بین الملل

کرملین: پوتین و شی پیش از پایان سال ۲۰۲۲ با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند


کرملین: پوتین و شی پیش از پایان سال ۲۰۲۲ با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند

کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد روسیه و چین قبل از پایان سال جاری میلادی با یکدیگر گفتگو خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تاکید کرد که دو طرف در زمان مناسب جزئیات را اعلام خواهند کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ، همتایان چینی وی در سفر پوتین به پکن در فوریه سال جاری بر مشارکت “نامحدود” بین این دو کشور تاکید کردند. این سفر 3 هفته پیش از حمله روسیه به اوکراین انجام شد.

با توجه به اینکه کشورهای غربی حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و اقتصاد روسیه را با تحریم‌ها هدف قرار داده‌اند، مشارکت با چین برای پوتین بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، اگرچه او در سپتامبر سال جاری علناً اذعان کرد که پکن “سوالات و سئوالات” را در صلاة دارد. با اوکراین ارائه شده است

دیمیتری مادودف، رئیس جمهور سابق روسیه که اکنون دستیار رئیس شورای امنیت روسیه است، هفته گذشته در سفر خود به پکن با رئیس جمهور شی جین پینگ دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، شی جین پینگ در این دیدار گفت که پکن امیدوار است همه طرف های درگیر در بحران اوکراین خویشتن داری کرده و نگرانی های امنیتی خود را از راه های سیاسی حل کنند.

انتهای پیام

این نوشته از سایت بر پایه سامانه آنلاین، اقدام به خبررسانی می نماید، به همین خاطر مسوولیت تمامی نوشته های سایت بر عهده مراجع اصلی بوده و ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا