فرهنگ و هنر

۶۹ دیدار با خانواده معظم شهدای امنیت به نمایندگی از دولت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

۶۹ دیدار با خانواده معظم شهدای امنیت به نمایندگی از دولت به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با زادروز دخت محمد مصطفی (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن ۶۹ دیدار به نمایندگی از هیئت دولت با خانواده معظم شهدای امنیت انجام شد.

به گزارش ایواره، مدیران استانی و استانداران و  محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر، میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی، علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هیئت دولت و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سلام و پیام رئیس جمهور مردمی را به خانواده معزز شهدای امنیت ابلاغ  کردند.
این دیدارها به نمایندگی از هیئت دولت در سراسر کشور و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن انجام شد.
 
دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید «پوریا احمدی» و شهید «سیدفریدالدین معصومی»

 معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن با خانواده‌های معظم شهید بسیجی مدافع امنیت شهید «پوریا احمدی» و شهید «سیدفریدالدین معصومی» دیدار و گفت‌وگو کرد.
دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، سلام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را به خانواده معظم شهدا ابلاغ کرد.
شهید پوریا احمدی یکی از بسیجیان تهرانی بود که برای مقابله با اغتشاشگران و ایجاد آرامش در منطقه پیروزی حضور پیدا کرد که مورد حملات وحشیانه اوباش قرار گرفت و بر اثر اصابت ۹ ضربه چاقو به شدت مجروح شد اما درمان‌های پزشکی مؤثر واقع نشد و بعد از حدود دو هفته عصر روز ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱ در بیمارستان به شهادت رسید.
دکتر سید فریدالدین معصومی، متولد ۱۳۶۳ در قم، نخبه ایرانی مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر در ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ به شهادت رسید. او یکی از شهدای حمله تروریستی داعش به حرم شاهچراغ (ع) در شیراز است.

دیدار رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و سخنگوی دولت با خانواده شهدای مدافع امنیت در قم
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و سخنگوی دولت سلام رئیس جمهور به خانواده‌های معظم شهدای امنیت و مادران شهیدان «مختارزاده» و «زاهدلویی» ابلاغ کردند.
میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این دیدارها که علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز حضور داشت وجه مشترک شهدا را اطاعت‌پذیری از ولایت فقیه و داشتن ادب و اخلاق احترام به پدر و مادر عنوان کرد و گفت: در دوره‌ای که خیلی‌ها در خواب بودند این شهدا مشعل روشن گری و هدایت را برای ما روشن کردن تا از سردرگمی و حیران بودن نجات پیدا کنیم.
پدر شهید طلبه حسن مختارزاده در این دیدار عشق و ارادت به حضرت زهرا(س) و حضور در فعالیت‌های اجتماعی و گروه‌های جهادی همچنین ولایت مداری را از ویژگی‌های بارز فرزندش برشمرد و گفت: فرزندم محسن مختارزاده در زندگی خود همواره منشی شهدا را سرلوحه کار خود قرار داده بود و همیشه آرزوی رسیدن به شهادت را از خداوند طلب می‌کرد.
پدر شهید زاهدلویی نیز به برخی ویژگی‌های برجسته شهید پرداخت و گفت: همواره مهدی در فعالیت‌های مذهبی و جهادی فعال بود و علاقه زیادی هم به خدمت به خانواده‌های محروم و نیازمند داشت طوری که روزهایی که درس و بحث تعطیل می‌شوند کارگری ساختمانی انجام می‌داد و درآمدش را برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین این خانواده‌ها صرف می‌کرد.
شهید مدافع امنیت حسن مختارزاده در هجدهم آذر در جریان اغتشاشات اخیر در تهران در سن ۲۱ سالگی به شهادت رسید.
مهدی زائد لویی در دهم آنلاین ماه امسال در سن ۲۰ سالگی به دسته افرادی ناشناس در اطراف میدان امینی بیات جان خود را تقدیم نظام اسلامی کرد.

دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با خانواده شهید «آرمان علی‌وردی»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با خانواده‌ معظم «آرمان علی‌وردی» دیدار و گفت‌وگو کرد.
عیسی زارع پور در این دیدار با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، سلام رئیس جمهور را به این خانواده معظم شهدا ابلاغ کرد.
وی خطاب به مادر شهید علی وردی گفت: منزل شما و دیگر شهدا جایگاه مهمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است زیرا مردم و مسئولان با حضور در این منازل با مرام و منش والای شهدا که در راه اسلام و انقلاب از جانشان گذشتند، آشنا می‌شوند و این آشنایی تأثیر بسزایی در زندگی آنها دارد.
طلبه شهید علی وردی در اثر جراحت شدید ناشی از حمله اغتشاشگران در اکباتان مجروح و به بیمارستان منتقل شد و سپس به شهادت رسید. وی ۲۱ ساله، طلبه بسیجی و مربی کانون تربیتی حوزه علمیه آیت الله مجتهدی (ره) و همچنین عضو بسیجیان یگان امام رضا (ع) سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ بود.

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با خانواده شهدای امنیت/رشادت مدافعان امنیت توطئه دشمنان را خنثی کرد
 رئیس جمعیت هلال احمر به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با خانواده‌های معظم شهید مدافع امنیت «سید روح‌الله عجمیان» و شهید «علی اصغر قورت بیگلو» دیدار و گفت‌وگو کرد.
 پیرحسین کولیوند در این دیدارها گفت: رشادت‌ها، فداکاری‌ها و ایثار مدافعان و شهدای امنیت توطئه اخیر دشمنان علیه انقلاب و نظام اسلامی را خنثی کرد.
وی خنثی شدن توطئه اخیر دشمنان علیه انقلاب و نظام اسلامی را حاصل رشادت‌ها، فداکاری‌ها و ایثار مدافعان و شهدای امنیت دانست و گفت: خانواده شهدا و ایثارگران مقام والایی در پیشگاه خداوند متعال دارند.
وی افزود: شهدا، چراغ هدایت و راهنمایان صدیق انسان‌ها هستند و مدد و یاری شهدای والامقام راه‌گشای انقلاب و نظام اسلامی ما در عرصه‌های مختلف بوده و هست.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: بسیج همیشه در میدان‌های سخت، همراه و پشتیبان اسلام، انقلاب و رهبری بوده است و هر کجا که دشمنان داخلی و خارجی این نظام را تهدید می‌کنند بدون اتلاف وقت وارد میدان می‌شود و آن لحظه به چیزی جز دفاع از ناموس و اقتدار این مرز و بوم نمی‌اندیشد.
در پایان این دیدارها، رئیس جمعیت هلال احمر کشور لباس این نهاد را به عنوان عضویت افتخاری به خانواده این شهدای والامقام اهدا کرد.
شهید سرافراز مدافع امنیت «سید روح‌الله عجمیان» دوازدهم آبان در جریان آشوب آزادراه کرج-قزوین در محدوده بهشت سکینه کرج به‌دست اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید «علی‌اصغر قورت بیگلو» نیز بسیجی فعال یکی از پایگاه‌های نیروی مقاومت بسیج شهر کرج توسط عده‌ای اغتشاشگر به درجه رفیع شهادت نائل شده است.

 دیدار رئیس سازمان مالیاتی کشور با خانواده شهید «حسین تقی پور» در اسلامشهر
رئیس سازمان مالیاتی کشور با حضور در منزل شهید مدافع امنیت «حسین تقی پور»، از همسر این شهید والامقام تجلیل کرد.
داود منظور به نمایندگی از هیئت دولت و رئیس جمهور با حضور در منزل شهید مدافع امنیت حسین تقی پور در اسلامشهر، به مناسبت گرامیداشت روز زن از همسر این شهید والا مقام تجلیل کرد و با تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: ایجاد آرامش و امنیت امروز کشور و جامعه اسلامی ما، حاصل ایثار و از خودگذشتگی دلاور مردان و ایثارگرانی همچون شهید تقی پور است.
منظور افزود: اگر ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری مدافعین و حافظان امنیت در عرصه‌های مختلف جامعه نبود، این آرامش و امنیتی که امروز در سطح جامعه برقرار شده به وجود نمی‌آمد، ایثار و جانفشانی شهدای مدافع امنیت و مدافع حرم اهل بیت (ع) با هیچ زبانی قابل ستایش و تقدیر نیست، همه ما مدیون خون شهیدان والامقام و قدردان خانواده‌های آنان هستیم.
 

در این دیدار که به نمایندگی از وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای هیئت دولت مردمی به‌ویژه آیت الله سید ابراهیم رئیسی و با همراهی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسلامشهر انجام شد، با اهدای یک جلد قرآن مجید از همسر شهید تقی پور تجلیل و قدردانی شد.
شهید حسین تقی پور که از پرسنل شرکت ایران خودرو و از بسیجیان حوزه بسیج کارگری سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ و ساکن شهرستان اسلامشهر بود در تاریخ سوم مهرماه جاری در جریان ایجاد نظم و امنیت به دست عده‌ای از اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت در منطقه تهرانپارس با ضربات وارده به ناحیه سر به شهادت رسید و پیکر مطهرش با بدرقه همرزمان و حضور پرشکوه اقشار مختلف مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان اسلامشهر، تشییع و در گلزار شهدای امامزاده عقیل (ع) آرام گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا