بین الملل

وقوع زمین‌لرزه نزدیک تاسیسات هسته‌ای کره شمالی

به روبوت بین المللاس الفارس استبدال، صور مدیای باد از یکشنبه به وکته به تهران از کاکی زمین لرزه برک اسلامت نقلهای کوریای کرایه خبر دیدند.

خبرگزاری یونهاپ از وقوع زلزله در کره شمالی در نزدیکی تاسیسات هسته ای کره شمالی خبر داد.

به گفته اداره هواشناسی کره جنوبی، این زمین در حدود 38 کیلومتری شمال کیلجو، در استان هامگیونگ شمالی، در ساعت 3:21 بعد از ظهر به وقت محلی در حال لرزش است. مرکز این سرزمین یک زلزله طبیعی در عمق 11 کیلومتری زمین است. 6 زمین زمین زمین لرزه کیلجو، مکان سایت نگلیں در پونگی-ری در کری کوری در فوریر و مارس رها داد. این مرکز در اوایل دهه 2000 تاسیس شد.

وقوع زمین‌لرزه نزدیک تاسیسات هسته‌ای کره شمالی

محافل غربی معمولاً زمین لرزه های کره شمالی را با جدیت دنبال می کنند زیرا سعی می کنند آنها را به آزمایش های هسته ای پیونگ یانگ مرتبط کنند.

احتمال انجام هفتمین آزمایش اتمی توسط کره شمالی طی روزها یا هفته های آینده، باز هم آمریکا، کره جنوبی و ژاپن هشدارهای تهدیدآمیزی علیه این کشور صادر خواهند کرد.

در همین راستا دستیاران وزرای خارجه آمریکا، کره جنوبی و ژاپن با درخواست کره شمالی برای پرهیز از اقدامات تحریک آمیز بیشتر، هشدار داده اند که آزمایش هسته ای واکنش بی سابقه ای از سوی این کشور به همراه خواهد داشت.

«واندی شارمن» دستیار وزیر امور خارجه آمریکا، «چو هیون ونگ» دستیار وزیر امور خارجه کره جنوبی و «تاکئو موری» معاون وزیر امور خارجه ژاپن اخیرا در توکیو نشستی را برای بررسی تحولات منطقه و وضعیت امنیتی پیرامون کره شمالی برگزار کردند.

این دیپلمات ها به درخواست کره شمالی برای اجتناب از اقدامات تحریک آمیز بیشتر، هشدار دادند که آزمایش هسته ای واکنش بی سابقه ای از سوی این کشور به همراه خواهد داشت (جزئیات بیشتر).

31
این مورد را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

این مقاله بر پایه سیستم خبررسانی آنلاین، اقدام به خبررسانی می نماید، فلذا مسوولیت کلیه محتوای این سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمامی نوشته های سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا