اقتصادی

تاکید وزیر راه و شهرسازی بر لزوم سرعت گرفتن پروژه‌های نهضت ملی مسکن

تاکید وزیر راه و شهرسازی بر لزوم سرعت گرفتن پروژه‌های نهضت ملی مسکن

ایواره/اردبیل وزیر راه و شهرسازی بر لزوم سرعت گرفتن پروژه‌های نهضت ملی مسکن تاکید کرد.

مهراد بذرپاش چهارم اسفند در حاشیه بهره‌برداری از پروژه های وزارت راه و شهرسازی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار کرد: روش‌های مختلفی برای سرعت بخشی به پروژه‌ها در نشست‌های مختلف با انبوه‌سازان پروژه‌های بزرگ و نیز استانداران مطالبه و پیگیری می‌شود تا سرعت اجرای پروژه‌ها بالا رفته و مشکلات متقاضیان در پرداخت و تامین تسهیلات مربوطه کمتر شود.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بالا بودن نرخ تسهیلات و مشکلات متقاضیان در پرداخت اقساط تسهیلات بانکی یکی از مشکلات پروژه های نهضت ملی است رئیس جمهور و معاون اول ایشان در راستای کاهش نرخ تسهیلات قول مساعد داده اند.

به گفته وی در صورت تامین زمین در هر نقطه اولویت ما تقدیم زمین در کنار وام به متقاضیان خواهد بود به طوری که در بخشی از شهرها هم که اجازه واگذاری زمین با مقیاس بالا به متقاضیان داده نمی‌شود مدل‌های آپارتمان‌سازی دنبال خواهد شد تا در این شرایط قیمتی متقاضیان با حداقل قیمت صاحب خانه شوند.

بذر پاش درادامه با اشاره به اقدامات دولت برای تسهیل ساخت و ساز و نوسازی در بافت‌های فرسوده ادامه داد: با صدور بخشنامه‌ای به تمام استان‌های کشور روند ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهرها تسهیل شده است.

وی گفت: افزایش درخواست‌های صدور پروانه برای ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده گفت: امیدواریم سال آینده، سال خوبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در شهرهای مختلف کشور باشد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: احیای بافت فرسوده در محیط شهرها از اولویت‌های وزارتخانه است به طوری که لازم است در حوزه بافت فرسوده و بناهای ناپایدار شهرها سرمایه‌گذاری کنیم به همان میزان مشکلات دولت و مردم در حوزه مسکن کمتر خواهد شد.

بذرپاش ادامه داد: بافت‌های فرسوده شهرها خدمات روبنایی و زیربنایی به میزان کافی دارند ولی نیاز است تا حدودی این امکانات ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه در مناطقی که در محدوده و بافت شهر قرار دارند، سرانه فضای خدماتی کافی وجود دارد، گفت: سرانه فضای خدماتی در شهرهای جدید دچار مشکل است چرا که هم خدمات زیربنایی از جمله آب، برق، گاز، فاضلاب و شبکه‌های مختلف باید به میزان کافی تامین شود و هم خدمات روبنایی از جمله سرانه‌های فرهنگی ، خدماتی ، هنری ، ورزشی ، مدرسه ، مسجد و سایر خدمات باید مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا