بین الملل

روسیه: آمریکا بیش از ۶۰ تبعه ما را به گروگان گرفته است


روسیه: آمریکا بیش از ۶۰ تبعه ما را به گروگان گرفته است

به گزارش اسپوتنیک، «سرگئی وارشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: مقامات آمریکایی واقعاً در سراسر جهان مشغول شکار روس‌ها هستند، به ویژه در کشورهایی که قراردادهای دوجانبه با آمریکا در مورد استرداد متهمان دارند. افراد، و آنها در تلاش برای به دست آوردن شهروندان ما هستند.» بر اساس اتهامات واهی، آنها را دستگیر کنید. تعداد کل شهروندان روسیه که اساساً توسط آمریکا گروگان گرفته شده بودند از 60 نفر فراتر رفت.

ورشینین کاتر نشان کرد، دادگاه های آمریکا روس ها را به 10 سال زندان محکوم کرده اند و این روند در دولت کنونی آمریکا به دلیل افزایش تنش های سیاسی بین دو کشور شدیدتر است.

این دیپلمات ارشد روسیه همچنین از مردم روسیه در سفر به کشورهای «غیر دوست» پرسید، حتی اگر «کمترین ظن» را به وجود مأموران ویژه پلیس و سرویس‌های مخفی آمریکا داشته باشند، برای خود ریسک می‌کنند. زیرا روس ها در این کشورها مجرم فرض می شوند.

ورشینینین خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه روسیه، سفارت این کشور در واشنگتن، کنسولگری های این کشور در نیویورک و هیوستون به ارائه همه کمک های ممکن به روس هایی که دچار مشکل هستند و به دنبال بازگشت به کشور هستند، ادامه خواهند داد و خاطرنشان کرد: مسکو شکلی کاکیانه به همه چی می شه

اوایل این ماه، آمریکا و روسیه دو زندانی از جمله یک بسکتبالیست آمریکایی و یک تاجر روسی را مبادله کردند.

310310

تمام مقالات سایت بر پایه سامانه آنلاین، اقدام به خبررسانی می نماید، لذا مسوولیت کلیه محتوای این سایت بر عهده منابع اصلی بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمامی نوشته های سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا