بین الملل

سقوط جنگنده «اف-4 فانتوم» نیروی هوایی یونان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایواره، رسانه‌های یونانی از سقوط یک فروند جنگنده «اف-۴ فانتوم» نیروی هوایی یونان به داخل دریا حین پرواز آموزشی خبر دادند.

به نوشته روزنامه «کاثیمرینی» این جنگنده فانتوم دو سرنشینه نیروی هوایی یونان حین پرواز آموزشی به دلایل نامعلوم به داخل دریای «ایونی» نزدیک دریای مدیترانه سقوط کرد. نیروی هوایی یونان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این جنگنده ساعت ده و نیم صبح دوشنبه به وقت محلی در ۴۶ کیلومتری جنوب پایگاه هوایی «آندراویدا» سقوط کرد.

 این گزارش حاکیست، وضعیت خلبانان این پرواز نامشخص است و عملیات جستجو توسط بالگردها و گارد ساحلی یونان در حال انجام است. یک فروند هواپیمای «سی-۱۳۰» نیروی هوایی یونان نیز برای کمک به این ماموریت در حالت آماده باش قرار دارد. برخی رسانه‌ها مدعی خروج اضطراری این دو خلبان لحظاتی قبل از سقوط شده‌اند اما این ادعا تایید نشده است.

اف-۴ فانتوم ساخت شرکت آمریکایی «مک‌دانل داگلاس» یک جنگنده بمب‌افکن دو سرنشینه با ۲ موتور فراصوت است که توانایی عملیات در هرگونه شرایط آب‌وهوایی را دارد. از فانتوم به عنوان یکی از بهترین جنگنده‌های دهه هفتاد میلادی نام برده می‌شود.

سقوط جنگنده «اف-4 فانتوم» نیروی هوایی یونان

 

وبگاه «گریک ریپورتر» نیز در گزارشی در این زمینه از مرگ یک خلبان و ناپدید شدن خلبان دیگر این رواز خبر داده است. این وبگاه نوشته که این جنگنده حین یک مانور سنگین دچار مشکل شده و سقوط کرد. «نیکوس پاناگیوتوپولوس» وزیر دفاع یونان روز دوشنبه در نیروهای مسلح این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

آخرین باری که یک فروند اف-۴ فانتوم در یونان سقوط کرد در  ژوئن ۲۰۰۴ در کوه «پارناسوس» بود که هر دو خلبان جان خود را از دست دادند. 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

انتشارات سایت طبق سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به انتشار مجدد محتوا می نماید، در نتیجه مسوولیت کلیه محتوای این سایت بر عهده سایت های منبع بوده و سامانه بر خط ایواره هیچ مسوولیتی در قبال کلیه محتوای این سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا