اقتصادی

جزئیات فروش آنلاین ارز/ بازار ارز آرام می‌شود

جزئیات فروش آنلاین ارز/ بازار ارز آرام می‌شود

سخنگوی بازار ارز ایران جزئیات فروش آنلاین ارز را اعلام کرد و گفت: با شروع بازار ارز هیجانات بازار کاهش می یابد و بازار به سمت آرامش پیش می رود.

مسعود توکلی در گفت و گو با ما درباره آغاز به کار سامانه ارزی گفت: سامانه بازار متشکل از ارز ماه هاست که در گذشته بوده است اما با توجه به اینکه در روزهای اخیر صف‌های جلوی صندوق‌ها طولانی‌تر شده است و مردم نمی‌دانند چیست.» بانک مرکزی هم اکنون موظف است بخشی از ظرفیت ارزی خود را از طریق سامانه بازار محور در اختیار صندوق ها قرار دهد..

وی افزود: سیستم به این صورت عمل می کند: متقاضی وارد سامانه می شود و اطلاعات شخصی خود را وارد می کند و سامانه نزدیک ترین صندوقدار را به محل فرد نشان می دهد و صندوقدار نیم ساعت فرصت دارد تا درخواست متقاضی را مشخص کند. صرافی پس از مشخص شدن درخواست، بازه زمانی دریافت ارز را به مشتری از طریق پیامی اعلام می کند.

سخنگوی بازار ادامه داد: برخی از صرافی ها در بین مردم شهرت بیشتری نسبت به سایرین دارند، بنابراین این موضوع باعث می شود افراد بیشتری به این صرافی ها مراجعه کنند و علیه آن ها جنجال تشکیل شود. در حالی که سایر بانک ها پایگاه مشتری کمتری دارند. این موضوع منجر به معرفی سیستم بازار مبتنی بر ارز شد که افراد را بر اساس ظرفیت ارزی هر صرافی راهنمایی می کند.

وی در پیاین، از ترقیم ارزی از ترایک سامانه برخت بازار کرزی را در کرین بارز روزی بارز در بازار روزی در بازار روزی در بازار روزی در بازری در بازری در تعریفی در بازار بازار در برکت.

به گزارش ایواره، طبق اعلام بانک مرکزی، تمامی صرافی های بازار که در وسط بازار هستند، با ارز بازار شارژ شده اند.

بر اساس بند بانک مرکزی، صرافی هایی که با معاملات ارزی در بازار عضویت دارند، باید فروشنده ارز را در اولویت قرار داده و متعهد به ارائه خدمات در زمان تعیین شده باشند.

همچنین کلیه صندوق داران بازار که مجهز به ارز هستند باید توسط سایر مشتریان جهت خرید ارز راهنمایی شوند.

قلمني است; سامانه بازار به منظور تسهیل فرآیند خرید ارز برای افراد حقیقی و صرفه جویی در وقت متقاضیان طراحی شده است. به همین دلیل در صورتی که بر اساس مقررات بانک مرکزی واجد شرایط خرید ارز باشید، سامانه فهرستی از نزدیکترین صرافی ها را نمایش می دهد و پس از انتخاب صرافی، اطلاعات درخواست صرافی منتخب ارسال می شود. و در صورت تایید صرافی پیامی حاوی اطلاعات صرافی ارسال می شود و تاریخ و ساعت بریا تعریفة تعلیقة می شود.

در این صورت متقاضی می تواند در زمان تعیین شده به باجه مراجعه و ارز مورد نیاز خود را با کارت ملی خریداری کند.

بر اساس اطلاعات بازار ارز، در حال حاضر تنها امکان درخواست ارز مسافرتی و غیره از طریق این سامانه فراهم است، اما در آینده نزدیک با همکاری بانک مرکزی و سایر نهادهای مرتبط، امکان درخواست ارز برای سایر هزینه ها طبق مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق این تجهیزات تامین خواهد شد.

این سرویس روزهای شنبه از ساعت 8 الی 16:30 و پنجشنبه ها از ساعت 8 الی 16 پاسخگوی متقاضیان خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا