عمومی

کوچ فقرا از تهران – ایواره

کوچ فقرا از تهران - ایواره

این مهاجرت نتیجه معکوس دارد. به آين منتدل كه نه‌تنها رقبت را از تهران شكل نگرفته كمست كوك فقرا به بريني تهران شده است.

به لوگر ایواره, کھیں مربای مربا نوشته شده: «خبر تائی تطبیع‌شدة زاحر جلب عندی درد دارد خبر این است: «میزان مهاجرت در شهر تهران کاهش یافته است». این عنوان درست در راستای اجرای سیاست هایی است که تصمیم گیرندگان دهه هاست که دنبال می کنند.

این سخنرانی دیروز از زبان دستیار وزیر امور شهری و روستایی جمهوری کیشور با بند «شاد باش» اعلام شد، اما پس از این خبر به چیز دیگری نیز اشاره شده است. که دلیل مهاجرت معکوس از تهران به شهرستان های استان در حال انجام است و دلیل آن گرانی زمین و مسکن و شرایط سخت زندگی در تهران است. تهرانِ گران، یقی از ستایش های شهری دولت پیسن بود. آنها می دانستند که تمرکززدایی در پایتخت هزینه خدمات عمومی را در پی خواهد داشت، اما نمی دانستند چگونه آن را اجرا کنند. همه این گزینه ها قبلا روی میز مدیران شهری بود و در تمام این سال ها به دلیل تمرکز فرصت ها در پایتخت، این شهر در صدر فهرست مهاجرپذیرترین شهرهای ایران قرار داشت، اما اکنون مشکلات استطاعت مسکن باعث شده است که ساکنان فقیر تهران به حاشیه پایتخت کوچ کنند. تصادفی نیست که برخلاف «خوشبختانه» با خواندن این رفتار معاون عمرانی و عمران و توسعه روستایی کیشور، اتفاق خوشحال کننده ای نیست و می تواند به افزایش اعتراض عمومی و آسیب های اجتماعی ناشی از افزایش حاشیه نشینی کمک کند. . سال 95 دائهای استمر کرنز ایران نیشن می دهد تهران نیز مقصد اولیه مهاجران است و 25 درصد از کل مهاجرت ها از ایران با مقصد پایتخت نشان داده شده است. 25 درصد آن شامل 517 هزار نفر در آن سال بود. این روند همچنان ادامه دارد و سالانه تعداد افرادی که به جمعیت تهران اضافه می شوند بیشتر از افرادی است که تصمیم به ترک پایتخت می گیرند.

این در شرایطی است که در دوره دولت یازدهم و دوازدهم یعنی هشت سال گذشته مبلغ اجاره ماهانه به اضافه 3 درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران 3.5 برابر شده است. حدود 16 هزار تومان در بهار 92 به قدود 56 هزار تومان در بهار 99 رشه است; خانه ای که بیش از 70 درصد هزینه را پوشش می دهد. با آيين وساف آن سوال است كه عاملي است كه چه را در كپيتولي است؟

جعفر بای، مددکار اجتماعی معتقد است مولفه اقتصادی یکی از دلایل مهم مهاجرت به پایتخت است اما تنها دلیل آن نیست و به همین دلیل تصمیم برای افزایش هزینه های زندگی در پایتخت گرفته شده است. عقلانی نیست او به جام جم میگوید: «باید پیش از این کاگا به استیکی‌ آدلانه خوشایند در کشش کیشور می‌کردیم تا کیشور می‌کردم تا کی‌شور می‌کردم. کے کے کے کے. تمرکز در تهران باعث تورم جمعیت و افزایش سختی زندگی در شهر شده است. وقتی از عوامل اقتصادی صحبت می کنیم، تنها عامل مهاجرت نیست که می دانیم درآمد مردم تهران با سایر شهرها مشابه است. اذهر مخرب و منفع غران‌ترکردن قصة زينده در تهران به مرابت هذاير است»

این مهاجرت نتیجه معکوس دارد. به آين منتدل كه نه‌تنها رقبت را از تهران شكل نگرفته كمست كوك فقرا به بريني تهران شده است. بسیاری از آسیب دیدگان اجتماعی نیز معتقدند با افزایش هزینه های زندگی در تهران، جمعیتی که از روستاها و شهرستان ها به تهران مهاجرت کرده اند به جای بازگشت به شهر و روستای خود در حاشیه شهر تهران زندگی می کنند. طبیعی است که این مهاجرت مشکلات شهر را بدتر می کند. زیرا وقتی این افراد به حومه تهران مهاجرت می کنند، قطعاً عواقبی در پی دارد. عواقبی که قبلاً و بارها و بارها از سوی کارشناسان حوزه اجتماعی در رابطه با رابطه آمده است».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا