اقتصادی

عرضه هفتگی خودروسازان ٢۵ هزارتایی شد/ امکان دریافت حضوری خودرو‌ها فراهم است

عرضه هفتگی خودروسازان ٢۵ هزارتایی شد/ امکان دریافت حضوری خودرو‌ها فراهم است

آفتاب‌‌نیوز :

ایران خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: ”در پی افزایش ۸۰ درصدی تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو از ابتدای امسال تا هفتم اردیبهشت، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولید بیش از ۴۲ هزار دستگاه خودرو و همچنین استقبال مشتریان از تحویل حضوری، گروه صنعتی ایران‌خودرو درنظر دارد در هفته پیش‌رو ۲۵ هزار دستگاه دیگر از تعهدات خود به مشتریان را ایفا کند که در مجموع با احتساب ۲۵ هزار دستگاه هفته‌ای که گذشت، ظرف دو هفته ابتدایی اردیبهشت ماه، ۵۰ هزار دستگاه از محصولات این خودروساز وارد بازار می‌شود. 

در هفته آینده تحویل خودرو‌های فروش رفته در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نیز آغاز خواهد شد؛ افزایش عرضه توسط ایران‌خودرو در روز‌های اخیر حکایت از ایجاد روند کاهشی در قیمت‌های بازار خودرو دارد.

در همین حال، با توجه به محدودیت‌های موجود در ناوگان حمل‌ونقل کشور، این شرکت به مشتریان پیشنهاد می‌کند خودرو‌ها را به صورت حضوری دریافت کنند تا روند عرضه به بازار سرعت بیشتری بگیرد. امکان تحویل حضوری خودرو‌ها با ظرفیت روزانه ۱۵۰۰ دستگاه در تمامی سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو در سراسر کشور فراهم شده و مشتریانی که تمایلی به تحویل حضوری دارند می‌توانند پس از دریافت پیامک، پاسخ مثبت خود برای تحویل حضوری را از طریق همان سرشماره اعلام کنند و مشمول دریافت هدیه یک میلیون تومانی هزینه سفر شوند. ”

طبق اعلام گروه دیگر خودروساز بزرگ کشور (سایپا) نیز، حسین کاظمی طرقی-معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا- با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت ۲۵ هزار خودرو به نام مشتریان فاکتور و پلاک‌گذاری شده است، اظهار کرد: در هفته پیش‌رو نیز برای تخصیص و تحویل ۲۵ هزار دستگاه خودرو برنامه‌ریزی شده است. با افزایش تیراژ تولید محصولات در گروه سایپا، با همراهی و همکاری پلیس راهور فراجا تخصیص و تحویل خودرو به مشتریان سرعت گرفته است. در هفته‌ای که گذشت ۲۱ هزار خودرو تحویل مشتریان شد و به دلیل کمبود ناوگان حمل خودرو امکان ارسال ۴٠٠٠ خودرو به نمایندگی‌ها فراهم نشد.

کاظمی طرقی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت ناوگان حمل خودرو به شهرستان‌ها مشتریانی که خودرو آن‌ها تخصیص و پلاک‌گذاری شده است، میتوانند با مراجعه به نمایندگی‌ها یا سایت اینترنتی، درخواست تحویل حضوری خودرو خود را ثبت تا با هماهنگی نسبت به مراجعه و تحویل خودرو از گروه سایپا اقدام کنند. در صورت تحویل حضوری، مشتریان از دو هفته بیمه بدنه رایگان و همچنین دریافت هزینه سفر به میزان هزینه حمل خودرو بهره‌مند خواهند شد.

دکمه بازگشت به بالا