عمومی

چرا همیشه خسته‌ایم؟ – ایواره

چرا همیشه خسته‌ایم؟ - ایواره

بسیاری از مردم می پرسند: “چرا من همیشه احساس خستگی می کنم؟”

به لوگو گزارش و به نقل از ایواره“اگر با احساس شادی از خواب بیدار می شوید و بتوانید فعالیت های روزانه خود را بدون خستگی انجام دهید، به این معنی است که خواب سالمی دارید.

مارک بولوس، متخصص مغز و اعصاب و متخصص بهداشت خواب در بیمارستانی در تورنتو، می‌گوید اگر احساس می‌کنید در ماراتن دویده‌اید یا تمام شب بیدار هستید (و شاید هم بیدار باشید)، این یک علامت هشدار است.

بولوس می‌گوید دلایل زیادی برای احساس خستگی افراد وجود دارد و عوامل پزشکی و روان‌شناختی ممکن است در آن نقش داشته باشند. پزشک ممکن است چندین آزمایش خون مختلف از جمله آزمایش خون و سطوح مختلف ویتامین را برای شما تجویز کند.

اگر متوجه شدید که کمبود آهن دارید، پزشک می تواند انواع مختلفی از مکمل های آهن را توصیه کند تا به شما در رسیدن به سطح مناسب با حداقل عوارض جانبی کمک کند. همچنین ممکن است پزشک شما را از نظر مشکلات بالقوه تیروئید، مانند کم کاری تیروئید که می تواند به عنوان علامت اولیه باعث خستگی شود، غربالگری کند و آزمایش را توصیه کند.

علاوه بر این دلایل، این امکان وجود دارد که شما دچار اختلال خواب نیز شوید. بولوس می‌پرسد: آگر شما با هروپف در هر ساروسدا می‌هوباید یا در هوبم نافس‌نمی‌کشید، من تماسی آپنه هوبم. (آپنه یا وقفه שפרישרי קובח בה שודע מישוד קש פרד הגעם העששרים פשששרים פשששמים

تمایل به حرکت مداوم پاها، که می‌تواند نشانه‌ای از سندرم پای بی‌قرار باشد – وضعیتی که تقریباً 7 تا 10 درصد افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با اضطراب و افسردگی مرتبط است – نیز می‌تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد.

همچنین، افرادی که برای مدت طولانی با کووید درگیر هستند نیز ممکن است مشکلات خواب را تجربه کنند زیرا این ویروس می تواند بخشی از مغز را که خواب را مدیریت می کند، تحت تاثیر قرار دهد.

بولوس در پایان توصیه می کند: پس از بررسی همه این عوامل، در صورت داشتن خواب بد، ممکن است لازم باشد به متخصص خواب مراجعه کنید.

منبع: besthealthmag

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا