اقتصادیعمومیمدیریت کسب و کار

گل آلسترومریا نماد چیست

آلسترومریا چیست

به نقل از symbolsage آلسترومریا سرده گیاهان گلدار از  خانواده آلسترومریاسه است. نام آن را کلاوس آلسترومر، بارون سوئدی که این گیاه را در شیلی کشف کرد، داده شد.

آلسترومریاها به داشتن گل آذین معروف هستند که مجموعه ای از گل ها روی یک شاخه است. به طور معمول، این گلچه ها در فصل تابستان شکوفا می شوند، اما برخی از گونه ها در پاییز شکوفا می شوند. جدای از آن، گل در سایه های مختلفی از جمله سفید، زرد، بنفش، صورتی، نارنجی و قرمز می آید. برخی از انواع جدید دارای الگوهای راه راه هستند.

آلسترومریا از آمریکای جنوبی سرچشمه گرفت و در قرن 18 به اروپا آورده شد و آنها را در سطح بین المللی در دسترس قرار داد. امروزه بیش از 50 نوع آلسترومریا وجود دارد. محبوب ترین گونه های این گل سوسن پرو (Alstroemeria pelegrina)، سوسن برزیلی (Alstroemeria caryophyllacea)، لیلی نیل (Alstroemeria ligtu) و سوسن طوطی (Alstroemeria pulchella) هستند. یکی از دلایل محبوبیت این گل تنوع رنگ و عمر طولانی گلدان آن است.  

معنا و نماد آلسترومریا

آلسترومریا چندین معانی نمادین دارد که عبارتند از:

دوستی – گل آلسترومریا نماد دوستی است. دلیل آن به دلیل برگ های آن است که با رشد وارونه از پایه خود به بیرون می پیچند. مانند برگ ها، دوستان هم پیچ و خم هایی را تجربه می کنند که به آنها اجازه می دهد رشد کنند و دوستی خود را تقویت کنند.

فداکاری – مانند برگ های پیچ در پیچ این گیاه گلدار، ازدواج ها ماهیت پیچیده ای دارند و زوج ها پیچ و خم هایی را تجربه می کنند. با این حال، این چالش‌ها تنها تا زمانی که به یکدیگر متعهد باشند، روابط آنها را تقویت می‌کند. به همین دلیل از آلسترومریا به عنوان نمادی از فداکاری همیشگی بین زوجین استفاده می شود.

 • معنی گل آلسترومریا به عنوان نماد دوستی
 • یکی از خاص ترین معنی گل آلسترومریا مربوط به عملکرد آن به عنوان نماد دوستی است.اغلب به عنوان یک هدیه برای نشان دادن ارتباط متقابل بین دوستان نزدیک یا بهترین دوستان ارائه می شود.با وجود این، معنای دوستی که آلسترومریا نشان می دهد در واقع بی حد و حصر است.شما می توانید این گل را تقریبا به هر کسی با هدف دادن یک پیام دوستانه هدیه دهید.

حمایت آلسترومریا نمادی از حمایت متقابل در نظر گرفته می شود و نشان دهنده توانایی افراد برای کمک به یکدیگر در زمان های دشوار است.

 • معنی گل آلسترومریا به عنوان نمادی از بقا
 • آلسترومریا نمادی از قدرت و بقا است. این گل به عنوان یادآوری برای هر کسی برای غلبه بر مشکلات و مشکلات زندگی است.همچنین پیامی می دهد که برای آینده زندگی کنید و از رویارویی با آن نترسید.
 • معنی گل آلسترومریا به عنوان یک پیام حمایتی و انگیزشی
 • یک پیام حمایتی در پشت گل آلسترومریا نهفته است. به همین دلیل می توان از این گل به عنوان هدیه برای نشان دادن حمایت شما استفاده کرد.می توان آن را به کسانی داد که مشکلاتی را در زندگی خود تجربه می کنند، یعنی زمانی که دوستان شما شغل خود را از دست می دهند یا از بیماری لاعلاج رنج می برند.گل‌های آلسترومریا می‌توانند احساس بهتری در آن‌ها ایجاد کنند و به آن‌ها امیدواری لازم را بدهند.علاوه بر این، آلسترومریا معنای انگیزشی دارد. بنابراین، زمانی که آنها فصل یا سفر جدیدی را در زندگی خود شروع می کنند، یعنی زمانی که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، می توان آن را به دوستان یا خانواده ها داد.

این گل به آنها پیامی می دهد که رویاهایشان را دنبال کنند و بهترین چیزها را در زندگی جستجو کنند.

آلسترومریا با معانی و نمادهای مختلف خود یک گل عالی برای هدیه یا هدیه است.

 • معنی گل آلسترومریا تقریباً به هر مناسبتی قابل ربط است. به همین دلیل، این گل را می توان به هر کسی در زندگی شما هدیه داد، خواه دوست قدیمی باشد یا یکی از اعضای خانواده محبوب.

معنای رنگ گل آلسترومریا

نماد گل آلسترومریا سفید

 •  به طور کلی، آلسترومریای سفید نماد معنویت، عشق، خلوص و حمایت است. به این ترتیب، گل اغلب در عروسی ها استفاده می شود زیرا نشان دهنده عشق بین دو نفر است. همچنین، انواع سفید می تواند نشان دهنده دوستی خالص باشد.

نماد گل آلسترومریا زرد

 • زرد  آلسترومریای زرد نماد انرژی، خوش بینی، شادی و شادی است. به همین دلیل، این گل جذاب می تواند دکوری عالی برای آوردن مثبت و خوش بینی به خانه باشد. شما همچنین می توانید این شکوفه را به دوستان خود هدیه دهید تا لحظات شادی را که با هم گذرانده اید به آنها یادآوری کنید.

نماد گل آلسترومریا صورتی

 • صورتی  آلسترومریای صورتی نشان دهنده بازیگوشی، عاشقانه، عشق و احساسات ملایم است. به دلیل معنایی که دارد، این شکوفه زیبا هدیه مناسبی برای شخص خاص شماست، به خصوص اگر رابطه شما از دوستی به عاشقان شکوفا شده باشد.

نماد گل آلسترومریا نارنجی

 • نارنجی  مانند انواع زرد، آلسترومریای نارنجی نشان دهنده شور و اشتیاق و انرژی مثبت است و آن را به یک دکوراسیون خانه عالی تبدیل می کند.

نماد گل آلسترومریا قرمز

قرمز – مانند بیشتر گل های قرمز رنگ، آلسترومریای قرمز نماد عشق ، عاشقانه و اشتیاق است. به این ترتیب، می تواند یک هدیه عالی برای طرف مقابل شما باشد، به خصوص اگر می خواهید به شیوه ای سرگرم‌کننده و پرشور بگویید دوستت دارم.

نماد گل آلسترومریا بنفش

آلسترومریای بنفش معمولاً به افراد برازنده و ظریف داده می شود زیرا نماد نجابت و سلطنت است.

آلسترومریا در حال استفاده است

آلسترومریا دارای بافتی ظریف و رنگ های زنده است. به همین دلیل، بسیاری از گلفروشان از این گل زیبا به عنوان پرکننده در گل آرایی های مختلف از جمله دسته گل عروس استفاده می کنند.

علاوه بر این، می توان از آن در تزئینات مرکزی و دکوراسیون خانه نیز استفاده کرد، زیرا می تواند تا دو هفته به عنوان یک گل بریده دوام بیاورد. در نهایت، آلسترومریا رایحه ای ندارد. به این ترتیب، می تواند جایگزین عالی برای گل های معطر باشد، به خصوص اگر گیرنده آلرژی داشته باشد.

گل آلسترومریا نماد چیست

چه زمانی آلسترومریا هدیه بدهیم؟

آلسترومریا می تواند هدایایی عالی باشد زیرا زیبایی را از خود ساطع می کند که می تواند خلق و خوی فرد را بالا ببرد. با این حال، گل به دلیل معانی آن برای همه مناسبت ها نیست. بنابراین، چه زمانی باید این شکوفه پر جنب و جوش را بدهید؟

گل آلسترومریا برای تولد

 • آلسترومریا، به ویژه انواع نارنجی و زرد، می تواند یک هدیه تولد عالی برای خانواده و دوستان شما باشد، زیرا آنها نماد مثبت، شادی و شادی هستند. هنگامی که به عنوان هدیه داده می شود، در حال برقراری ارتباط هستید که برای جشن تولد آرزوی شادی و خوشبختی دارید.
 • میتوانید برای خرید این گل برای تولد به صفحه “” مراجعه کنید.

گل آلسترومریا برای ولنتاین

اگر فرد خاص شما آلرژی دارد، آلسترومریای صورتی یا قرمز هدیه خوبی است. دلیل آن این است که گل می تواند عشق و علاقه شما را به گیرنده بیان کند.

هدیه خوب دریافت کنید – به عنوان نمادی از حمایت و بقا، آلسترومریا را می توان به عزیزان خود که احساس ناخوشی دارند یا کسانی که در زندگی با مشکلاتی روبرو هستند اهدا کرد. گل نه تنها حمایت شما را نشان خواهد داد. همچنین می تواند به عنوان یادآوری عمل کند که گیرنده قدرت زنده ماندن و غلبه بر چالش های زندگی را دارد.

گل آلسترومریا برای منزل

گرم کردن خانه آلسترومریا یک هدیه عالی برای خانه داری است زیرا می تواند انرژی مثبت را به خانه بیاورد.

 ویژگی های آلسترومریا

نگهداری گل آلسترومریا

Alstroemeria pelegrina همچنین به نام های متعدد گل مانند ارکیده وحشی، زنبق پرو یا سوسن اینکاها نیز شناخته می شود.

این گل از پرو، آمریکای جنوبی سرچشمه گرفته و عضوی از گیاه لیلیوسی از جنس آلسترومریا است.

این گیاه به داشتن شکل گل آذین که جوانه های گل آن از مرکز ساقه سرچشمه می گیرد، معروف است.

آلسترومریا یک گیاه باغی چند ساله است به این معنی که به راحتی می توان آن را در باغ کاشت.

در شرایط خاک و نور مناسب، این گل در اواخر تابستان یا اوایل پاییز، بین ژوئن و سپتامبر شکوفا می شود.

هنگام شکوفه دادن، رنگ های آلسترومریا متنوع هستند، اما بیشتر در سایه های روشن هستند.

با وجود آن، برخی از جدیدترین گونه های آلسترومریا وجود دارد که دارای سایه های رنگ تیره تری است، حتی در طرح های راه راه.

گل آلسترومریا نماد چیست

حقایق جالب در مورد آلسترومریا

در اینجا حقایق جالبی وجود دارد که باید در مورد گل زیبای آلسترومریا بدانید.

نام آلسترومریا از نام یک گیاه شناس و بارون سوئدی به نام کلاوس فون آلسترومر گرفته شده است. او کسی بود که این گونه گل را کشف کرد و همچنین اولین کسی بود که مجله ای در مورد آن نوشت.
از زمان پیدا شدن این گونه، صدها گونه وجود دارد که در رنگ ها و الگوهای مختلف توسعه یافته اند.
آلسترومریا را می توان در یک گلدان کاشت، اما تنها حدود دو هفته می تواند زنده بماند.
بر خلاف گل های دیگر که به خاطر عطرش معروف هستند، گل آلسترومریا هیچ عطری تولید نمی کند

جمع بندی :

به طور کلی، آلسترومریا می تواند یک هدیه عالی برای خانواده و دوستان شما باشد و از آنجا که شکوفه زیبا معانی مختلفی دارد، هدیه مناسبی برای مناسبت های مختلف است. فرقی نمی کند آن را در دسته گل عروسی خود قرار دهید، یا به دنبال گل های تازه برای خانه خود هستید، آلسترومریا چیزی برای همه ارائه می دهد.

پیام گل آلسترومریا

پیام گل آلسترومریا این است که دوستان خود را نزدیک نگه دارید و به آنها نشان دهید که چقدر آنها را گرامی می دارید. ایجاد روابط جدید برای انشعاب و توسعه یک شبکه حمایت اجتماعی سالم. رویاهای خود را دنبال کنید و تا زمانی که به آنها نرسیدید تسلیم نشوید.

معنی رنگ گل آلسترومریا

به دلیل پرورش گسترده، این گل تقریباً در هر رنگ اصلی وجود دارد. آلسترومریای صورتی و قرمز گرما و محبت شما را نسبت به یک دوست نشان می دهد، در حالی که رنگ نارنجی شما را برای رسیدن به اهداف خود نگه می دارد. زرد، سفید و آبی نگرانی شما را به یکی از عزیزانی که حال خوبی ندارند بیان می کنند

منبع : شرمیلا

دکمه بازگشت به بالا