اقتصادی

آیا واردات خودرو می‌تواند تاثیری در بازار داخلی بگذارد؟

آیا واردات خودرو می‌تواند تاثیری در بازار داخلی بگذارد؟

نایب رئیس کمیسیون صنعت و تجارت شورای اسلامی ایران تاثیر واردات خودرو بر بازار داخلی را ناشی از عوامل متعددی خواند و گفت: سقف قیمت برای واردات خودرو به گونه ای تعیین می شود که تاثیر محسوسی در بازار ندارد، البته تاثیری هم نخواهد داشت.

علی اکبر کریمی در گفتگو با ما با اشاره به مقررات دولتی برای واردات خودرو و تاثیر واردات بر بازار داخلی گفت: تاثیر واردات خودرو بر بازار داخلی به عوامل متعددی از جمله حجم واردات خودرو برمی گردد. و چند نوع خودروی وارداتی در مقایسه با خودروهای داخلی وجود دارد. به عنوان مثال، اگر وسیله نقلیه ای وارد شود که فضای داخلی یکسانی ندارد، با معنای وسیله نقلیه مطابقت نخواهد داشت.

وی با کیں به مده کار قوان ساماندهی سناد خودر کرد کرد کرد. با این وضعیت فرض بر این است که خودروی وارداتی از نظر کیفیت و قیمت توان رقابت با خودروهای تولید داخل را داشته باشد، اما اینکه حجم واردات چقدر خواهد بود بستگی به استقبال متقاضیان واردات و همچنین استقبال مصرف کنندگان دارد. در بازار عندی خدور کردی کرد

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن شورای اسلامی ادامه داد: قانون مصوب شورا با در نظر گرفتن شرایط اجازه واردات خودرو به مدت پنج سال را داده است. را شکل می دهد. به عنوان مثال اگر ارزش بازار خودروی داخلی 10 میلیارد دلار باشد، میزان واردات آن 10 درصد است. باید بررسی شود که این 10 درصد چقدر می تواند در بازار داخلی تلاطم ایجاد کند و بر آن تأثیر بگذارد.

کریمی گفت: با تعلیم به سفت ورزی خودور به ورزی خودور به بهـمیرسد نیمـ کے کریمہ کریمی در بازار کہ کہ کہ بی‌ثیر بود.

وی در پایان یادآور شد: پس از ثبت سفارش، کسانی که خودرو را وارد کرده اند، می توانند به سرعت آن را وارد کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا