بین الملل

ریاست «بریکس» به آفریقای جنوبی رسید

پس از چین؛

ریاست «بریکس» به آفریقای جنوبی رسید

ریاست گروه «بریکس» در دوره جدید از چین به آفریقای جنوبی واگذار شد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، جمهوری آفریقای جنوبی امروز یکشنبه ریاست گروه «بریکس» شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و این کشور را برعهده گرفت.

بر اساس اعلام این رسانه، ریاست قبلی گروه «بریکس» برعهده چین بود.

«کلاسون مونیلا» (Clayson Monyela) سخنگوی وزارت خارجه آفریقای جنوبی در این ارتباط گفت: کشورم برای عضویت خود در این گروه ارزش بسیاری قائل است و قصد دارد در دوره ریاست خود که تا پایان سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت، از فعالیت مؤثر این گروه از کشورهای تأثیرگذار در جهان حمایت کند.

سخنگوی وزارت خارجه آفریقای جنوبی در این خصوص گفت: اولویت های ریاست آفریقای جنوبی، تقویت همکاری‌ های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشورهای عضو است. نشست بریکس در سال ۲۰۳۲ میلادی در آگوست سال جاری برگزار می شود.

از سوی دیگر، «نالدی پاندور» (Naledi Pandor) وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز پیشتر گفته بود که کشورش به عنوان رئیس گروه بریکس قصد دارد با همکاری نزدیک با سایر کشورهای عضو دستور کار و اولویت های گروه را بر اساس اصل اجماع نظر و رهبری راهبردی تعریف کند.

انتهای پیام/

تمام مقالات سایت به وسیله استخراج اخبار روز، اقدام به انتشار محتوا می نماید، به همین دلیل مسوولیت این نوشته از سایت بر عهده منابع اصلی بوده و سامانه بر خط ایواره هیچ مسوولیتی در قبال نوشته های سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا