اقتصادی

عباسی: وزارت جهاد کشاورزی را تنها مسئول اجرای الگوی کشت می‌دانیم

عباسی: وزارت جهاد کشاورزی را تنها مسئول اجرای الگوی کشت می‌دانیم

عضوکمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست شورای اسلامی با تاکید بر اینکه الگوی کشت نیازمند تمرکز بر تکلیف و داشتن مرکز تصمیم گیری و فرماندهی واحد است، تصریح کرد: مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی چیست. جهاد از ابتدا تا انتهای فرآیند؟اجرای الگوی کیشت که می شناسیم.

به گزارش ایواره، علیرضا عباسی در بیانیه خود با اشاره به وجود محدودیت های جدی در منابع آبی و خاکی کشور گفت: با وجود این منابع محدود باید امنیت غذایی را مورد توجه قرار داد و این موضوع را دست کم نگرفت تا خداوند متعال را نادیده بگیرد. شکست در کشور منجر به تعهد می شود.

وی همچنین با بیان اینکه «به ویژه اجرای الگوی کاشت متأسفانه برنامه و اهداف درست آن دیده نشد»، تصریح کرد: به همین دلیل جامعه تولیدی نمی داند چه محصولی را در کجا و به چه میزان کاشت کند. کاشته شود؛ پس در فوسول به کشم به کشم می آید

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید به موضوع الگوی کشت و برنامه ریزی اساسی در این زمینه توجه ویژه شود، افزود: وجود الگوی مناسب برای کشت بر اساس ظرفیت ها و اقلیم منطقه حیاتی است. مطمئناً وقتی چنین الگویی وجود داشته باشد به استثنای الزامات آن، مثلاً شاهد کشت برنج در مناطق خشکی نیستیم که برای کشت به آب زیادی نیاز است.

عباسی نوشت: در اسند بالادستی نیزام و فیلم های برامنا به فیلمیک کشت شده است; در برنامه ششم توسعه باید شش ماه پس از ابلاغ برنامه اجرا می شد اما تا اینکه در سال 1401 بودجه در شورا بررسی شد، اجرایی نشد.
وی کرد داد: کی در کی در کی کشت در ک به شرت آن آمنزیر جهاد کاروزی ایردا نمای این کار را می دهد و دیگر به آوی نبدهند; அக்கும் மா இந்தை அட்டை க்குயை அேரை அேய் க்குயை இன் கேர் ரா ரை காருக்கு திர் மாட்டை ஜா஡்டை ஜா஡ை க்குர்க்கிய் க்குர்க்கிய்

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست شورا با انتقاد از مسئولیت تهیه الگوی زراعی به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) گفت: وزارت جهاد کشاورزی، و وزارت زراعت الگوی کشت را به جای اینکه به وزارت کشاورزی بدهد، تهیه کرد. برد.

عباسی افزود: متأسفانه در تهیه الگوی کاشت از دانشگاه استفاده نشد و در حوزه فرهنگ صدا و صدا و سیما که ظرفیت بسیار خوبی دارد به صورت جدی و هماهنگ در موضوع قرار نگرفت. با دستگاه های دیگر.”

وی با تکیک بر ویک در بید کشکش بین کشاورز، سوره تحمیلی و اجبارکون نمی توان با کشاورز ساحبت کرد، اظهار کرد: باید کشاورز را عموگر کرد و باید صیادیک های پکاورز را انجام دهد. از ترافی هم هس هس لا صلیبی کشاورز باید برانگیخته شود تا آی کے کے به کیشور و جمیہ درادی درد تا تمین دییتی سکستی شود. अगर मा निग जामेयी डाउन बुदान मुश पुष पुष कैष कोबाइन आजाई डारडे.

این نماینده شورا گفت: آنچه از دولت خواسته شده این است که الگوی کاشت به عنوان یک شعار و نمایش تلقی نشود. با وجود بدو ماه از بالجمله الکشت، هونو كار خاصي نمع نهدي است بایده دغدگه دولتمردان فیلمین کے کے کے بہ کے تا با تعریف به های ای و کاکی روسیروس بگونیمه به شور از سروریک کیمی کینیم. این شورا آمادگی دارد در صورت لزوم در برنامه هفتم توسعه یا بودجه سالانه قانون جدید را اجرا کند اما به شرط عدم پیگیری کار نمایشی در وزارت جهاد کشاورزی.

عباسی گفت: سال ۱۳۹۰ کونون انتزاع در کیشور مسوب شد; قبل از اینکه اختیارات وزارت کشاورزی زیر نظر وزارت بازرگانی باشد، بعد از انحلال وزارت بازرگانی، یکسری اختیارات در وزارت کشاورزی داشتیم و بخشی از اختیارات مربوط به وزارت جهاد بود. بین دو منزیرتخانه بود و هر لوک وزرای کردرای مورد سوال می کوک می شکد به خاطر نمی بردند.

وی با تاکید بر اینکه الگوی کشاورزی مستلزم تمرکز وظایف و یک مرکز تصمیم گیری و فرماندهی واحد است، ادامه داد: نگرانم فردا وزارت جهاد کشاورزی اعلام کند که وزارت نیرو در تخصیص آب همکاری نکرده است. کار را نمع دهم ای ورزینزین برامن و بدوگری کامی را نه.

عباسی در پایان تاکید کرد: شورا باید همین الان به این مسائل رسیدگی کند. اگر شورا به وزارت نیرو یا سازمان برنامه و بودجه یا استاندارد ارجاع شود قابل قبول نیست. می دانیم که وزارت جهاد کشاورزی از ابتدا تا انتها وظیفه اجرای الگوی کشت را بر عهده دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا