بین الملل

تهدید روند توسعه ارتباطات با تجمیع قدرت و انحصار برخی پلتفرم‌های جهانی

زارعـــور در ستی رگولاتورهای غرب عسیا مترح کرد;

تهدید روند توسعه ارتباطات با تجمیع قدرت و انحصار برخی پلتفرم‌های جهانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نگران تهدید ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش خبرگزاری آنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیست و سومین اجلاس بین المللی شورای تنظیم مقررات کشورهای جنوب آسیا که امروز (یکشنبه) در تهران برگزار شد، این نشست را بستر مناسبی برای گفت وگو دانست. وی ضمن تبادل نظر درباره دغدغه های مشترک رگولاتورها در جنوب آسیا، گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری اتصال به شبکه برای انجام وظایف مختلف و توسعه خدمات دیجیتال مبتنی بر شبکه های پرسرعت و ایمن ضروری است. می تواند آسایش و آرامش بیشتری را برای بشر به ارمغان آورد

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با درک اهمیت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات، جایگاه ویژه ای در برنامه ریزی ها و سیاست های این بخش برای استفاده حداکثری از این فناوری برای تسهیل زندگی مردم و پیشرفت کشور داشته است. بوتویکه هایات دولت جهومهری اسلامی ایران با کارگوهای بری دیزیل ایکستومی و تفویض کلیه اختیارات وزارتخانه و ریاست جمهوری به آن، مسیر توسعه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی و اقتصاد دیجیتال به صورت ویژه دنبال می شود.

وی با اشاره به پیشرفت چشمگیری که ایران با حمایت جوانان نخبه و شرکت های دانش بنیان در توسعه بسترهای داخلی و خدمات دیجیتال داشته است، گفت: این پیشرفت ها مانند امروز است که روزانه میلیون ها ایرانی از خدمات دیجیتال استفاده می کنند. تاکسی.” آنها از خرید آنلاین، خرید و فروش خدمات آنلاین برای پخش ویدیو و رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گسترش پهنای باند سیار در تمامی شهرهای ایران و بیش از 87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار را از دستاوردهای سال های اخیر دانست و تصریح کرد: برای گسترش پهنای باند ثابت، برنامه ای بلندمدت در نظر گرفته شده است. برای آوردن فیبر نوری به 80 درصد خانه ها و کسب و کارهای ایرانی در فورک زمانی تنها سه سال در دستور کار ایم که دانش و آنه در رگولاتوری ایران در حال انباشت است.

وی با اشاره به چالش‌های نوظهور از جمله تثبیت قدرت و وابستگی برخی بسترهای جهانی به لایه محتوا و حتی اخیراً به شبکه اینترنت، بر لزوم پاسخگویی آنها برای حفظ حقوق شهروندان و حمایت از آنها تاکید کرد. نوآوری و رقابت برای محصولات و خدمات محلی هشدار: مجموعه این روندها در فناوری اطلاعات و ارتباطات، تنظیم کننده های ما و حتی در آینده ای نه چندان دور، بقای آنها را تهدید می کند.

وزیر ارتباطات با تاکید بر استفاده از فناوری‌های نوین، سازوکارهای فنی، همکاری و مقررات مشترک منطقه‌ای و بین‌المللی برای تنظیم فعالیت‌های مسئولانه شرکت‌های جهانی، خواستار گسترش استفاده از فناوری‌های نظارتی و مشارکت دولت‌ها و دولت‌ها شد. سازمان های منطقه ای مانند شورای تنظیم مقررات آسیای جنوبی (SATRC). شد.

وی افزود: نهادهای نظارتی نقش عمده ای در تامین این نیازها دارند و می توانند با گسترش چارچوب نظارتی بر تغییرات ایجاد شده در این محیط نظارت کنند تا از حقوق شهروندان کشور خود در این فضای جدید و مهم حمایت کنند.

بر اساس گزارش شورای تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشورهای جنوب آسیا همزمان با بیست و پنجمین سالگرد تاسیس با حضور سید محمد امین آقامیری رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ماسانوری کندو، دبیر انجمن مخابرات آسیا و اقیانوس و روسیه و نمایندگان نظارتی 9 کشور این منطقه، امروز (دوشنبه) در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

تمام مقالات سایت توسط سیستم خبررسانی آنلاین، اقدام به بازنشر می نماید، در نتیجه مسوولیت همه محتوای سایت بر عهده سایت های منبع بوده و وب سایت ایواره هیچ مسوولیتی در قبال نوشته های سایت ندارد.
دکمه بازگشت به بالا