استان ها

راه اندازی سامانه هوشمند جمع آوری زباله‌های خشک در یزد

راه اندازی سامانه هوشمند جمع آوری زباله‌های خشک در یزد

به گزارش خبرگزاری ایواره از ایزد، «محمدرضا برزگر» با اشاره به تولید روزانه بین 330 تا 340 تن زباله در ایزد، گفت: 30 تا 40 درصد این زباله ها را زباله های خشک تشکیل می دهند که از این میزان 10 تا 13 درصد. قابل بازیافت هستند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه هوشمند جمع آوری زباله برای اولین بار در شهر یزد گفت: پسماندهای خشک شهر یزد به روش سنتی از طریق 13 خودرو و کیوسک های ویژه مستقر در سطح شهر جمع آوری شد. “

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهر یزد با بیان اینکه به روش سنتی روزانه 6 تا 7 تن زباله خشک در شهر یزد جمع آوری می شود، گفت: متاسفانه شاهد مشکلاتی از جمله زباله و زباله های غیرمجاز هستیم. فعالیت در این رابطه که به منظور حفظ محیطی بهتر و افزایش مشارکت شهروندان در منطقه، مجدداً تقسیم بندی سیستم هوشمند ایجاد شد.

برزگر با اشاره به راه اندازی این سامانه به صورت آزمایشی در محله شهر یزد در شهریورماه امسال، گفت: در این مدت 734 شهروند به این سامانه ملحق شدند و از طریق آن بالغ بر دو هزار و 140 کیلوگرم خشکبار. زباله توسط شهروندان کشف شد و آنها پول را پیدا کردند.

وی در مدر هینی درک و درین در آن سامانه کرد کردانه به آردس bazpas.yazd.ir قبل از بازباس بازباس.ir است و شهروندان می توانند با مراجعه به این آدرس و نصب مجدد اپلیکیشن، درخواست خود را در بشاهد جمع اوری ثبت کنند. پسماند خشک.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان یزدی برای استفاده از مزایای سامانه ابتدا به سامانه مربوطه مراجعه و در صورت عضویت در سامانه هوشمند «IZD من» (سهیم)، گزینه ورود و در غیر این صورت را انتخاب می کنند. گزینه ثبت نام کردی.

رئیس سامانه مدیریت پسماند شهرستان ادامه داد: در صورت انتخاب ثبت نام، ابتدا باید مشخصات خود را وارد کرده و در پایان تایید کنید که پس از ثبت نام، می توانید نسبت به مدیریت جمع آوری پسماند خشک اقدام کنید.

یادآور می شود: پس از انتخاب گزینه درخواست جمع آوری زباله، نوع زباله انتخابی شهروند و وزن تقریبی آن درج می شود و در این مرحله آدرس دقیق شهروند از طریق مسیر روی نقشه درج می شود. و سپس زمان جمع آوری انتخاب خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرستان، پس از ثبت درخواست در صفحه اصلی، محل مامور و زمان جمع آوری به شهروند اعلام می شود.

بوزرر کاترنشان کرد: شهروندان می توانند برای استفاده از خدمات شهری مانند اتوبوس های شهری، بازی های شهری و … اعتبار واقعی شهروندان خود را پس انداز کرده و به حساب بانکی خود انتقال دهند.

48

دکمه بازگشت به بالا