استان ها

باید در فضای منطقی به ابهامات جوانان پاسخ داد/ دشمن از غفلت ما استفاده کرد

باید در فضای منطقی به ابهامات جوانان پاسخ داد/ دشمن از غفلت ما استفاده کرد

عسنا/کرمان رئیس سازمان بسیج اساتید کیشور گفت: باید به شبهات و سوالاتی که در بین جوانان، دانشجویان و دانشجویان وجود دارد و در فضایی آرام و منطقی با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و جلسات انتقادی، مناظره و گفتگوهای انتقادی و پاسخگویی پاسخ داده شود. شکها، ابحاماتی که خیلی از آنها و بریں دوشم است با ناریت واقعی شود و سبحه رفع شود و از سوی دیر در کوستی و کاستیها در کیشور وکود درد درد شود.

محمدرضا مردانی، 23 آذرماه، در مراسم تقدیر و آموزش، رئیس سازمان بسیج دولت اسلامی کرمان در دانشگاه شهید بهنار، گفت: در چهار دهه، چندین جنگ جهانی علیه نظام اسلامی ایران به میدان آمده است و دشمن هر بار با ساز و برگ نو به میدان آمده است.» هشت سال جنگ استکبار جهانی را با تمام توانش برای براندازی نظام اسلامی و مدرن ترین سلاح ها به ارمغان آورد. ایران را که با دستان خلی و با سلاح یمان به میدان به کرد، شکست دادند.

وی افزود: چرا به خاطر ایثار شهدا و رزمندگان این ائتلاف جهانی شکست خورد و سال ها گذشت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز به پیشرفته ترین تجهیزات دفاعی مسلح شده اند و دشمن دیگر قدرت را از دست داده است. برای شکست دادن ایران در میدان نبرد.

مردانی با بیان اینکه در چهار سال گذشته و در سایه غفلت مسئولان، علیرغم تاکیدات و تذکرات بالاترین مقام رهبری، جبهه های دیگری گشوده شد، گفت: تهاجم فرهنگی، چهره فرهنگی، تنفر فرهنگی و… و دشمن با تمام وجديدهاي جديد، به روز و با کي کيکي که به او مي گويم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کیشور گفت: امروز دشمن یک جنگ و تهاجم ترکیبی از همه سو در عرصه فرهنگی، سیاسی، سایبری، هویتی و تلاش برای انزوای سیاسی، آوردن عوامل نفوذ به میدان و استفاده از ظرفیت‌ها است. منطقه ای که اکثر عوامل آن در فضای مجازی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش ها، استکبار جهانی بیش از 7 میلیارد دلار در این مدت برای رسیدن به اهداف شوم سرمایه گذاری کرده است، گفت: یکی از اهداف مهم دشمن در این برهه که البته همواره مورد توجه بوده است. توجه و طمع دشمن”، دانشگاه منشأ پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور و دستاوردهای ارزشمندی بود که امروز با اتکا به آنها به قدرت منطقه تبدیل شده‌ایم. با زور و با تکیه بر قدرت نظامی نمی توان جهان را شکست داد و جایگاه علمی 53 ایران در دوران پیش از انقلاب به رتبه پانزدهم جهان ارتقا یافت.

مردانی گفت: دشمن با حاشیه نشینی در دانشگاه می تواند ابتدا در تولید علم، فعالیت علمی و آموزش اختلال ایجاد کند و از سوی دیگر با ایجاد فاصله بین دانشگاه و نظام اهداف آن را اجرایی کند. ” درک ملت طبیعی است، دانش آموزان و دانشجویان با توجه به آگاهی و تشخیص که میدان را برای دشمن نگذاشتند، می فهمند. هر چند در فضای دانشگاه شاهد شور و هیجان و برخی رفتارهای ناپسند، خشونت و رفتار نادرست بودیم که پیش از این در فعالیت جنبش خشونت دیده نمی شد، اما بخشی از آن حاصل سازماندهی و هدایت دشمنان در دانشگاه بود. و در خیابان تا بتوانند خشونت و خشونت تولید کنند، خشونت و حرکت نیروهای مدافع نظام، خشونت و کشتار ایجاد کردند، موضوع را عمیق تر کردند، به طوری که بحمدالله آئین توطئه هم شد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: البته باید به شبهات و سوالاتی که بین جوانان، دانشجویان و دانشجویان وجود دارد و در فضایی آرام و منطقی با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و جلسات انتقادی، مناظره و گفتگوهای انتقادی پاسخ داده شود. شبهات، شبهاتی که بسیاری از آنها ساخته و پرداخته اند، دشمن با بیان حقایق اصلاح می شود و شبهه مطرح می شود و سایر مشکلات و کمبودهایی که در کشور وجود دارد رفع می شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کیشور گفت: یکی از مهمترین و موثرترین شئوناتی که می تواند در بهبود عملکرد نظام حاکمیتی کشور و رفع مشکلات موثر باشد دانشگاه است و در این راستا سازمان بسیج اساتید آن را تعریف کرده است. برای خودش اولویت دارد

وی با اشاره به اولویت یکپارچگی و تعالی سازمانی تصریح کرد: دانشگاه بخشی از دانشگاه است و بخشی از سرمایه انسانی به عنوان یک نهاد علمی محسوب می شود و باید از این ظرفیت برای حل مشکلات کشور استفاده کرد. عرض المزيد و گفتمانی بکند

مردانی افزود: یکی از انتظارات مسئولان دانشگاه این است که رویکرد همه جانبه و انقلابی داشته باشند و زمینه ایفای نقش را فراهم کنند تا این قشر مطرح و آماده حضور در صحنه علمی و اجرایی شوند.

وی تصریح کرد: دانش افزایی و عموبراسی اساتید بسیجی، بازینگری در استید بسیج و MISSION ها براسا سند ایتلای 10 سلاه بسیجی و مونویات مقامه وامزاز دردی از است.

رئیس مؤسسه بسیج کیشور با بیان اینکه آموزش عالی کیشور پس از انقلاب رشد چشمگیری داشته است و توسعه محدود و ارتقای کیفی این مؤسسه علمی در کیشور قابل مقایسه نیست، آموزش به صورت حرکت دو توپه بازنگری داشته باشیم و الزامات دانشگاه اسلامی و مطالبات رهبر انقلاب را برآورده کنیم، باید در دانشگاه رسیدگی شود و جمعی از معلمان این حوزه آماده کمک به آموزش عالی هستند و حاکمیت آموزش عالی باید در این راستا شکل بگیرد.

وی افزود: به منظور کمک به ارتقای کارآمدی حکمرانی کشور، تفاهم نامه ای با مرکز راهبردی جمهوری و مرکز پژوهش های مجلس و به زودی با قوه قضائیه، کمیته تشخیص مصلحت نظام و نیز به امضا رساندیم. سایر نهادهای عمومی و انقلاب روابط دانشگاهی.» پژوهشی برای کمک به حل مشکلات کشور برگزار می شود.

مردانی بیان کرد: در دانشگاه ها باید شاهد تشکیل گروه ها و حلقه های مشکل محور باشیم و برای حل مشکلات کمک کنیم.

به رابوت ایواره، در آن کرمان از در آکبری فرد تجلیل و دوکرت کاسم محمدی نژاد به ریس بسیج اساتید استان کرمان شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا