استان ها

دهه فجر فرصتی برای معرفی خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران است

استاندار کرمان: دهه فجر فرصتی برای معرفی خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران است

استاندار کرمان گفت: دهه فجر فرصتی برای معرفی خدمات یک سال گذشته نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری ایواره؛ محمدمهدی فداکار در جلسه هماهنگی پروژه‌های دهه فجر با حضور فرمانداران، بخشداران و دهیاران سراسر استان عنوان کرد: ایام‌الله دهه فجر منحصر به دولت نیست و اقدامات مجموعه نظام و کشور اعم از بخش دولتی و خصوصی بیان می‌گردد.

وی بیان داشت: در بمباران تبلیغاتی که دشمن می‌خواهد نظام جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد جلوه دهد، باید اقدامات و اصل زحمات صورت گرفته به مردم معرفی شود.

استاندار کرمان، روایت پیشرفت را در بیان هنرمندانه اقدامات، مهم دانست و با اشاره به ویژه برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر؛ دیدار با ائمه جمعه و جماعات، سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان با اولویت خانواده‌هایی که تاکنون دیدار نشده‌ است، حضور در مساجد و جمع مردم، ایجاد فضای وحدت و همدلی و امیدآفرینی را به فرمانداران، بخشداران و دهیاران تاکید کرد.

فداکار ابراز داشت: با توجه به تقارن رحلت حضرت زینب (س) و ایام دهه فجر، برنامه‌های متناسب از جمله دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم در دستور کار باشد.

وی افزود: مدیران در ایام‌الله دهه فجر در مدارس حضور پیدا کرده و سؤالات و دغدغه‌های جوانان و نوجوانان را پاسخ دهند.

استاندار کرمان، کمک به گروه‌های مردمی برای برگزاری برنامه‌های دهه فجر را مورد اشاره قرار داد و گفت: شهرداری‌ها، فضای تبلیغاتی شهر را در بیان پروژه‌ها، روایت پیشرفت و فضای نشاط و امید ایجاد کنند.

فداکار تصریح کرد: برخلاف آنچه جوسازی می‌شود، پیشرفت‌های اقتصادی باید بیان گردد. سال گذشته دولت 18 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی ارز داد و اگر به همان روال پیش می‌رفت، امسال باید به 22 میلیارد دلار می‌رسید، اما با طرح دولت سیزدهم در حذف ارز ترجیحی حداکثر به 14 میلیارد دلار می‌رسد.   

وی ابراز داشت: این کار بزرگی است که دولت انجام داد و قاچاق کالاهای اساسی نیز به شدت کاهش پیدا کرد. عملا یارانه از جیب مردم کشورمان می‌رفت و کالاها به کشورهای دیگر صادر می‌شد.

استاندار کرمان ابراز داشت: دولت فشار را بر خود تحمل کرد و از شهریور ماه سال گذشته استقراض از بانک مرکزی به صفر رسید.

فداکار، آماده‌سازی برای شب عید و پذیرایی از مهمانان، اجرای سریعتر پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا