عمومی

دورنمای تاریک سال نوی میلادی

دورنمای تاریک سال نوی میلادی

واقعیت این است که «بایدن» و سیاست های امنیتی-سیاسی واشنگتن – تل آویو، منطقه خاورمیانه و خلیج فارس را در مرز بحران و شرایط «بیم و امید» مدیریت می کند. دورنمای اینده سال نو میلادی، روشن و با صلی و کاشته نیست

به لوگو ایواره، در نموتعی در کھیں اطلاعات در بیشتر کشورهای غربی نزدیک به ماه ژانویه – ماه آغاز سال، گزارش ها و گزارش های اقتصادی – سیاسی ارائه می شود که رسانه ها با نقد و بررسی خود، وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را نشان می دهند. وضعیت سال آینده امسال این گزارش ها نشانه های تشدید، بحران و بحران را در بسیاری از کشورها نشان می دهد.

آخرین تحلیل های آماری سازمان همکاری و توسعه اقتصادی حاکی از آن است که در سال 2023 اقتصاد جهان با کاهش سرعت رشد و تورم مواجه خواهد شد. در رابوتوه آمده است: «… سطح تجارت در اروپا به دلیل جنگ اوکراین، نشانه‌های افزایش بیکاری و رکود اقتصادی در آمریکا و البته انتظار برای بهبود وضعیت اقتصاد چین پس از عبور از بحران گسترده کاهش می‌یابد. «کرونا» مهمترین عواملی است که تحت تأثیر آن بر اقتصاد سال آینده تأثیر می گذارد

موسسه مالی بین المللی (IFC) که هر ساله در آغاز سال جدید، گزارش آماری – تحلیلی از دوره آتی سال جدید منتشر می کند، می نویسد: «…نرخ رشد اقتصاد جهانی در سال 2023 برابر است با تنها 2-1% پیش بینی می شود که مشابه سال 2009 باشد. زمانی که جهان به تازگی خروج خود را از بحران مالی آغاز کرده است، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) با این بدبینی موافق است. «آلوارو سانتوس پریرا»، اقتصاددان ارشد این سازمان نوشت: ما با چشم انداز اقتصادی بسیار سختی روبرو هستیم. سناریوی واقعی یک رکود جهانی نیست، بلکه کاهش قابل توجه رشد برای اقتصاد جهانی در سال 2023 و تورم بالا در بسیاری از کشورها است.»

اگر گزارش های علمی اقتصادی و مالی اکثر مراکز تخصصی کشورهای غربی (اروپا و آمریکا) را مطالعه کنید، همه آنها از سال آینده (2023) دارای الگوی بحرانی و نگران کننده هستند. و در حالی که سه کشور متحد آمریکا (فرانسه، آلمان و انگلیس) نه تنها با بحران بیکاری مواجه هستند و دخل و خرج بسیاری از اقشار جامعه یکسان نیست، بلکه برنامه ریزی روشن و حتی مدیریت کارآمدی برای مدیریت ندارند. بحران کنونی در کشورهایشان.

تحلیلگران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در اروپا و آمریکا، پیدایش و پیدایش چنین شرایطی را که حاکی از تمدید بحران در سال آینده است را ناشی از عوامل متعددی می دانند:

1. جنگ طولانی و زمان بر «بایدن» و «پوتین» در اوکراین که همچنان ادامه دارد، انواع پیش بینی ها در مورد احتمال تشدید این بحران که اکنون سراسر اروپا را فرا گرفته است و بیش از 10 میلیون پناهجویان از شهروندان اوکراینی به سایر کشورهای اروپایی رفته اند و در قالب در واقع کل اروپا و به ویژه دو کشور مهم آلمان و فرانسه درگیر این بحران هستند. جنگ در اوکراین، دولت های کل اروپا تحت فشار قرار گرفته اند تا بحران را کنترل کنند. بحرانی که اکنون پیامدهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… در فاصله کمتر از پنج ماه، انگلستان چهار نخست وزیر و تشکیل دولت جدید را تجربه کرد. حزب محافظه کار انگلیس در سخت ترین شرایط سیاسی قرار دارد. تورم بالا و عكستوى ركودي بخسـهاي بهكهاي بکريني بکريني در اين کيشور را به سوي براشين با سيمـاي ناقارامدي سوق دائـه است.

در فرانسه در حالی که مکرون خود را نماینده و رئیس جریان چپ و لیبرال در کشورش می داند، اما با پیروزی محافظه کاران راست در انتخابات پارلمان فرانسه، مجبور به تشکیل کابینه ائتلافی شد که به دلیل به جنگ طولانی در اوکراین و مشکلات بدست آوردن گاز و نفت از روسیه ، अधी गुद नाचार बा बरक वरजी वरजी नफास गास किशोास किशोास किशोाय अधाय अधाय अधाय अधाय अधाय अधाय

در علمان، صدراعظم این کشور هفته گذشته خطاب به مردم این کشور گفت: «المان اکنون در سخت ترین شرایط بحران انرژی (نفت و گاز) ناشی از جنگ اوکراین است. همچنین آلمان در بدترین بحران جهانی غذا در حال یخ زدن است. «اولاف شولتس» به مدرون کیشورش اختار داد: «… کیز کیش ما نمی توانیم چیزی را بپذیریم که مردم آلمان و بسیاری از اروپایی ها اکنون با عواقب فاجعه بار برای میلیون ها نفر از افغانستان تا ماداگاسکار و از ساحل تا شاخ آفریقا روبرو هستند.

واقعیت این است که این روزها مردم در اکثر کشورهای اروپایی از آمریکا و سیاست های بایدن عصبانی هستند که کل اروپا در جنگ با روسیه بر سر درگیری در اوکراین به گروگان گرفته شده است. ता है के हैंगर बरूज जंग टमी अचारी जदी बराय बायोगी कियाटी सुदा सा स स.

2. نوشته های متعددی از سازمان تصمیم گیری قوی و منطقی دیده می شود. تا آنجا که آمریکا، چین و روسیه از توازن قوا و مدیریت سیاسی انتقاد و اظهار نظر می کنند و جهان کنونی را ناپایدار می نامند، که دولت های قدرتمند منطقی نیستند و مانع از

تجربه سال های پایان جنگ جهانی دوم تا امروز به ویژه در نحوه شروع و ادامه جنگ ویتنام نشان می دهد که آمریکایی ها با آغاز جنگی جدید، بحران های گسترده و عمیقی را در تمام کشورهای جهان به وجود خواهند آورد. و بیشتر مناطق جهان چه در سطح منطقه ای و چه در سطح بین المللی درگیر خواهند شد. از نقدهای کی معوتوف به اینتیا از دیں کرینہ بر کرینہیک و پیستیک است، برین برین کرینہ کے کے کے کے در اینده میلاد برای بود. جنگی که علائم آن در صحنه بین المللی آشکار شده است.

این مسیر ادامه دارد و اتفاقات در آستانه ورود به سال جدید نشان از عدم مدیریت و دغدغه آینده دارد. अध डुलाला वारड में में जेदी सा ​​व परणामा بگیر हाय कोड शुदान. زیرا «به‌هم‌ریختگی» سیمی بارز شرایط کنونی بین‌المللی و در روابط بسیاری از کشورهاست. در خاورمیانه به جای وحدت منطقه ای، تضادها و درگیری ها بین دولت ها و دولت ها ادامه دارد. انتخاب رئیس جمهور جدید و دولت مؤثر در لبنان به دلیل نفوذ مقامات سعودی با حمایت رژیم صهیونیستی با بحران مواجه است و آمریکا همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. در یمن اغر که هونز اتش-بس شرقة راداد دارد اما سربربردن دورب اتش جنگ ورینگر دور از انتیز نیست.

تحميل تحرين – رياض مسكوت منهد است و پوتين اوميں باي با نفت و اوپك را در ديگر بوکہ کود مي‌دهد.

افغانستان در براهنی‌های برای شنی تعریف تا مرز کرنگی کی‌ینیکینش عادی است. در تورکی «عردوغان» که تا کند مهدر در ثلائی را در پیش دارد، براشین «کردها» در کیشورش و در مرزهای سوریا و عراق با تورک را کرده است. ترکیه در نطق خود در پارلمان کشورهای اروپایی را تهدید کرد که اگر از حمایت از سوریه و عراق دست بردارند و ترکیه نیز در داخل هدف عملیات تروریستی قرار گیرد، شش میلیون پناهجو که اکنون پس از جنگ و بحران سوریه و … در سوریه باقی مانده اند. ترکیه می رود کشورهای اروپایی مرزهای خود را باز می کنند و مرزهای خود را به روی کشورهای اروپایی باز می کنند. عراق هنوز دولت مرکزی را شکسته است. واقعیت این است که «بایدن» و سیاست های امنیتی واشنگتن- اسرائیل، منطقه خاورمیانه و منطقه خلیج فارس را هنوز در مرز بحران و شرایط «ترس و ترس» مدیریت می کند. دورنمای اینده سال نو میلادی، روشن و با صلاح و کاشته نیست سےے».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا