استان ها

هشدار سطح زرد جوی در خوزستان؛ ورود دو سامانه جدید بارشی برف و باران

هشدار سطح زرد جوی در خوزستان؛ ورود دو سامانه جدید بارشی برف و باران

اداره کل هواشناسی استان خوزستان با انتشار اطلاعیه ایی، ضمن اعلام”هشدار سطح زرد جوی”، از ورود دو سامانه بارشی پی در پی به استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایواره از اهواز، اداره کل هواشناسی استان خوزستان امروز چهارشنبه 21 دی ماه، اطلاعیه جوی سطح زرد تدوین و منتشر کرد.

بر این اساس در این اطلاعیه از ورود دو سامانه بارشی همراه با رگبار باران، رعد و برق، وزش باد متوسط گاهی تندبادهای لحظه ای و بارش برف در ارتفاع های استان و ریزش تگرگ در مناطق مستعد از اواسط روز جمعه تا صبح چهارشنبه هفته آینده(سامانه اول از عصر جمعه تا اواخر یکشنبه و سامانه دوم از اواسط دوشنبه تا اوایل چهارشنبه) خبر داده شده است.

این سامانه از اواسط روز جمعه ۲۳ دی ماه تا اوایل روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه جاری فعال خواهد شد و مناطق متاثر از این سامانه شامل بارش باران در اغلب نقاط استان به ویژه در مناطق شمالی، شرقی و جنوب شرقی و بارش برف در ارتفاع های استان اعلام شده است.

همچنین در این اطلاعیه به دلیل لغزندگی و احتمال کاهش شعاع دید در جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر به صورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، هشدار احتیاط لازمه داده شده است.

احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزهای زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جا به جایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، اقدام های لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن‌ریزی، تمهیدهای لازم در راستای حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر و سایر اقدام های پیشگیرانه از مواردی است که در این اطلاعیه تاکید شده است.

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا