استان ها

زمین لرزه بندر کنگ خسارتی در پی نداشت

مدیر مدیریت بحران هرمزگان:

زمین لرزه بندر کنگ خسارتی در پی نداشت

مدیر مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بر اساس بررسی های انجام شده بدون خسارت و اعضای تیم مدیریت بحران در شهرستان های بندرعباس و غرب این شهرستان، پنجمین و هفتمین زمین لرزه امروز در بندرکنگ رخ داد. استان در حالت آماده باش هستند.”

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا، مهرداد حسن زاده، مدیر مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: گزارشی مبنی بر خسارات جانی، مالی و جراحتی به مردم گزارش نشده است و پنج اکیپ در این حادثه بودند. برای بررسی و ارزیابی وضعیت به منطقه زلزله زده اعزام شد که سه تای آنها از شهرستان بودند.» بندرلینگا و 2 تیم از شهرستان قشم بررسی شدند.

وی ادامه داد: البته این زمین لرزه باعث ریزش کوه در محدوده پل غار شد و به دلیل انسداد جاده بندر خمر به بندرلینگا (10 کیلومتری غرب بندرلینگا) برداشته شد و اقداماتی انجام شد. هم قطع شد

وی افزود: این قطعی برق با کمک نیروهای فنی است به طوری که برق برخی مناطق وصل و برق مناطق دیگر نیز وصل است و تا 2 ساعت آینده این موضوع برطرف می شود.

مديركل براشان استنداري حرمزگان ياداور شد: اعضاي صداي براشاني شرستان‌هاي بندرعباس و غرب حرمزكان تعريف کُه در حالت باش وجود خواهند داشت.

مدیر جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در منطقه وسیع تحت تاثیر زمین روز پنجم و هفتم رشتریه، هیچ گونه خسارتی در منطقه بندرکنگ و اطراف سایه خوش مشاهده نشد.

مختار شالحشور اظهار داشت: نیرو‌های عرزیاب جمیعتی هلال احمر همرزگان در پیکوه زمین لرزه 18 و 47 دقیقه و 43 سینی امروز که بر شرستانه بندرلنگه در شرستانهای بندرعباس، قشم و خمر هم شد به هدی باش هم هم شد به هدا باش.

وی رماد داد: بیستا زیمین لرزه میکدا میکرد همزمان پنج تیم به ارزیابی فعالیت و بررسی شرایط می پردازند و در عین حال از اطلاعات مسئولان محلی نیز استفاده می شود تا بررسی ها تا حد زیادی تکمیل شده باشد. و خوشبختانه هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر بر اساس اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تاکنون کسی برای مداوا به مراکز درمانی مراجعه نکرده است، بنابراین می توان نتیجه گرفت که زلزله به کسی آسیب ندیده است.

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کیشور، زمین لرزه ای به بزرگی 5.7 ریشتر در ساعت 18 و 47 دقیقه و 43 ثانیه امروز به وقوع پیوست.

مختصات این زمین در عمق 16 کیلومتری زمین، 26.71 درجه عرض شمالی و 55.26 درجه طول شرقی ثبت شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا