکانتیننتال سائوپائولو

( یک هتل 5 ستاره که در سال 1996 ساخته شده است و دارای امکانات بسیار خوبی برای مسافران است).

هتل سزار پالاس در ریودوژانیرو

(یک هتل 5 ستاره و ساحلی است که یکی از بهترین هتل های ریودوژانیرو است)

هتل سزار پالاس ریودوژانیرو

بررسی بهترین زمان سفر به برزیل

موقعی است که گرمای هوا مساعد بوده و رطوب هوا اذیت کننده نباشد. تابستان در برزیل از ماه دسامبر تا مارس است (اواسط آذر تا فروردین) و زمستان از ژوئن (خرداد تا شهریور) است. چرا که کشور برزیل در نیمکره جنوبی زمین قرار دارد و تابستان و زمستان آن با کشور ما کاملا برعکس است. یک در نوروز 1401 (اواخر تابستان برزیل) برگزار می کند که می توانید از بهترین هوای برزیل لذت ببرید. هر چه در برزیل به سمت شمال حرکت کنید، هوا گرم تر می شود و البته مناطق جنوبی سرد تر است و زمستان یخبندانی دارد. به طور کلی ماه های سپتامبر و اکتبر زمان های بسیار مناسبی برای سفر به برزیل هستند اما برای تعیین باید آب و هوا و منطقه ای که قصد سفر به آن جا دارید، بررسی شود. با همراه باشید.

بررسی بهترین زمان سفر به برزیل براساس مقصد

جنگل های آمازون در بخش شمال برزیل قرار دارد و یک کل کشور را تشکیل می دهد. آمازون یک جنگل شرجی به شمار می رود و منطقه بسیار مرطوب است؛ به طوری که فصل بارندگی آن بیشتر از 5 ماه طول می کشد. از دی ماه تا اردیبهشت هر چند ساعت یکبار بارش شدید باران اتفاق می افتد و گاهی اوقات این بارندگی به قدری طولانی می شود که سیل جریان می یابد. در صورت سفر به آمازون سعی کنید قبل از فصل های بارانی اقدام کنید و خرداد تا شهریور زمان مناسبی است (هرچند که تیر و مرداد بهترین زمان ها هستند) در صورت سفر در فصل های بارانی نیز در فروردین و اردیبهشت اقدام کنید که میزان بارش کمتر است.

منطقه پانتانال برای بازدید از پرندگان و حیوانات است و بسیار تماشایی ست. دمای تقریبا ثابتی تمام طول سال دارد و بیشتر مواقع هم بارانی است. ماه هایی نیز وجود دارد که این باران ها در اوج خود هستند و می توانند سیل هایی تولید کنند. این ماه ها از اواسط آذر تا اواخر اسفند است. پس توصیه می شود در فصل زمستان به این منطقه سفر نکنید. اگر تصمیم دارید که از حیوانات منطقه زیبای پانتانال دیدن کنید، خرداد تا مهر را انتخاب کنید. پانتانال در این فصل ها خشک است و بارشی ندارد و البته زمستان آن منطقه به حساب می آید و کمی سردتر است.

 بهترین زمان سفر به ریودوژانیرو

ماه های گرم و خشک است. پس اگر قصد سفر به ریودوژانیرو را دارید، ماه های دی تا فروردین را انتخاب کنید که تابستان ریودوژانیرو و بهترین آب و هوای آن به شمار می رود. هوا آفتابی خواهد بود و این ماه، جزو ماه های مرطوب و بارانی نیستند. پس به راحتی می توانید حمام آفتاب بگیرید و از در ریودوژانیرو لذت ببرید. معمولا در هر سفری به برزیل، ریودوژانیرو یکی از مقصدهای اصلی است. پس می توان گفت ماه های آذر تا فروردین از این لحاظ است یک ویژه نوروز 1401 برگزار می کند که یکی از بهترین ماه ها را برای سفر به برزیل انتخاب کرده است و می توانید از لذت ببرید.

سائوپائولو شهری در جنوب برزیل است اما به خاطر ساحلی بودن، آب و هوایی مشابه ریودوژانیرو دارد و تابستان آن گرم و مرطوب است اما یکی از تفاوت های سائوپائولو به خاطر قرار گرفتن درون فلات، شباهتی هم به آب و هوای کوهستانی دارد. پس اگر می خواهید به سائوپائولو سفر کنید، فصل تابستان را انتخاب کنید که سائوپائولو زمستان های سرد و خشکی دارد و همانطور که قبلا در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، تابستان بزریل آذر تا فروردین است.

بهترین زمان سفر به برزیل چه موقعی هست؟

مناطق جنوبی را می توان گفت که آب و هوای هر چهار فصل را دارند و تابستان های گرم و زمستان های سردی دارند. تیر تا شهریور زمستان مناطق جنوبی برزیل است که همراه با سرمای زیاد، باد و باران است. پس در این مناطق نیز بهترین زمان سفر از آذر تا فروردین است که هوای گرم و تابستانی مناطق جنوبی را نیز شامل می شود.

بررسی تعیین بهترین زمان سفر به برزیل با مقایسه فصل ها

آذر ماه یکی از ماه های مرطوب و بسیار پر بارش است. به خصوص در جنگل های آمازون. اواسط آذر ماه شروع تابستان در برزیل است و از دی ماه نیز سال نوی میلادی آغاز می شود؛ پس انتظار افزایش قیمت ها را داشته باشید. در این ماه با این که تغییرات آب و هوا وجود دارد اما میانگین بین 26 و 32 درجه سانتیگراد خواهد بود و این یعنی بهشت در برزیل! دی ماه برای سفر به ریودوژانیرو و سائوپائولو مناسب است که آب و هوای خشک تری دارد. بهمن ماه اوج تابستان برزیل است که گرمای زیادی دارد و مردم به سمت دریا و سواحل هجوم می برند. احتمالا بهمن بهترین ماه از لحاظ آب و هوا و همچنین برگزاری کارناوال ریو است که می توان گفت است و این شهر به اوج شلوغی خود می رسد. به خصوص که کارناوال ریو در اواسط بهمن تا اواسط اسفند برگزار می شود و قیمت ها افزایش می یابد. از فروردین کم کم گرما کاهش می یابد و از ازدیبهشت ممکن است کم کم رطوبت هوا افزایش یابد. برای بازدید از آبشار ایگواسا فروردین ماه، است.

دکمه بازگشت به بالا