ورزشی

سال حساس والیبال! – ایواره

ریحانه اسکندری: بهروز عطایی پس از پایان لیگ برتر و کسب عنوان قهرمانی با تیم لبنیات هراز آمل در جدال مقابل پیکان لیست ملی پوشان را برای تمرینات ملی اعلام کرد. یکی از سورپرایزهای این لیست دعوت مجدد از با تجربه های والیبال، امیر غفور و سید محمد موسوی بود.

عطایی لیستی متشکل از ۳۱ بازیکن را اعلام کرد. سید محمد موسوی، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، محراب ملکی سرخی، امیررضا سرلک، محمد فلاح زرچوب، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، محمدجواد معنوی نژاد، مرتضی شریفی، پوریا حسین‌خانزاده، میثم صالحی، شهروز همایونفر منش، مبین نصری، احسان دانش دوست، آرمین افشین‌فر، سلیم چپرلی، اسماعیل مسافر، امین اسماعیل‌نژاد، بردیا سعادت، علی حاجی‌پور، امیر گل‌زاده، امیر غفور، محمدطاهر وادی، علی رمضانی، جواد کریمی، محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی و محمدرضا موذنف بازیکنانی بودند که توسط عطایی به تمرینات ملی دعوت شدند.

تمرینات تیم ملی از روز یکشنبه ۲۷ فروردین‌ماه در کمپ تیم‌های ملی والیبال در سالن فدراسیون زیر نظر کادر فنی شامل اکبر محمدی سرپرست، بهروز عطایی سرمربی، علیرضا طلوع‌کیان و محمود افشاردوست به عنوان مربی، حسین خوریانی و امین علی‌اکبری به عنوان آنالیزور، نیما ده پناه پزشک، رضا قلی‌پور تراپیست و حمزه فتحی ماساژور آغاز خواهد شد.

سال پر ترافیک و حساس در انتظار والیبال ایران

لیگ ملت های والیبال

یکی از مهم ترین رقابت هایی که تیم ملی والیبال در سال جاری پیش رو دارد، لیگ مت های ۲۰۲۳ است. این رقابت ها از تیر آغاز و تا ۱ مرداد ادامه خواهد داشت. هفته اول لیگ ملت‌های والیبال ۱۶ تا ۲۱ خرداد در ژاپن، هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال ۳۰ خرداد تا چهارم تیر در هلند، هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۱۳ تا ۱۸ تیر در آمریکا و مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۸ تیر تا یکم مرداد در لهستان برگزار خواهد شد. این رقابت ها از نظر رنکینگ برای تیم ملی از اهمیت برخوردار است.

انتخابی المپیک پاریس

دومین تورنومنت مهم تیم ملی که اصلی ترین رقابت والیبال ایران در سال ۱۴۰۲ محسوب می شود، رقابت های انتخابی المپیک است. انتخابی المپیک مردان از ۸ تا ۱۶ آنلاین ماه (ژاپن میزبان یک گروه از سه رویداد و دیگر میزبانان در آینده اعلام خواهند شد) آغاز خواهد و ملی پوشان مهم ترین شانس خود برای حضورر در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را امتحان می کنند.

در این رقابت ها سه گروه وجود دارند و دو تیم برتر هر گروه به همراه فرانسه (میزبان) به المپیک می‌رسند و ۵ سهمیه باقیمانده نیز از بین تیم‌های برتر رنکینگ فدراسیون جهانی، انتخاب می‌شوند.

گروه اول (برزیل): برزیل،‌ ایتالیا، ایران، کوبا، اوکراین، آلمان، چک، قطر

گروه دوم (ژاپن): ژاپن، آمریکا، اسلوونی، صربستان، ترکیه، تونس، مصر، فنلاند

گروه سوم (چین): چین، لهستان، آرژانتین، هلند، کانادا، مکزیک، بلژیک، بلغارستان

تیم‌های داخل پرانتز میزبانی رقابت‌های هر گروه را برعهده خواهند داشت.

بازی های آسیایی

سومین مسابقات برای تیم ملی والیبال، بازی های آسیایی است. بازی های آسیایی در قاره کهن از اهمیت بالایی برخوردار است مشابه یک المپیک با ابعاد کوچک تر است. پس از اوج گیری کرونا این رقابت ها مدتی متوقف شد و امسال دوباره از سر گرفته می شود. مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۲۸ شهریور تا چهارم مهرماه و رقابت‌های بخش زنان نیز از ۶ تا ۱۵ آنلاین به میزبانی چین برپا می‌شود.

قهرمانی آسیا

چهارمین تورنومنت مهم برای والیبال مردان قهرمانی مردان اسیا است. این رقابت ها نیز از نظر تاثیر روی رنکینگ از اهمیت برخوردار است. این رقابت های به میزبانی ایران در تهران برگزار می شود. شروع این رقابت ها از ۲۷ مرداد است و تا ۴ شهریور ادامه پیدا می کند.

قهرمانی باشگاه های آسیا و قهرمانی باشگاه های جهان

رقابت های قهرمانی آسیا از ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت در بحرین برگزار می شود و شهداب یزد نماینده ایران خواهد بود. اخباری مبنی بر آمادگی شهداب برای جذب بازیکنان بزرگ جهان نیز به گوش می رسد که باید دید به کجا خواهد رسید. مسابقات باشگاه‌های مردان جهان نیز ۱۳ تا ۲۶ آذر ماه برگزار خواهد شد ولی هنوز میزبان این رقابت ها مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

دکمه بازگشت به بالا