بین الملل

بایدن با لغو محرمانگی اسناد مربوط به منشا کووید موافقت کرد


بایدن با لغو محرمانگی اسناد مربوط به منشا کووید موافقت کرد

رئیس جمهور ایالات متحده لایحه‌ای را امضا کرد که به دولت فدرال دستور می‌دهد تا محرمانگی اسناد مربوط به پیدایش منشا همه‌گیری کووید-۱۹ را لغو کند.

به گزارش ایواره، به نقل آر.تی، اگرچه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تاکید کرد که جامعه اطلاعاتی آمریکا، اطلاعات زیادی را تا حد ممکن به اشتراک خواهد گذاشت، اما رئیس جمهور از افشای اطلاعاتی که ممکن است به امنیت ملی آسیب بزند محافظت خواهد کرد.
کاخ سفید از احتمال “پیوندهای بالقوه” بین ویروس کووید و آزمایشگاه تحقیقاتی با امنیت بالا در چین سخن به میان آورد.
این قانون، دفتر رئیس اطلاعات ملی را به انتشار اطلاعات در مورد منشأ بحران بهداشتی ملزم و تصریح می‌کند که گزارش محرمانه‌شده باید ظرف ۹۰ روز به قانون‌گذاران ارائه شود.
بایدن گفت : ما باید به ریشه های کووید-۱۹ بپردازیم تا مطمئن شویم که می‌توانیم بهتر از همه گیری‌های آینده جلوگیری کنیم.

کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی پیشتر در مصاحبه با برت بایر، مدیر شبکه فاکس نیوز گفته بود، تلاش اف‌بی‌آی برای مشخص کردن اینکه منشا همه‌گیری کووید-۱۹ کجا بوده، ادامه دارد، اما خیلی از جزئیات مربوط به این تحقیقات، محرمانه هستند.
او مدعی شد: اف‌بی‌آی از مدتی پیش این ارزیابی را داشته که “محتمل‌ترین منشا این همه‌گیری حادثه آزمایشگاهی بالقوه در شهر ووهان چین” بوده است.

مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این، به اتفاق آرا به لغو محرمانه بودن اطلاعات مرتبط با منشاء ویروس کرونا رای داد. رای‌گیری در این باره با ۴۱۹ رای موافق (به اتفاق آرا) پایان یافت و به تصویب نهایی کنگره رسید و به دفتر جو بایدن ارسال شد. کاخ سفید نیز اعلام کرد که موضوع در حال بررسی است.

انتهای پیام

تمامی نوشته های سایت بر پایه سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، در نتیجه مسوولیت همه محتوای سایت بر عهده منابع خبری بوده و سایت ایواره هیچ مسوولیتی در قبال کلیه محتوای این سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا