عمومی

مدیریت «النگدره» و «ناهارخوران» به شهرداری گرگان واگذار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان شمگاه روز شنبه با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری و همچنین با حضور حمید سالکیه مدیر منابع طبیعی گلستان

در بیشتره لایحه شهرداری در کساب کروست کے کے کوران و النگدره متره شد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر گرگان در رابطه با این لایحه گفت: با وجود اینکه پیش بینی می شود کابین در بلوار ناهارخوران ساخته شود، قطعا گروه های گردشگری در این منطقه ایجاد می شود.

علی اکبر بصیرنیا دوزد کرد: مدت روست وازیدی جلی پارک ناحر خوران و النگدره 15 سال زکتین شده ک زمان کمی است.

بیان کرد: سرمایه گذار می خواهد در این زمینه سرمایه گذاری کند و به زمان بیشتری نیاز دارد اما با بازه زمانی مشخص نمی تواند به سمت سرمایه گذاری پیش برود.

قرارداد باید اصلاح شود

در ادامه زهرا نورا سخنگوی شورای شهر گرگان نیز اظهار داشت: هیچ یک از اعضای شورا مخالف واگذاری پارک جنگلی به شهر گرگان نیستند، اما این قرارداد باید اصلاح شود چرا که تلاش نمی کنیم. قرارداد دو طرفه و فضای معقول داشته باشید.

به کوگر وی، منابع طبیعی اجازه می دهد نیم دهد شهرداری نازر یشیلی دهد.

مدیریت «النجدره» و «ناهارخوران» به شهرداری گرگان واگوز شد

رئیس سازمان منظر، منظر و فضای سبز شهرستان گفت: پیش نویس قرارداد در سال 1400 نگارش شد و تمامی بندهای آن در سطوح مختلف مورد بررسی، بحث و برنامه ریزی قرار گرفت.

יהיי סוטודה ניא اورود: در قسمت سرمایه گذاری این قرارداد بلاتکلیفی وجود داشت و به طور شفاف مطرح نشد که آیا شهرداری می تواند با سرمایه گذاری در این دو پارک جنگلی پروژه های گردشگری را اجرا کند یا خیر؟ که بالاخره این موضوع روشن شد و منابع طبیعی در این زمینه مثبت شد.

وی بیان کرد: در بکی از روک بود که کی بود، به شهداری بود اما از این نم کردی شد که از فیلم کود را در به شهدای شهدای فهمید. نوشته شده در کے از عزت فیلم خود را به دهد در لہیں در کبال کابلا کامہ.

کارکنان منابع طبیعی ورودی را پرداخت خواهند کرد

ستوده نیا تصریح کرد: همچنین بندی که در آن مورد ذکر شده بود مبنی بر اینکه کارکنان اداره منابع طبیعی و منابع آب استان و خانواده هایشان می توانند بدون پرداخت قرارداد از خدمات موجود در این حوزه استفاده کنند، حذف شد.

مدیر منابع طبیعی و آبفای گلستان نیز گفت: پارک جنگلی ناهارخوران و شهر گرگان برای مسافران آشناست، مرکز گلستان با این مناطق جنگلی آشناست.

حمید السلاقة با تعلیم به آن قرآن داد بین صور فسیلی و شهرداری به 40 سال درد درد، بیان کرد: صوری فسیلی دید پیستیبی نسبت به وقدی بین سرورها به شهرداری درد.

وی با تاکید بر اینکه بدون طرح مصوب نمی توان منابع طبیعی را به این منطقه واگذار کرد، افزود: از سال 92 تا کنون هر 6 ماه یکبار قرارداد منابع طبیعی با شهرستان گرگان تمدید می شد اما با این نوع قراردادها در بخش سرمایه امکان پذیر نیست

قرارداد تا 90 سال قابل تمدید است

به گفته وی، این قرارداد 15 ساله تا 90 سال قابل تمدید است و منابع طبیعی بیش از این است و با قوانین خود نمی توان آن را کوتاه کرد.

مقام بهداشتی فرمانداری شهرستان خواستار اعلام نظر قاطع شد و گفت: منابع طبیعی فقط می تواند بدون تشریفات این نوع را به شهرداری بسپارد و در صورت عدم انعقاد این قرارداد، فروش این عرصه های جنگلی به مزایده گذاشته می شود.

ناحرخوران و النغدره روي دست ما نمانده است

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه غذاخوری ها و اهالی دستشان است، فکر نمی کردند که این قرارداد را با شهرداری اجبار کنیم، گفت: این سازمان می خواهد ظرفیت مانور شهرداری را افزایش دهد و معتقدیم برای ارائه خدمات به شهروندان و استفاده از این عرصه جنگل بهترین شهر است.

سرانجام با وجود اصرار زهرا نورا این لایحه با یک هفته رای به تصویب رسید.

دکمه بازگشت به بالا