بین الملل

نبرد لفظی در دولت ایتالیا بر سر اوکراین


نبرد لفظی در دولت ایتالیا بر سر اوکراین

دولت ایتالیا به همراه مخالفان به کی یف تسلیت گفت و پس از اعتراض گسترده در رم، کلمه جنگ به میان آمد.

به گزارش ایواره، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپه کونته، نخست وزیر اسبق ایتالیا در پاسخ به گیدو کروستو، وزیر دفاع که وی را پایتخت کشور خوانده است، گفت: بحث های سیاسی در مورد کمک به دموکراسی اوکراین نیز وجود دارد. به او صدمه بزند

نخست وزیر سابق ایتالیا که مسئولیت رهبری «جنباش پنج ستاره» را بر عهده دارد، گفت: رویکرد دولت جدید در رم تنها تنش را دنبال می کند. اکنون که اوکراین به طور کامل مسلح شده است، ایتالیا باید به دنبال صلح و مذاکرات صلح باشد.

کروستو که موسس حزب حاکم «برادران» در ایتالیا است و در دولت جدید جورجیا مالونی، نخست وزیر این کشور، وزیر دفاع است، در نامه خود به شدت به نخست وزیر سابق ایتالیا حمله کرده است. مقاله ای برای روزنامه یکشنبه کوریر منتشر شد و اظهارات وی در راهپیمایی اعتراضی روز شنبه را لاملاب من «قلدر محله» نامید که به نیهادهای دولت ایلتیای نیمیـکود.

وی در این مقاله ضمن بیان این مطلب که در قرنطینه کرونا باید رویکرد مستقل خود را با نهادهای دولتی در پیش گیرد، خطاب به سیاستمداران اپوزیسیون گفت که وزارت دفاع ایتالیا در حال اجرای تصمیمات دولت قبلی برای اعزام پنج نفر است. ارسال اسلحه مطابق با قانون دنبال شده از Çon Konteh از ین دیںیست دفعی کرد ام ها با حتیب سواورکہ از کنتی جنگ نزرش را کیمت داه است.

نخست وزیر اسبق ایتالیا به اظهارات وزیر دفاع از طریق ایمیل در فیس بوک پاسخ داد.

وی رماد داد، اکنون ایتالیا دیگر یک دولت ملی واحد ندارد، موضوع تسلیح یکی از مسائل سیاسی است و چنین انتخابات مهمی توسط پارلمان اداره نمی شود.

این درگیری های لفظی بین دولت ایتالیا و مخالفان چند روز پس از آن مطرح شد که روزنامه “Il Messagger” گزارش داد که دولت رم عملا ارسال سلاح به کی یف را متوقف کرده است تا زمانی که دولت جدید ایتالیا بتواند مشکلات لجستیکی را حل کند. ارسال سلاح بدون ایجاد کمبود در ارتش ایتالیا امکان پذیر است.

انتهای پیام

کلیه محتوای این سایت بر اساس سامانه آنلاین، اقدام به نشر محتوا می نماید، به همین خاطر مسوولیت تمامی نوشته های سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال نوشته های سایت نخواهد داشت.
دکمه بازگشت به بالا