عمومیمدیریت کسب و کار

آلارم کارتریج در چند کاره های HP

آلارم کارتریج

ارور کارتریج در پرینتر های HP ، رفع اخطار کارتریج no cartridge . در بسیاری از مواقع ممکن است پرینتر شما هشدار های مبنی بر اینکه کارتریج خود را متصل کنید یا اینکه کارتریجی موجود نیست بدهد. علیرغم تمامی گزارش هایی که کاربران به نمایندگی جهت پیگیری این موضوع می دهند باید اضافه کنیم که پرینتر ها ممکن است به چندین دلایل مختلف این اخطار را به کاربران  نمایش دهند. با ما همراه باشید تا بتوانیم با کمک همدیگر این اخطار را رفع کنیم.

توجه داشته باشید اولین مرحله ساده ترین و در عین حال مهمترین گزینه برای رفع این هشدار کارتریج میباشد. تنها کافیست به سراغ پرینتر خود بروید و سپس درب کارتریج آن را باز کنید. پس از اینکه درب پرینتر خود را باز کردید. کارتریج خود را بیرون بیاورید. با دقت تمامی زوایای کارتریج نگاه کنید ، اگر در این کارتریج ها علائم چون شکستگی، تونر ریزی و … می‌بینید. حتماً برای به نمایندگی مراجعه کنید.

ابتدا مطمئن شوید که کارتریج شما دارای شارژ می باشد. پس از اینکه اطمینان حاصل کردید. کارتریج های خود را درون پرینتر اچ پی قرار دهید. در ۹۰% از مواقع این اخطار با پیش بردن این مرحله رفع می شود. و شما می توانید برای ادامه چاپ اسناد خود از پرینتر اچ پی استفاده کنید. اما پس از انجام دادن این مرحله همچنان پرینتر شما اخطار ارور کارتریج می‌دهد در ادامه با ما همراه باشید.

No printer cartridge error

در مرحله دوم نقاط تماس بین کارتریج و پرینتر را پاک کنید. با استفاده از یک گوش پاک کن یا پنبه و مقداری آب مقطر می توانید این کار را انجام دهد. برای شروع به این کار درب پرینتر  اچ پی خود را باز کنید. پس از اینکه در پرینتر به صورت کامل باز شد. کارتریج را از دستگاه بیرون بیاورید. استفاده از آب مقطر گوش پاک کن را کمی مرطوب کنید سپس آب اضافی آن را فشار دهید تا از خیس شدن بیش از حد پنبه جلوگیری شود. گوشه کارتریج قطعه ایی فلزی کنار درام موجود می باشد. آن را با کمک پنبه خیلی آرام تمیز کنید.

پس از اینکه نقطه کارتریج تمیز کردید به سراغ چاپگر اچ پی خود بروید. سپس نقطه تماس داخل چاپگر را همانند کارتریج پاک کنید. پس از اینکه این مرحله را انجام دادید به آرامی کارتریج خود را به روی پرینتر اچ پی متصل کنید.سپس درب پرینتر را ببندید و کمی صبر کنید تا پرینتر پردازش خود را انجام دهد. پس از اینکه پردازش پرینتر شما تمام شد. ببینید که آیا اخطار کارتریج برطرف شده است یا خیر. اگر شده بود شما می توانید از چاپگر اچ پی خود مجدداً استفاده نمایید. در غیر این  صورت با ما همراه باشید تا موارد دیگری را نیز با هم  بررسی کنیم.

خطای کارتریج در پرینتر های اچ پی

مرحله بعدی بازگرداندن تنظیمات پرینتر خود به حالت اولیه می باشد. در بسیاری از مواقع اگر شما از مراحل پیش جواب نگرفتید. میتوان با پشت سر گذاشتن این مرحله ارور کارتریج خود را برطرف کنید. توجه داشته باشید که پس از انجام این مرحله اطلاعات پرینتر شما به حالت اولیه برمیگردد. پرینتر اچ پی خود را به برق متصل کنید سپس دکمه پاور آن را فشار دهید تا پرینتر روشن شود.

در صفحه کنترل چاپگر hp،گزینه تایید را فشار دهید تا منو باز شود. استفاده از فلش های رو به پایین و بالا به گزینه ی main menu system setup برسید.پس از این که این گزینه را پیدا کردید دکمه تایید را بزنید تا وارد منوی اصلی تنظیمات بشوید. از طریق این منو به گزینه ی restore defaults برسید و سپس آن را تایید کنید. پس از انجام این مرحله باید به پرینتر اچ پی کمی زمان دهیم تا پردازش خود را تکمیل کنند. اگر ایراد اخطار کارتریج شما در این مرحله رفع شد. می‌توانید به آسانی عملیات چاپ خود را ادامه دهید. اما اگر  همچنان درگیر این هشدار می باشید با ما همراه باشید.

رفع ارور کارتریج

اگر تمامی مراحل بالا را انجام دادید و به نتیجه نگرفتید می‌توانیم در این مرحله ارور کارتریج خود را برطرف کنید. تمامی مراحلی که پیش از این گفته شد. برای زمانی بود که ما از شارژ کارتریج خود مطمئن هستیم.

در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که کارتریجپرینتر ما تمام شده  و به همین دلیل است که پرینتر به صورت مکرر اخطار می دهد. برای انجام این مرحله ابتدا کارتریج متناسب با پرینتر خود تهیه کنید. توجه داشته باشید که از کارتریج های اورجینال و شرکتی استفاده کنید زیرا کارتریج های فیک و شارژ شده میتواند به دستگاه شما آسیب های جدی وارد کند. شما میتوانید برای با کارشناسان ما در بخش فروش نمایندگی رسمی اچ پی تماس حاصل فرمایید.

آلارم کارتریج در چند کاره های HP

در ادامه پس از اینکه خود را تهیه کردید، کارتریج را باز کند پس از اینکه شارژ کارتریج HP را باز کردید لازم است که آن را از پک بادی مخصوص جدا کنید. پس از اینکه کارتریج خود را از پک در آوردید پلمپ آن را که در کنار کارتریج قرار دارد ، بکشید. پس از اینکه تمامیه پلمپ ها را باز کردید. خیلی آرام کارتریج قبلی خود را از پرینتر بیرون آورده و سپس کارتریج جدید را جایگزین کنید. چگونگی  از جمله پرسش هایی است که کاربران مدل های مختلف پرینتر اچ پی با آن مواجه هستند. پرینتر hp  از جمله محصولات پرطرفدار در بازار پرینتر ها می باشد. پرینتر یا همان چاپگر، نقش مهم و پررنگی در صنعت دیجیتال دارد. کاربران با خرید یک پرینتر، اغلب انتظار دارند سالها برایشان کار کرده و هزاران هزار برگه چاپ کند. غافل از اینکه این دستگاه محبوب نیز دچار مشکلاتی میشود که کاربران را به چالش می اندازد. دراین مقاله تعدادی از این مشکلات و راههای رفع آن را بیان میکنیم.

معمولاً در همه پرینترهای اچ پی در صورت بروز مشکل در دستگاه، خطاها به صورت پیغام های متفاوتی نیز برای کاربر به نمایش گذاشته می شوند. این پیغام ها که به صورت کدهای سه، چهار یا پنج رقمی هستند به وجود مشکل در بخش های مختلفی اشاره دارند. این کد خطاها کمک زیادی به تعمیر و سرویس پرینتر می کنند. به عبارت دیگر، کاربر و تعمیرکاران پس از متوقف شدن عملکرد دستگاه با مشاهده کد خطای نمایش داده شده می دانند مشکل از چه قسمتی بوده و چه اقدامی باید انجام دهند. اگر از کاربران همیشگی پرینترهای اچ پی هستید توصیه می‌شود رایج ترین ارورهای پرینتر اچ پی را بشناسید. در ادامه برخی از ارورهای رایج در پرینتر اچ پی با شما به اشتراک گذاشته می‌شود.

به عنوان بخشی از رایج ترین ارورهای پرینتر hp می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خطای گرم شدن

در بیشتر موارد این خطا نشان دهنده آسیب دیدگی کابل یا  است و با خاموش و روشن کردن دستگاه برطرف می شود.

خطای حافظه

اگر تراشه کارتریج ایراد داشته باشد، خطای حافظه نمایش داده می شود. البته نصب نادرست پرینتر هم می تواند علت صدور این خطا باشد. بهترین کار در این شرایط هم خاموش و روشن کردن چاپگر است. اگر مشکل حل نشد، چاپگر را مجددا در سیستم نصب کنید و در صورت تداوم ارور، به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر  مراجعه نمایید.

عدم وجود کارتریج EP

یکی دیگر از ارورهای پرینتر hp که نشان می  دهد کارتریج به درستی نصب نشده و یا به طور کلی شناسایی نمی شود. با نصب مجدد کارتریج می توان این خطا را برطرف کرد. اما گاهی نیاز به انجام یک سری تنظیمات و یا حتی تعویض کارتریج می باشد.

پر شدن حافظه

گاهی پرینتر خطای پر شدن حافظه را نشان می دهد. این ارور معمولا زمانی ظاهر می شود که حجم کار دستگاه بیش از حد مشخصی باشد و می توان را با کاهش سایز از بین برد. DPI  را کاهش دهید یا گزینه collate را غیرفعال نمایید. برای  می توانید این مطلب را بخوانید.

پیکربندی I / O

یکی از ارورهای رایج در پرینترهای اچ پی، خطای مربوط به پیکربندی است. این ارور معمولا با کد 22 نمایش داده می شود و بیانگر وجود یک ایراد بین رایانه و پرینتر است. برای شروع، کابل رابط بین دستگاه و رایانه را تعویض کنید و اگر مشکل حل نشد، با تیم تعمیرات پرینتر hp در محل تماس بگیرید.

خطای PS 16

یک خطای PostScript ، در این حالت باید یک فایل PostScript دیگر را امتحان کنید و همچنین می توانید SIMM PostScript  را دوباره تنظیم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مورد از ارورهای پرینتر hp و نحوه برطرف کردن آن می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

شناسایی ارور 50.4 پرینتر HP

ارور 50.4 پرینتر HP، یکی از خطاهای رایج در پرینترهای این برند است که افراد زیادی از آن شکایت دارند. معمولا وقتی این ارور نمایش داده می شود، روند کاری چاپگر متوقف شده و عملیات پرینت، انجام نمی شود. به همین دلیل لازم است که ضمن شناسایی دلایل صدور ارور 50.4 در پرینتر اچ پی، هرچه زودتر آن را برطرف کنید.

در ادامه این مطلب، دلایل ارور 50.4 پرینتر HP را معرفی کرده و راهکارهای برطرف کردن آن را نیز به شما آموزش می دهیم. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر داشتید، با نمایندگی اچ پی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما ضمن ارائه مشاوره رایگان، خدمات تعمیر تخصصی چاپگر را نیز به شما ارائه دهید.

دلایل صدور خطای 50.4 پرینتر اچ پی

نمایش خطای 50.4 در پرینترهای اچ پی، در بیشتر موارد مربوط به برد مدار است و عملکرد چاپگر را متوقف می کند.  معمولا دلیل اصلی صدور این خطا، سیم کشی نامناسب دستگاه است. در این حالت، کاغذ چاپگر به دلیل مشکلات فیوز، بدون چاپ بیرون می آید و چاپ متوقف می گردد.

به این ترتیب تعداد برگه هایی که  پرینتر چاپ می کند، به مرور زمان کاهش پیدا کرده و به مرور عملکرد دستگاه متوقف می شود. البته ایراد در بدنه پرینتر هم باعث نمایش ارور 50.4 پرینتر HP می شود. عدم بروزرسانی پرینتر هم می تواند یکی از دلایل صدور این خطا باشد.

نحوه پاک کردن کدهای خطای HP

گاهی باید برای رفع ارورهای پرینتر hp و دیگر برندها، کدهای خطا را پاک کنید. برای این منظور می توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

رایج ترین مشکلات و رفع ارورهای پرینترhp

پرینتر اچ پی ممکن است با مشکلات و خطاهای مختلفی روبرو شود. با توجه به اینکه چگونه از دستگاه استفاده شود و یا اینکه چه مدت از کارکرد آن گذشته باشد، ارورهای متفاوتی در دستگاه روی می دهد. اما به طور کلی می توان برخی از ایرادات را از رایج ترین ارورهای پرینتر hp به حساب آورد.

به عبارت دیگر همواره برخی از مشکلات وجود داشته که در اغلب پرینترها احتمال روی دادن آنها وجود دارد. در ادامه برخی از رایج ترین ارورها را بررسی می کنیم. البته توجه داشته باشید که ممکن است ایرادات دیگری نیز در پرینتر اچ پی مشاهده شود که در اینجا به آن اشاره نشده است.

گیر کردن برگه در پرینتر

ممکن است هنگام پرینت گرفتن، برگه چند بار و پشت سر هم در پرینتر گیر کرده و مچاله شود. جهت رفع ارورهای پرینترhp در این حالت احتمالا تکه ایی از کاغذ در قسمتی که کاغذ را به داخل میکشاند، گیر کرده باشد. جهت رفع ارورهای پرینترhp ، زبانه های پرینتر را باز کرده و قسمت های مختلف را نگاه کنید و کاغذ را پیدا کرده و بیرون بکشید. البته پنلی نیز زیر پرینتر وجود دارد ، بنابراین زیر پرینتر هم بررسی کنید شاید کاغذ آنجا گیر کرده باشد. اگر کاغذ را در پنل زیر پرینتر دیدید، با احتیاط آن را بیرون کشیده و آزاد کنید.

همچنین رطوبت نیز ممکن است باعث شود برگه ها درون پرینتر گیر بیفتند که این امر بیشتر در پرینترهای قدیمی اتفاق میفتد.بنابراین همواره برگه ها را خشگ نگه دارید و تا زمان استفاده، تمام برگه ها در یک بسته بندی باشند تا مرطوب نشوند.

برگه پرینت نمیشود

این یک مشکل کلی است و احتمالات زیادی برای آن وجود دارد. ابتدا دستگاه پرینتر را بررسی کنید و ببینید چراغ Error روشن هست یا خیر. سپس بررسی کنید کاغذ در جای مناسب خود قرار داشته باشد. اقدام بعدی محفظه قرارگیری کارتریج است که نباید خالی باشد. پرینتر به دستگاهی که میخواهیم پرینت بگیریم از طریق کابل usb یا بی سیم، ارتباط داشته باشد.

در پرینترهای قدیمی، باید حالت چاپ کننده پیش فرض را انتخاب کنید پس وارد کنترل پنل شده از بخش Devices and printers، بررروی پرینتری که میخواهید استفاده کنید کلیک راست کرده و گزینه set as default را زده تا آن پرینتر به صورت پیش فرض انتخاب شود. همچنین در برنامه ایی که میخواهید پرینت بگیرید، دستگاه صحیح را باید انتخاب کرده باشید. شرکت HP بخشی با نام Print and scan doctor دارد . این بخش به شما کمک میکند تا جهت رفع ارورهای پرینترhp به راحتی اقدام نمایید.

صفحه خوب پرینت نمیشود

معمولا امکان اندازه دادن به صفحات در سایزهای دلخواه جهت پرینت وجود دارد، با این وجود، برخی صفحات وب مناسب پرینت گرفتن نمیباشند و مشکلات زیادی هنگام چاپ پیش می آورند. جهت رفع ارورهای پرینترhp در حالتی که صفحه خوب پرینت نمی شود به این ترتیب عمل کنی ؛

در مرورگر اینترنت اکسپلورر، گزینه ایی وجود دارد به نام print preview. با استفاده از این گزینه شما میتوانید نسخه یی از آنچه میخواهید چاپ کنید، قبل از پرینت گرفتن ببینید و اگر مورد پسند بود، اقدام به چاپ نمایید.گزینه land scape نیز صفحات را عریض میکند و به همین دلیل در پرینت صفحات وب توصیه نمیشود.

اتمام کارتریج

طبیعی است که با تمام شدن کارتریج، دیگر قادر به پرینت گرفتن نمیباشید. البته دستگاه پرینتر قبل از تمام شدن کارتریج، به شما پیغام میدهد. بسته به اینکه کاربر اداری باشید یا خانگی، عمر کارتریج نیز متفاوت است. در مورد کاربران اداری، چون تعداد پرینت بالاست، معمولا کارتریج نیز زود خشک میشود و باید اقدام به تعویض نمایید ولی در کاربران خانگی با مصرف پایینتر از پرینتر، کارتریج عمر بیشتری خواهد کرد. جهت رفع ارورهای پرینترhp ، هنگاهی که پیغام تعویض کارتریج را دریافت کردید، اقدام به تهیه کارتریج نمایید ولی تا زمانی که کارتریج کمرنگ  ویا متوقف نشده، کارتریج جدید را نصب نکنید.

پرینت شدن برگه سفید

در این حالت هر بار برگه ایی سفید پرینت میشود. مسیر زیر را جهت رفع ارورهای پرینترhp طی کنید: به کنترل پنل بروید، در بخش Devices and printers برروی پرینتر کلیک راست کنید گزینه Printing Preferences  را انتخاب کرده و به قسمت Seperator pages برسید. در پرینترهای HP، میتوانید دوبار برروی اسم پرینتر کلیک کرده و سپس برروی customize دوبار کلیک کنید و به بخش تنظیمات پیشرفته یا Advance بروید. در این بخش با دکمه اختصاصی Seperator pages، تنظیمات را انجام دهید.

برگه پرینت شده دارای کیفیت پایینی می باشد

مسدود شدن نازل جوهر در پرینترهای جوهر افشان و یا اشتباه چاپگر در پخش رنگها، میتوانند از دلایل پرینت بی کیفیت برگه باشند. جهت رفع ارورهای پرینترhp ، هد پرینتر را پاک کنید، به احتمال قوی مشکل حل خواهد شد. جهت این کار گزینه ایی در کنترل پنل پرینتر وجود دارد و یا میتوان نرم افزار پرینتر را از طریق کامپیوتر دستکاری کرد.

آلارم کارتریج در چند کاره های HP

تعمیر پرینتر hp

در صورت بروز مشکل در پرینتر اچ پی، تعمیر آن امری ضروری محسوب می شود. تعمیرات پرینتر HP شامل رفع خطاها، عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات می باشد. یکی از مهمترین موضوعاتی که در رابطه با تعمیر پرینتر اچ پی باید مورد توجه قرار گیرد این است که انجام سرویس های دوره ای منظم می تواند تا حد زیادی از تعمیرات مکرر دستگاه جلوگیری کند. بسیاری از خرابی های پرینتر، ناشی از عدم انجام سرویس های دوره ای و تعویض به موقع قطعات مصرفی است.

با این حال، پرینتر دستگاهی است که بی نیاز از تعمیر نخواهد بود. با توجه به مشکلاتی که برای این دستگاه بروز می کند ممکن است نیاز به تعمیراتی همچون تعمیر یونیت لیزر، تعمیر درام، تعویض کارتریج، تعمیر کاغذکش، تعویض غلطک، تعویض مگنت، تعمیر مین برد، تعمیر و تعویض فیوزینگ و مواردی از این قبیل داشته باشد.

نمایندگی اچ پی و دیگر واحدهای تعمیرات

در تلاش است تا با همکاری نیروهای زبده و مجرب این مرکز، بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینه‌ی فروش، تعمیرات و آموزش به تمامی هموطنان گرامی ارائه نماید. بهره مندی کارشناسان مرکز  از تجهیزات تخصصی تعمیر و  سبب گشته تا سطح کیفی خدمات ارائه شده در این مرکز ارتقاء یافته و رضایت بیش از پیش کاربران  اچ پی را سبب گردد. نمایندگی اچ پی با تلفیق دو پارامتر ضروری «تخصص» و «دانش» توانسته است .

تخصصی ترین خدمات را در  حوزه های فروش، آموزش و تعمیر به مشتریان، هموطنان و همکاران خویش ارائه نموده و نیازهای آنان را برآورده سازد. خدمات مرتبط با آموزش در مرکز ، خدمات مرتبط با فروش در  و خدمات مرتبط با تعمیر در مرکز تعمیرات اچ پی به مراجعان گرامی ارائه می گردد. نمایندگی  اچ پی در طول سالهای اخیر بر ترمیم و تعمیر  سبب گشته است . کارشناسان این مرکز موفق به رفع تمامی ایراداتی ریز و درشتی گردند که ممکن است به هر روی در محصولات اچ پی ایجاد شده باشند. خدمات مرتبط با ترمیم و تعمیر قطعات پرینتر اچ پی تنها یکی از خدمات ارائه شده در این مرکز است. سایر واحدهای تعمیرات اچ پی در بخش زیر معرفی می گردند.

در این مرحله باید اخطار کارتریج برای شما برطرف شود. پس از اینکه این اخطار رفع شد شما می توانید از پرینتر اچ پی خود برای ادامه عملیات چاپ اسناد استفاده کنید. مطمئن باشید اگر همچنان پرینتر شما اخطار کارتریج می دهد این دستگاه نیاز به تعمیر یا سرویس دارد. شما می توانید پرینتر خود را برای سرویس به نمایندگی مجاز hp بیاورید. ما در نمایندگی مجاز مشکل شما را در کوتاه ترین زمان رفع خواهیم کرد.

اما، هرگز این کار توصیه نمی‌شود. زیرا اگر مراحل شارژ کارتریج به درستی طی نشود دستگاه دچار مشکل شده که این امر می‌تواند هزینه‌های بیشتری را صرف تعمیر قطعات کند. بنابراین اگر توصیه به استفاده از خدمات شارژ کارتریج در محل می‌کنیم، هدفمان تنها جلوگیری از خراب شدن پرینتر و بوجود آمدن هزینه‌های اضافی است.

دکمه بازگشت به بالا