اجتماعی

تالاب شکارممنوع مره قم به پناهگاه حیات وحش ارتقاء یابد

تالاب شکارممنوع مره قم به پناهگاه حیات وحش ارتقاء یابد

عسنا/قم دستیار سازمان حفاظت محیط زیست طبیعی حفاظت محیط زیست کشور از تالاب ممنوعه شکار در جاده قم – گرمسار بازدید کرد و گفت: حضور گله های بزرگ پرندگان مهاجر در این تالاب در کویر بسیار ارزشمند است. و با توجه به پتانسیل بالای محیط زیست در این منطقه می توان سطح حفاظت را ارتقا داد.

حسن اکبری معاون سازمان حفاظت محیط زیست طبیعی محیط زیست کشور در سفر یک روزه به شهر مقدس قم از جمله حرم حضرت فاطمه معصومه (س) و حرم مطهر شهدای گمنام از از منطقه حفاظت شده پلینگ دارا، حوضچه شکار ممنوع، موزه تاریخ فیزی دانشو کل و باغ پرندگان شهرداری قم بازدید کرد.

وی در بازدید از موزه تاریخ طبیعی استان قم با اشاره به ظرفیت های علمی و آموزشی این مکان فرهنگی بر تجهیز، گسترش و بهسازی آن تاکید کرد و گفت: کارساز خواهد بود.

دستیار سازمان محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور همچنین اظهار داشت: ضمن رعایت کلیه ضوابط و مولفه های زیست محیطی باغ پرندگان و حمایت های لازم، ظرفیت های آموزشی آن نیز به ویژه برای کودکان و دانش آموزان توسعه یابد.

وی همچنین در بازدید از منطقه حفاظت شده پلنگ دره از افزایش جمعیت حیات وحش در این منطقه ابراز خرسندی کرد و گفت: سازمان محیط زیست باید از همه امکانات خود برای حفظ و حراست از گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری منطقه پلنگ دره استفاده کند. کار پیدا کن

اکبری در بررسی مجدد پهنه بندی منطقه حفاظت شده پلانج درب، همچنین برای حفاظت حداکثری از این منطقه، راه را دانست و گفت: باید برای جلوگیری از شیوع طاعون در بین نشخوارکنندگان منطقه برنامه ریزی شود. و بی احتیاطی چرا نکند و تمامی گونه های منطقه درب پلانج را شناسایی کند.

وی در پایان از حوضچه شکار ممنوع در جاده قم – گرمسار بازدید کرد و گفت: حضور گله های بزرگ پرندگان مهاجر در این تالاب در کویر بسیار ارزشمند است و با توجه به ظرفیت های زیست محیطی فراوان این منطقه، سطح حفاظتی این تالاب بسیار ارزشمند است. אנ מיָדוּן בה פנהגה היאת והש עבורים איבידים.

دستیار سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت احیاء و صیانت از حقوق زیست محیطی تالاب ها و رودخانه های استان قم تاکید کرد و گفت: ضمن راه اندازی ایستگاه حفاظت محیط زیست در این منطقه امکان ایجاد سایت پرنده نگری وجود دارد. و از ظرفیت بخش خصوصی برای حفاظت هر چه بیشتر تالاب اقدام کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا