اقتصادی

ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب شهر سنندج با بهره‌مندی از پروژه آبرسانی

ارتقای سطح کیفی و کمی آب شرب شهر سنندج با بهره‌مندی از پروژه آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان از ارتقای کمی و کیفی آب شرب شهر سنندج از طرح آبرسانی بهره برد و گفت: به منظور رفع طعم و بوی نامطبوع آب شرب شهر سنندج. پروژه شهر سنندج دو سال پیش و تقریباً تا ابتدای دولت شروع شد. پروژه سوم 20 درصد پیشرفت داشت اما با شروع به کار دولت سیزدهم و توجه ویژه رئیس جمهور و وزیر محترم انرژی، این مهم در مدت زمان کوتاهی به دست آمد.

بر اساس گزارش وزارت نیرو، محمد فرهاد گفت: از جمله مشکلات آبرسانی به مردم سنندج، وجود آب سد است به طوری که تنها امکان استفاده از 115 میلیون مترمکعب از سدور سد به صفیه‌خانه وجود دارد. دست و ثناث برای تونل ابی روک میداد، شهر با تنشی ابی روبر می‌شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان با اشاره به مشکلات و کیفیت تامین آب از سد قشلاق افزود: در حوزه تامین آب با کیفیت سد قشلاق در سال های گذشته اقداماتی انجام شده است اما بررسی ها برای حل مشکل کیفیت آب سد قشلاق در حال انجام است. بر آين اساس تحميل اب سنندج با بهرامندي از سد آزاد در دوستور كار كرپت

وی در این خصوص تصریح کرد: برای رفع طعم و بوی نامطبوع آب شرب سینا، پروژه شهر از دو سال پیش آغاز شد و تقریبا تا ابتدای دولت سوم این پروژه 20 درصد پیشرفت داشت اما در آغاز به کار دولت سوم توجه ویژه ای به رئیس جمهور شد.

اب شرب با قطعة از 29 ابان در سنندج
فرهاد یادآور شد: در مسیر انتقال آب از سد آزاد به سد قوچم، مسیر اختصاصی 27 کیلومتری جهت هدایت آب به سمت دفع خانه شماره یک و دو شهر سنندج در 29 مرداد ماه جاری ایجاد شد. آب از این مسیر به دفع خانه شماره یک با ظرفیت 1000 لیتر رسید و در شبکه توزیع شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب کردستان ادامه داد: با پیشرفت این پروژه طعم و بوی آب در بخش مرکزی شهر سنندج با جمعیتی بالغ بر 350 هزار نفر نامطبوع است.

100 अबुक्त अब मोर्ड नियास شهروندان सनंडजी अज स्डदद

وی یاداور شد: طرح آبرسانی فاز دوم با ظرفیت 1000 لیتر در ثانیه در راه اجراست و پیش بینی می شود در آینده نزدیک محقق شود. در این صورت 100 درصد آب مورد نیاز شهروندان سنندجی از سد رایگان تامین می شود.

فرهاد براحد بری راهتنزی صفیهانهای سنندج مخالف دادست: پیشبرد این محمول است، در همین راستا، برنامه های مورد نیاز برای راه اندازی صفه خانه شماره سه روست کے است و هماکنون ستیدین تکریشی این مهم در حال است.

صفحيهخانه نموذ ۳ شهر سنندج راحِنزي مي شود

مدیر شرکت آبفا کردستان یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به این استان را در راه‌اندازی تلفن شماره سه شهر سنندج عنوان کرد و بیان کرد: امید است با مطالعات نهایی و اخذ مجوزهای لازم، عملیات راه‌اندازی این پروژه آغاز شود.

وی در ادامه نظرسنجی روزانه از شهروندان سنندجی به منظور اطلاع از بازخوردها در خصوص ارتقای سطح کیفی و کمبود آب شرب. در قاعتی اب شرب است به شکل ک در پوپیکهای در شرب کشک کرد کرد پروگهای شرب کست بر بربود کافتی اب شرب آذعان هدالدانند اند.

وی همچنین با اشاره به 2000 لیتر آب شرب با در نظر گرفتن نیاز فعلی شهروندان سنندجی برای راه اندازی فاز دوم از این طریق گفت: آب با کیفیت 29 فروردین از 200 لیتر در ثانیه توزیع شد. در شهر سنندج و امروز این میزان به 1000 لیتر در ثانیه رسیده است که این نیاز با بهره مندی از نظافت خانه شماره دو به صورت کامل برآورده می شود.

فرهاد کاترنشان کرد: در راستای ارتقای سطح کیفی آب، همزمان با پیشرفت این پروژه، شستشوی مخازن تصفیه آب، سطح شهر و شبکه انجام می شود. نمع است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا